Antena1.ro

incomemagazine.ro

Arta care face bani: Lucia Condrea, dantelareasa oualor moldovenesti

Exista artisti in Romania mai cunoscuti in strainatate decat in propria lor tara. Nu este o noutate. Dar exista artisti a caror faima a trecut granitele tarii si reusesc sa traiasca din ceea ce fac. Unul dintre ei este Lucia Condrea, o moldoveanca...

Sucul 100% natural ce poate lupta cu cancerul și elimina toxinele

Sucul din iarba de grau este utilizat in principal ca o sursa concentrata de nutrienti. Acesta contine vitamina A, vitamina C, vitamina E, fier, calciu, magneziu si aminoacizi, informeaza Ziua de Cluj..

jurnalul.ro

ŞOCANT. Bolnav de EBOLA, fugărit de medici într-o piaţă din Liberia. Bărbatul înfometat căuta mâncare (VIDEO)

Scenă şocantă într-o piaţă din Monrovia, Liberia. Un pacient infectat cu virusul mortal Ebola a fost filmat în timp ce este fugărit de medici, după ce a evadat din centrul de carantină şi a fugit pentru a...

Un fotograf al RIA Novosti, UCIS în Ucraina. Citeşte declaraţia directorului agenţiei de presă din Rusia

Agenţia de presă rusă RIA Novosti a anunţat miercuri moartea în Ucraina a fotografului său Andrei Stenin, dat dispărut din data de 5 august."Colegul nostru, fotograful Andrei Stenin, este mort. El nu a fost răpit...

GoodFood


Cum sa ne aparam de farmece

 

in Paranormal pe 17 Decembrie 2006, 00:00 Tipareste

rss

Chiar daca nu credem, farmecele pot ajunge sa ne controleze viata, ridicandu-ne in cale numeroase piedici, pana ne aduc in pragul disperarii Este absurd, vei spune, ca intr-o lume care se vrea civilizata, o lume care aspira la evolutie spirituala, sa vorbesti despre farmece. Existenta lor pare greu de inteles si de acceptat, mai ales de catre cei tineri, care nu stiu decat ce se scrie in cartile de istorie despre practicile Evului Mediu referitoare la vrajitori sau ardere pe rug. Si totusi, atata vreme cat exista binele, raul i se va opune. Iar daca vrajitorii nu-si striga pe strazi raul de care sunt capabili, el exista. Pentru ca omul deseori cade prada urii care naste razbunare. Si cea mai facila cale de a se razbuna fara ca "dusmanuli sa aiba dovezi impotriva sa este mersul la vrajitoare. Aceasta, in schimbul unei sume de bani deloc mica! Vrei sa faci rau aproapelui tau? Mai gandeste-te! Oare vocea lui Hristos care plange inlauntrul tau, facandu-te sa te simti vinovat, chiar nu conteaza? "Daca iubiti pe cei ce va iubesc, ce rasplata veti avea?i Astfel defineste Parintele Cleopa vrajitoria: "Prin cuvantul vrajitorie intelegem invocarea puterii demonice in ajutorul oamenilor, in locul lui Dumnezeu, cu scopul implinirii anumitor dorinte omenestii. Vrajitorii sunt oameni care trec peste liberul arbitru al semenilor, se supun diavolului si lucreaza pentru el. Aparent, aceste persoane sunt binevoitoare si duc o viata exemplara. Ba mai mult, daca ai vreun necaz, sunt primii care iti vin in ajutor. Ai putea sa bagi mana in foc pentru ei! In unele cazuri pot sa detina chiar functii inalte in societate. Merg deseori la biserica, cu toate ca slujbele le provoaca o stare de rau. Suporta cu stoicism de dragul aparentelor, pentru ca trebuie sa para impecabili. Iar a fi credincios da bine in societate si alunga orice suspiciune. Daca-i vezi cum se poarta, n-ai crede ca sunt slujitorii celui rau. Singurul lucru care le tradeaza duplicitatea este Cuvantul lui Dumnezeu, numele Mantuitorului Iisus Hristos si semnul crucii. O rugaciune rostita in prezenta acestor persoane le produce neliniste, o schimbare brusca a culorii fetei sau o tresarire violenta a ochilor si a trupului. Daca descoperi ca cineva se ocupa cu astfel de practici ar fi bine sa-l eviti. Atentie, nu ai voie sa iei masuri impotriva lui! Ba mai mult, cand te rogi, e bine sa-l mentionezi si pe el in rugaciunile tale, ca Dumnezeu sa-l readuca pe calea cea buna. Nu trebuie sa-l urasti, ci numai sa stai departe de el. Pentru ca ura iti face tie insuti rau si pentru ca, in calitate de crestin adevarat, ai datoria sa-i iubesti pe prieteni, dar mai ales pe dusmani. "Ca sa fiti fiii Tatalui vostru Celui din ceruri, ca El face sa rasara soarele peste cei rai si peste cei buni si trimite ploaie peste cei drepti si peste cei nedrepti. Caci daca iubiti pe cei ce va iubesc, ce rasplata veti avea?i (Matei, cap.5, vers 44-45). Si mai ales e important sa nu te temi pentru ca frica hraneste raul. Sa nu uiti niciun moment ca nimeni si nimic nu e mai puternic decat Dumnezeu. Vrajile trebuie ingropate Exista multe modalitati prin care vrajitorii fac lucrarile diavolesti. Uneori apar prin casa lucruri straine, cum ar fi pietricele, sarme indoite in unghi drept, diverse tablite de metal, ardei iute, piper, bani de metal, carpe, fire de par descantat, ate, scame, puf sau fulgi de la pasari moarte, par de mort maruntit, flori, frunze sau petale de la mort etc. Daca ti-ai dat seama ca poate fi un lucru necurat in casa ta, e bine ca, inainte sa-l iei pe faras, sa te speli cu agheasma pe fata, pe maini, apoi sa ingropi necuratiile in pamant, ca vrajile sa-si piarda puterea. Pentru dezlegare, tii post vinerea pana la miezul noptii. Daca vrajitorul ti-a patat un lucru si daca iti permiti arunca acel obiect, ingroapa-l sau il poti da de pomana chiar vrajitorului. Astfel, tot raul pe care voia sa ti-l faca tie se intoarce asupra lui. In caz contrar, daca lucrul patat este o haina, de exemplu, atunci cand o vei imbraca vei atrage necazul si te vei certa cu toata lumea. Ori s-ar putea ca din casa sa-ti dispara un obiect si apoi, dupa un timp, sa reapara. Daca e ceva necurat cu el, de obicei observi ca atunci cand il folosesti simti o apasare, noaptea, de exemplu, daca obiectul este un cearsaf sau o bluza de pijama. Asta pentru ca acela care iti vrea raul a spalat obiectul cu apa in care a fost scaldat un mort. Uneori, vrajitorul poate recurge si la gesturi tandre, incercand sa te atinga, sa te mangaie sau sa te sarute. Pentru dezlegare, de asemenea, te speli pe fata si pe maini cu agheasma, te rogi si tii post negru vinerea, pana la miezul noptii. Ca sa poti respinge vrajile, trebuie sa fii spovedit si impartasit in cele patru posturi mari de peste an. Deci trebuie sa tii legatura permanent cu duhovnicul tau, sa-i spui tot ce ti se intampla si sa-i ceri sfatul, asa cum faci cand mergi la medic. El, cu siguranta, va sti sa te indrume si sa te ajute. Cel mai greu de invins sunt farmecele care ti se pun in mancare. Deci nu manca ceva preparat de asemenea persoane, chiar daca ei insisi le consuma. Urmarea este o stare de rau, nu mai poti munci ca inainte, nu mai poti avea un dialog cu nimeni, iar viata ta intampina cele mai absurde piedici. Noaptea nu poti dormi din cauza unor sunete pe care numai tu le auzi si care te inspaimanta. Ca sa scapi de aceste vraji trebuie sa iei zilnic anafura si sa bei un pahar de agheasma. In cazuri mai grave, se face Sfantul Maslu, se tine post timp de o saptamana, dupa care se fac spovedanie si impartasanie. "Daca n-as fi cerut ajutorul Bisericii, as fi muriti Marturia care urmeaza este teribila. Apartine unei doamne din Bucuresti, Eugenia T., pe care am intalnit-o la Catedrala Patriarhala. Venise sa se roage la moastele Sfantului Dimitrie cel Nou. "Aveam 24 de ani si tocmai nascusem de doua saptamani. Intr-o dimineata, m-am trezit plina de bube pe tot corpul, care ma mancau ingrozitor. M-am uitat la mine si am inceput sa plang. Mi-am zis:
Ti-a placut acest articol? Aboneaza-te la newsletter si saptamanal te vom tine la curent cu cele mai importante informatii!


Comentarii (1002)

Scris de anonim pe 05.04.2011 la 12:07

Andreea,ori nu esti atenta,ori nu stiu ce urmaresti de fapt.Cand am spus ca trebuie spus Tatal nostru de 60 de ori pe zi,timp de 40 de zile?Nici macar nu ai avut curiozitatea sa intri pe net sa cauti Rugaciunea lumanarilor aprinse,unde vedeai toate explicatiile,asa ca nu cred ca esti disperata pt.un ajutor.Citeste bine si dupa aia comenteaza!

Scris de ioana pe 05.04.2011 la 09:58

farmecele sunt adevarate eu am trecut prin ele si stiu cum e.pe mine ma lasase sotul meu cu 2 copii nu vroia sa ne mai vada din cauza la o femeie acum sunt bine si tin sai multumesc doamnei lenuta.id-u meu ioanaelena43

Scris de acerbus umbra pe 04.04.2011 la 06:02

Daca aveti probleme legate de acest subiect, ma puteti contacta la: acerbus_umbra1907@yahoo.com v-as putea ajuta macar cu un sfat daca nu mai mult.

Scris de Wizard pe 04.04.2011 la 03:17

Cu tot respectul, dar parintele Cleopa este pe langa subiect... Magia adevarata nu are nici o legatura cu diavolul si nici cu dumnezeul crestin :) Magia este cu cateva zeci de mii de ani mai veche decat crestinismul, iar pentru cei care o practica (nu ma refer la acele "vrajitoare" de prin ziare) , nu exista binele sau raul absolut.

Scris de andreea - ptr anoni pe 03.04.2011 la 21:51

scuza ma ANONIM dar cit timp imi ia sa zic in fiecare de 160 ori tatal nostru timp de 40 zile? ar trebui sa ma apuc la 9 seara si sa termin pe la 1 - alta rugaciune mai scurta nu stii? oricum nu cred ca sint farmece oculte, mai repede e un om in carne si oase

Scris de anonim pe 03.04.2011 la 14:38

mai stie cineva de elena blaj k as vrea sa ami ghiceasca parasuta hoata dauar dracii an curul tau de maimuta paroasa ,curva penala ce esti mai furi lumea de bani batutear vrajile an cap de muista sa ami dai banii anapoi zdreanta ce esti sa ati fut neamul an gat an libertate nu mai stai mult

Scris de anonim pe 01.04.2011 la 14:36

Pt.Privacy,rugaciunea se poate face si fara preot,diferenta este ca se indeplineste mai repede cu un preot,atat,abia a terminat-o si mi a dat semne de cand am inceput o dureaza pana se rezolva,dar indeplineste dorinta,e f.puternica.

Scris de Ina pe 29.03.2011 la 15:59

TREZITI-VA! ISI BATE JOC DE VOI DIAVOLUL! Mergeti la Biserica Ortodoxa, vinerea la Sfantul Maslu si in fiecare Duminica si Sarbatoare si veti scapa de vraji! Rugati-va si cereti ajutorul preotilor, acestor oameni ai lui Dumnezeu si nu mai cereti ajutorul femeilor acestora care slujesc diavolului si va mananca de bani! Spovaditi-va curat (adica fara sa ascundeti pacatul - ca ati mers la astfel de femei - vrajitoare)! Aveti nadejde in Dumnezeu, in Maica Domnului si in Sfintii Lui!CITITI ARTICOLUL!

Scris de anonim pe 29.03.2011 la 12:53

deci chiar daca sunt ispite,oameni rai pretutindeni aici departe Dumnezeu m-a luminat.Cat de inlantuiti suntem in tara noastra de aceasta mentalitate si cum se folosesc de noi ca sa prospere.Fiti increzatori sfarsitul este aproape Imi pare rau sa spun chiar si preotii sunt corupti.Abia dupa ce am rupt orice legatura cu ROMANIa am inceput sa-mi revin

Scris de cerebellus pe 29.03.2011 la 12:53

continoare ca ramaneti scuzati ca scriu asa "in fundul gol" si cu sperante desarte. am vrut si eu sa ma impac cu iubita mea atat si eram disperat si a yis ca e sigura treaba si treaba s-a facut.Mam imprumutat de bani iam dat si dati au fost parasuta ce e. ce drq face ea de banii astia...nimic

Scris de anonim pe 29.03.2011 la 12:50

continuare deci tatal meu m-a scos din tara cand am apelat la el fiindca am ramas numai cu masina.Am pierdut si masina si m-a dus in alta tara pe motiv ca vom construi ceva acolo si ma va ajuta.S-a comportat execrabil.M-a lasat cu un barbat prezentat de el in biserica.Pot sa va spun dupa mai bine de 3 ani petrecuti acolo singura, cu multe chinuri si probleme am INVATAT ca numai SINGUR te poti AJUTA. treptat am invatat sa accept postul cu bucurie, rugaciunile sunt nelipsite

Scris de cerebellus pe 29.03.2011 la 12:48

Fratilor va zic ca Elena Blaj e cea mai mare mafioata si zdreanta din lume.Da tepe oamenilor le ia bani si nu facce nimica.Io iam dat bani si au trecut luni de zile si nimic. Eleno crezi ca te-am uitat?...daca nu te treyeszti tu cu mine la usa ta sa nu-mi mai zici pe nume. Acu de ce nu mai scrii aici pe sait sa te lauzi cat de buna esti la jupuit lumea ca la altceva...prafu sa se aleaga de tine ca profiti de lume.Eu sunt om patit oameni buni nu va ducveti la elena ca ramanet

Scris de anonim pe 29.03.2011 la 12:46

DRAGELOR degeaba le invinovatiti pe vrajitoare.E numai vina noastra ca apelam la ele. Si stiti ce este mai rau ca nu ne dam seama cum ne manipuleaza!Eu am pierdut TOT in tara afacere, bani, casatorie din frumoasa m-au facut ca vai de mine nu am avut loc nicaieri.Cei care se ocupa de ocultism m-au gasit oriunde am locuit.Am schimbat case, orase.S-au folosit de cei apropiati mie,de parinti de la care am primit cea mai mare lovitura. Tatal meu m-a "scos" da m-a scos din tara spunand ca-mi face bine

Scris de Privacy pe 28.03.2011 la 19:08

PT.anonim DIN 27/03/2011.Scuza-ma,nicknam-ul meu e Privacy tocmai pt ca vreau sa-mi pastrez anonimatul.Nu te supara pe mine.Te-as ruga doar sa-mi spui,aceasta rugaciune a luminarilor aprinse am inteles ca trebuie s-o faci concomitent cu un preot.Eu nu am un preot aici si acasa e greu sa iau legatura.Sincer,tie aceasta rugaciune ti-a rezolvat problema?Pt ca eu ma rog acum,dar simplu.Pt ca in perioada de chin zici ca eram fanatica.Cred ca asteptam minuni,asa ca nu e bine.Parerea mea personala.

Scris de anonim pe 27.03.2011 la 15:16

Am o curiozitate,ce zodie esti tu si ce zodie e el.Nu vrei sa spui nu spui,dar e o coincidenta prea mare.

Scris de anonim pe 27.03.2011 la 15:14

Privacy,ma bucur ca nu sant singura care a ajuns la Elena-Ialomita si la mine e acelasi lucru,coincidenta e ca si la mine problema ca sa zic asa tot din iulie 2010 a inceput si la dumneaei am ajuns prin octombrie iar pana atunci si eu am apelat la Blaj si in rest dezlegari la biserica si tot asa,dureaza ca asa vrea Dumnezeu,dar intre timp am facut rugaciunea lumanarilor aprinse pe care tocmai am terminat o,ti-o recomand ca e cea mai puternica rugaciune pt.orice.

Scris de andreea pe 26.03.2011 la 18:26

cine imi poate spune ce rugaciune sa fac ptr spor in casa - pina acum cistigam aceiasi suma de bani in fiecare luna, acum nu mai cistig nimic asa dintr o data ceea ce mi se pare extrem de ciudat - in rest sint sanatoasa, nu duc lipsa decit de bani

Scris de Privacy pe 25.03.2011 la 19:00

Nu fiti ignoranti,incercati sa cititi printre rinduri.Eu nu am facut si nici nu voi face publicitate.Aici nu se vb de asta.E povestea mea.Sint banii mei.Rezultatele mele.Nu voi uita ceea ce Elena-Ialomita "a vazut":...e de la D-zeu,iar dupa 2 "dezlegari"mi-a spus:e inutil,pt ca noi "dezlegam" si ea "le leaga".Asteapta,ai rabdare.Ce-i al tau stie D-zeu cind dar pina la urma "soarta" nu ti-o poti schimba.O amini,o amagesti,dar pina la urma e cum vrea D-zeu"Asta mi-a spus Elena-Ialomita.Asta e tot.

Scris de Privacy pe 25.03.2011 la 18:55

Continua...Va spuneam,problema mea nu s-a rezolvat,dar eu am crescut!!!AM INTELES CA TREBUIE SA IAU VIATA ASA CUM E,CU BUCURII SI NECAZURI.SA CRESC INFRUNTIND NECAZUL SI SA MULTUMESC CREATORULUI PENTRU REZULTATE.CIND VE-TI INTELEGE CA ASTA E "VOIA"DOMNULUI,NU VE-TI MAI AVEA NEVOIE DE DEZLEGARE.SINTETI"VINDECATI"!P T ASTA TREBUIE SA FACETI CEEA CE VA SPUNE INIMA.ORICE VE-TI FACE E PT CA EL VREA ASTA!VOI ALEGETI LA CARE SA MERGETI.ASTA E EXPERIENTA MEA.Pt mine doar una sincera:Elena din Ialomita.

Scris de Privacy pe 25.03.2011 la 18:47

...Continua...Am facut toate rugaciunile complicate de pe lumea asta...Azi,am ajuns la o concluzie:EL IUBESTE PE TOATA LUMEA!!!TREBUIE DOAR SA-L AI IN INIMA TA SI SA-I VORBESTI CU INCREDERE.CERE-I SA AIBA GRIJA DE TINE SI SA-TI DEA NUMAI CIT POTI DUCE.Eu am cheltuit o avere ca sa inteleg ca nimic nu se leaga si nu se dezleaga fara voia TA!!!Face-ti cum va taie capul.Mergeti sau nu la "dezlegare",unde vreti voi,pt ca si asta e calea pe care ti-e dat s-o urmezi,pina vei intelege singur "de ce"!

Scris de Privacy pe 25.03.2011 la 18:42

Continua...problema mea inca nu s-a "rezolvat",dar am inteles multe lucruri:Soarta pe care ti-o lasa D-zeu,destinul,lectiile pe care le ai de invatat,rabdarea,staruinta in credinta puterii tale de om in a te schimba in primul rind pe tine,plata pe care o ai de platit pe lumea asta,nu ti-o "poate rezolva" nimeni.Ginditi-va la ce pacate aveti,voi,rudele,spovediti-va, calmati-va,rugati-va simplu..."Doamne,ajuta-ma Tu."Am platit sute de euro pe acatiste.Am facut rugaciuni complicate...Continua..

Scris de Privacy pe 25.03.2011 la 18:37

Continua...am platit atit cit trebuia pt dezlegare,am fost la ea acasa,si mi-a spus:"EU ITI DEZLEG(pt ca eu eram disperata si as fi dat si haina de pe mine),eu iti fac cite dezlegari vrei,dar cine ti-a facut,iti face mereu si eu dezleg si ea le leaga.STAI LINISTITA,ROAGA-TE,FII POZITIVA SI ITI SPUN EU CA DACA E DE LA D-ZEU INTR-O ZI SE VA SATURA DE FACUT."De atunci,am inteles un lucru:vraji si farmece exista,"dezlegare"exista,"dezl egatoare oneste si sincere:PT.MINE:NUMAI UNA....

Scris de Privacy pe 25.03.2011 la 18:25

Continua...In tot acest timp m-am rugat cit pt toata viata pina acum.D-na Elena din Ialomita,mi-a trimis "ceva" in Italia si parca am simtit ca ceva se intimpla cu mine.Pina atunci nu puteam sa ma rog Fecioarei Maria.Din ziua cind am vb cu Elena am inceput sa vb cu Fecioara...asa...stiti voi.Sa ma rog.Intre timp am fost la biserica,m-am marturisit,am inceput sa-i iert pe dusmani,am facut un drum catre curatirea mea.D-na Elena din Ialomita a fost cinstita cu mine.Mi-a spus adevarul..Continua

Scris de Privacy pe 25.03.2011 la 18:20

Continua...Tin sa va spun ca eu sint o femeie foarte puternica,dar de data asta am fost doborita!!!Cine ma cunoaste nu crede cum am ajuns!!!In orice caz,aici in Italia am apelat la un "dezlegator"italian-900 de euro.NIMIC!!!VRAJEALA!!!Apoi la BLAJ (ca doamna nu pot sa-i spun)-250-euro-NIMIC!!!In ultimul rind la Elena din Ialomita.(aici pt ea imi rezerv dreptul de a nu divulga suma).In tot acest timp am facut toate rugaciunile posibile si imposibile.Am dat in carti si de 3 ori pe zi.Continua...

Scris de Privacy pe 25.03.2011 la 18:15

Continua...am trecut prin toate starile posibile pe care voi le descrieti.Teama,ura,durere,chi nuri noaptea,citindu-va,va inteleg.De multe ori am vrut chiar sa-mi iau zilele.In orice caz,credeti-ma ca stiu prin ce treceti.Va jur!!!Ca orice om "bolnav" am apelat la diverse "terapii".Tin sa precizez ca eu locuiesc de multi ani in Italia si am cheltuit tot ce am cistigat in ultimele luni doar pe "dezlegari" asa ca azi sunt si pe drumuri.Nimeni nu va intelege mai mult decit mine.Continua....

Scris de Privacy pe 25.03.2011 la 18:11

Buna ziua.Am avut o problema si eu,ca toata lumea.Mai grava sau mai putin grava.Depinde fiecare cum o percepe.Eu am 40 de ani si va jur ca in viata mea nu am trait "moartea" timp de 9 luni asa cum mi s-a intimplat din iulie 2010 pina mai zilele astea.In aceasta perioada,am slabit 20 de kg,mincind,toata viata am facut diete dar n-am dat jos un gram.Acum am slabit indopindu-ma.Suferinta nu pot sa v-o descriu.A fost cumplita.Nu am avut o problema de sanatate,ci o problema in dragoste.Continua...

Scris de anonim pe 25.03.2011 la 11:18

Bai Mircea,sau Nina,sau Silvialory sau cum te-oi fii numind,cine sloboz sa te bata-n gat esti sa înjuri ca nu crede lumea în vrajile tale!Ardete-ar focul,vrajitoare împutita si inculta,fereste-te ca stiu unde stai nenorocit-o si ma pis pe farmecele tale,ca nu ai ce sa-mi faci MIE,zdreanta penala!

Scris de Mircea pe 24.03.2011 la 16:22

pentru persoana care tot o critica pe doamna Nina ori suferi de nebunie ori esti pusa de sarlatancele alea ,cred ca nici nu o cunosti personal si tot o critici vedeti dracu de treba ta panarama dracu esti nefututa an gura de com numai prosti nai ce face dute la lustruit bastoane.

Scris de Anonim pe 24.03.2011 la 16:16

Sa stii ca astea mint. Cel mai bun exemplu este asa zisa Nina. Ii incurajez pe toti cei care au apelat la ea si au fost pacaliti sa povesteasca patania, sa stim si noi.

Scris de anonim pe 24.03.2011 la 08:47

In cat timp va mint astea ca va rezolva problema?O luna,doua?Exista rugaciunea lumanarilor aprinse care rezolva ORICE problema de orice natura care dureaza cam doua luni si nu dati bani decat pe lumanari si un acatist de 40 de zile,incomparabil de ieftin,ma refer la persoanele care vor sa se dezlege nu la cele care vor sa lege,ca sant si nenorocite de-astea pe aici.

Scris de anonim pe 24.03.2011 la 08:39

Asa ca vedeti-va fiecare de problema lui si cautati sa va rezolvati problemele mai simplu,înainte de a da bani,interesati-va de persoana careia îi dati,ca plangeti dupa ei,ca sa nu mai spun ca pentru farmece mai este si alta cale de rezolvare,dar voi o alegeti pe aia mai scurta si tot la cealalta veniti într-un final,dar de,sant multi ignoranti pe aici.

Scris de anonim pe 24.03.2011 la 08:34

Continuare.. e vorba despre cu totul altceva,ceva ce mintea ta nu poate sa priceapa cum de altfel nici a incultei de Nina,Mariana,Dorina si chiar si Blaj Elena,care fara cartile de ghicit nu stiu nimic,pe cand femeia asta...are altceva,nativ.Nu-i fac reclama,nu intelegeti aiurea,ca si asa e supra aglomerata,dar nici nu pot sa tac cand vad aberatiile multora.

Scris de anonim pe 24.03.2011 la 08:29

Pentru unu,de unde o cunosti tu pe doamna din Ialomita de o bagi in aceeasi oala cu sarlatancele alea?Ai fost cumva la ea?Stii cumva cum lucreaza de o arzi aiurea?Zii mai bine ca ori te-a lasat vre una ori te-a tinut cu farmece de suferi atat.Nu mai vorbi daca nu stii,dar a comentat cineva care a fost la doamna din Ialomita,a spus cineva ce face si cum,de unde stie ea trecutul tau si implicit viitorul?Mai bine taci sa nu te mascaresc,cretinu-le,ca aici nu e vorba de carti sau cafea,e ceva ce mi

Scris de dani pe 24.03.2011 la 03:15

Am avut o problema si am cautat pe internet sa vad daca pot sa apelez la cineva ptr ajutor si am gasit pe o doamna din Bucuresti. Stiind ca sunt in strainatate mi-a cerut 1000 de euro mi-a spus ca am cununia legata dar nu a stiut ca am fost casatorita 10 ani si mi-a promis ca ma ajuta sa-mi rezelove cazul in 3 saptamanii nu am nici un rezultat. Stiti cumva cum sa-mi scot banii inapoi de la ea sau pot sa o dau in judecata pentru ca practica magie?

Scris de Alis pe 22.03.2011 la 22:59

La Nina am fost pers la ea acasa e o tipa super nu iam zis nimic nu ma lasat ea, dar ce mia spus ma lasat fara cuvinte nu avea de unde sa stie nu ma cunostea a mers cu mine si o prietena care se uita la mine si nui venea nici ei sa creada ce ami spunea femeia a durat 2 luni si acum sunt bine,puteti sa apelati nu o sa fiti dezamagite si nu ia asa mult cum spune altele pe aici,e ascultatoare si ma invatat multe.

Scris de andreea pe 22.03.2011 la 17:52

buna ziua!Din ceea ce ati scris pe acest site,am inteles ca sunt unele vrajitoare sarlatane,dar de ce nu vorbiti si de cele care intr-adevar sunt bune?iar nimeni nu cunoaste niciuna?doar acestea 4 vrajitoare sunt in romania?imposibil

Scris de Anonim pe 22.03.2011 la 14:04

Clara, termina cu prostiile. Toate sunteti doamna "Nina". Uita-te ca toate scrieti la fel, cu aceleasi greseli de ortografie si gramatica. Cine crezi ca va mai crede? Ati pacalit o gramada de lume.

Scris de clara pe 22.03.2011 la 10:38

buna ziua si eu am apelat la doamna Nina nu puteam sa am o relatie stabila cu nici un barbat ,totul se termina fara nici o explicatie aveam cununiile legate era clar,acum sant cu sotul meu la casa mea si asta datorita doamnei Nina care ai multumesc din suflet ,pentru cine vrea sa ia legatura cu dansa sa ma contacteze la id de mess claraclarafrumusica.

Scris de anonim pe 22.03.2011 la 10:25

hahaha...mergeti la dna nina.PROBLEMA SIGUR NU SE VA REZOLVA.Dar ca nu se rezolva nu-i o problema, problema este ca vei ramane si cu multi bani dati.

Scris de Mariana pe 22.03.2011 la 10:17

buna la toata lumea am citit multe pareri si com de la anumite persoane ,care de fapt cred ca nu au ce face doar sa se bage an seama ,eu una am o parere f buna despre doamna Nina care ma ajutat sa-mi antemeiesc o familie pe aceasta cale tin sai multumesc din suflet cu tot respectul .

Scris de TOT EU AURORA pe 22.03.2011 la 09:34

Am sunato din nou si mia rasp secretara ei ca e ocupata sa revin ,am revenit am vb ce ea din nou si am rugato sa ma lase cu 200e ca nu am mai mult atunci si-a schimbat glasul cv mai dura, cand voi avea bani ce mi-a cerut sa o caut nu am bunul simnt sa negociez cu ea fiind ff ocupata asa ca am lasato balta ,am mai st de vb cu fetele de aici si cn a apelat la Dorina a zis ca nu a avut rez va rog credetima sunt femei care fac este adevarat dar treb sa le cauti mult,Dorina sg asi face reclama

Scris de AURORA pe 22.03.2011 la 09:22

Scriu mai mult pt pers care a scris pe data de 20.3,2011,care dupa cum se vede o stie ff bn pe Dorina dak va uitati in urma la com asta si Elena sunt balacarite rau oare dc? de bune ce sunt nu,in fine anul trecut eu am apelat la dorina prin domnisoara Oana care zicea k si ea la randul ei a fost la Dorina si a rezolvato mi-a dat nr ei si am sunato ,sa dat ff ocupata ma tragea de limba ce probl am etc in final ai era mila de mine si-mi facea lucrarea mia cerut 300e si un 1gr de aur nu am avut bani

Scris de florentina pe 22.03.2011 la 08:54

buna cine ma poate ajuta sa iau legatura cu doamna Nina as vrea sa apelez si eu la dansa am auzit ca este foarte buna lasatimi un nr ceva, o adresa va multumesc.

Scris de claudia pe 20.03.2011 la 20:41

eu am avut multe experiente am auzit timp de luni de zile zgomote venind din perete cind vroiam sa dorm nu ma lasau .Am incercat sa vad ce este acolo dar nimic de unde vin umblam noaptea si cautam o explicatie logica Nu am apelatla nici o vrajitoare am dat cu agheazma si am tamiiat timp de o saptamina si a disparut zgomotul.Ptr ce sa apelez la ele ca sa ma excrocheze si sami manince banii.Mai bine feritiva de ele si apeleti la credinta in dumnezeu.cind ceva nu va merge bine mergeti la biserica .

Scris de gura lumi:O pe 20.03.2011 la 19:54

nu imi vine sa cred cat poate fi lumea de rea si cate prosti pot spune....a spus ca sa intalnit cu doamna dorina in Drumul taberi cu toate ca dansa sta in bistrita.....ca doamna dorina ia doar banii despre oameni si ca e o sarlatanca cu toate ca persoanele care zik aceste lucruri nici nu au apelat la dansa sau sant asa zise "persoane cu puteri"nu stiu ce sa mai cred?de ce e lumea atat de rea nu pot intelege?infine ma bucur ca eu am apelat la cine trebuie

Scris de www.VideochatJobs7. pe 20.03.2011 la 19:27

Castiga banii frumosi din videochat de acasa, www.VideochatJobs7.net -- pentru limba romana click "Select language" in coltul din dreapta sus a site-ului sau adauga id-ul de mess: videochatjob88 pentru detalii!!!

Scris de unu pe 19.03.2011 la 18:54

astea 3 sunt niste,sarlatane,curiste,muiste ,javre mari si ordinare si mai e una din ialomita care e la fel ca si acest trio ! alta sarlatanca care vrea sa faca bani pe urma prostilor!

Scris de unu pe 19.03.2011 la 18:48

elena,dorina,nina sug pula toate 3 ,sa le dau la muie vrajitoarelor astea,tirfe si prostiutate care se fut pe centura pe bani,fac sex oral si in grup!

Scris de Radu pe 18.03.2011 la 16:18

Pentru cei care au de suferit din cauza farmecelor si a blestemelor,sau au locuinta bantuita,imi ofer ajutorul.Las aici id-ul meu: radu.popaa@yahoo.com Nu accept bani de la oameni nemultumiti.

Scris de www.VideochatJobs7. pe 18.03.2011 la 10:57

Castiga banii frumosi din videochat de acasa, www.VideochatJobs7.net -- pentru limba romana click "Select language" in coltul din dreapta sus a site-ului sau adauga id-ul de mess: videochatjob88 pentru detalii!!!

Horoscop

21 Aprile - 20 Mai
Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Balanta Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti
Astăzi este o zi potrivită să stai de vorbă cu cei dragi, mai ales cu copiii, fiind dispus să le oferi atenţie şi să le...
Toate zodiile

Sondaj

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Calculator de greutate ideala

cm
kg