Antena1.ro

incomemagazine.ro

Dieta minune cu cafea te scapa in 7 zile de aproximativ 7 kg

Dieta cu cafea va poate ajuta sa scapati de kilogramele in plus in doar 7 zile. Beti in fiecare zi 2-3 cesti de cafea pentru a slabi cate 1 kg pe zi.

Ceaiul de HREAN, consolideaza plamanii si reduce riscul de dezvoltare a diferite tipuri de cancer

Hreanul este unul dintre cele mai utile condimente care va poate ajuta sa scapati de grasimea de pe abdomen si de asemenea, va ajuta sa fiti sanatosi.

jurnalul.ro

Astăzi se redeschide Muzeul Picasso din Paris. REAMENAJAREA A DURAT ŞASE ANI

Sâmbătă, 25 octombrie, la ora 12, se redeschide Muzeul Naţional Picasso din Paris, considerat evenimentul cultural al anului în capitala Franţei.Muzeul a fost închis în anul 2008 pentru ample lucrări de moderniz...

Cutremur de 5,6 grade pe scara Richter în nordul Greciei

Un cutremur cu magnitudinea 5,2 pe scara Richter s-a produs sâmbătă dimineață la 249 kilometri nord de Atena, a anunțat observatorul de geodinamică din capitala Greciei, citat de AFP.Până la ora locală 05.00...

GoodFood


Viorel Pop spune ca bolile sunt provocate de propriile ganduri

in Sanatate pe 24 Septembrie 2007, 00:00 317 Comentarii Tipareste

rss

In urma cu vreo doi ani, il vazusem pe Viorel Pop la televizor si atat de tare m-a impresionat, incat mi-am zis ca daca o sa merg vreodata la un bioenergetician, el va fi acela. Cand ma asteptam mai putin, intalnirea s-a produs Aveam emotii si credeam ca din cauza asta o sa stric totul. Dar iata ca nu a fost asa. Din momentul in care i-am auzit glasul, orice emotie a disparut ca prin minune si, cu toate ca nu-l intalnisem niciodata, m-am trezit exclamand entuziasmata in timp ce ma indreptam spre cabinetul lui: aud glas de brailean de-al meu! Nu stiu cand m-am asezat pe scaun, nu mai stiu nici daca am dat mana cu el, vedeam doar un om inconjurat de icoane care vorbea cu mine in timp ce se concentra spre televizor. Stiam ca foloseste in terapiile sale culorile televizorului, asa ca nu m-am mirat. Simteam furnicaturi in tot corpul, ca o energie ce ma rascolea si o caldura imi cuprinsese fiinta, imi ardeau obrajii si auzeam ca prin vis: "Ai dureri de coloana, ficatul nu este in regula, picioarele si mainile iti sunt reci, ai probleme la un san,... De ce-ti pare rau de viata pe care ai trait-o pana acum si de ce, ma rog, nu porti ochelari?!...i Ramasesem muta. Nici nu avusesem timp sa ma dezmeticesc, nu-l intrebasem nimic si el incepuse sa-mi citeasca toata viata. Cunostea evenimente atat de intime din viata mea si le spunea cu atata precizie incat nu am putut sa-l contrazic. "Niciodata nu mi-a fost greu sa rezolv un cazi Daca tot mi-ai spus atatea, cum scap de durerile de cap?, ii zic. "Durerile sunt ca urmare a faptului ca esti atacata energetic si, crede-ma, tu atragi asta. Mai mult, sa nu gandesti negativ pentru ca gandurile tale sunt atat de puternice incat au efect de glont asupra celorlalti. Intr-o alta viata ai avut o influenta foarte mare asupra oamenilor, influenta pe care nu ai folosit-o intotdeauna corect. Acum platesti cu dobanda. Eu le spun oamenilor sa se roage chiar si pentru dusmanii lor, sa nu mai urasca si sa nu raspunda raului cu rau, pentru ca bolile sunt provocate de propriile ganduri.i Nu stiu de unde mi-a venit curajul, dar l-am intrebat ca, daca tot veni vorba despre o viata anterioara, cum crede ca unul ca Hitler ar putea sa-si plateasca pacatele? "A, raspunde ingandurat, un astfel de om nu-si poate plati datoriile decat daca vine cu un destin de a ajuta sufletele sa se mantuiasca. Si apoi... poate ti se pare ciudat, cei care au fost inchisi in lagar si au fost supusi unor suferinte enorme, gandindu-se ca vor muri, in ultimele clipe si-au indreptat sufletele catre Dumnezeu... Ei, ce-ti spune asta?i Conversatia era intrerupta din doua in doua minute de telefonul care suna continuu, dar el nu pierdea firul. Simteam ca nu ma mai doare nimic, nici macar sufletul. Energia lui imi transmitea o stare de fericire care-mi inunda inima. Povesteste-mi, ii zic, despre un caz pe care l-ai scos cu greu la capat. Zambeste si dupa zambetul lui imi dau seama cat sunt de naiva: "Niciodata nu mi-a fost greu sa rezolv un caz, insa imi este greu ca nu am familia langa mine; meseria ma solicita atat de mult incat nu prea mai am timp pentru viata personala.i Crucea de pe piept Nu stiu cum era Viorel Pop in toate zilele, dar acum radia de fericire, parea in largul lui si chiar avea chef de glume. Am profitat si l-am rugat sa-mi spuna pentru "Feliciai ceva ce nu a mai spus nimanui. Mi-a intins o fotografie in care se distingeau nori, o aripa de avion si un spectru luminos circular alcatuit din toate culorile curcubeului ce urmarea avionul indeaproape. Fiind clarvazator, stia ca avionul acela trebuia sa se prabuseasca. Curcubeul era protectia pe care o facuse pentru fiul sau, Gabi, si pentru colegii care-l insoteau in calatorie. Copiii nu s-au putut abtine si l-au fotografiat. Apoi s-a indreptat catre calculator si mi-a aratat o alta poza. Era el, alaturi de alte persoane intr-o sala de asteptare. Toti, cu exceptia unei femei, erau invaluiti intr-un halou alburiu. Ma uitam nedumerita. Mi-a explicat ca acea persoana se ocupa cu vrajitoria si ca in prezenta ei incepuse sa aiba dureri de cap. Si-a facut protectie atat pentru el, cat si pentru cei din preajma. Avea pe chip o bucurie ca de copil cand imi spunea toate astea. Imi arata tot felul de fotografii in care, langa oameni, apar entitati luminoase sub forma de ingeri, preoti care in timpul slujbei sunt protejati de un fascicul de lumina alba, un botez la care apare chipul lui Iisus in apa din cristelnita, cruci de lumina protejand biserici si oameni. "Vrei sa vezi ce ma protejeaza?i. "Este posibil asa ceva?i, ii raspund eu tot cu o intrebare. Isi ridica bluza si, pe pieptul sau, am vazut o cruce perfecta. Din nou ramasesem fara cuvinte. As fi vrut sa-l rog sa ma lase sa fotografiez acea cruce, ca altfel n-o sa ma creada nimeni, dar nu am indraznit. Poate data viitoare... "Pe mine nu m-a primit!i Cand am plecat din biroul lui, pluteam. Ca sa-mi revin, m-am asezat pe un scaun in sala de asteptare. Era plin. Unii venisera pentru diagnosticare, altii pentru clarviziune, iar cei mai multi isi asteptau randul pentru tratament. Erau oameni de toate varstele, inclusiv copii. Fiecare cu propria drama, cu propriile sperante, cu propria credinta. "Acum doi ani imi asteptam moartea. Medicii imi dadusera cel mult o luna de viata. Dintr-o hepatita cronica de tip C, facusem ciroza. Eram paralizata. Ai mei imi cumparasera loc de veci in cimitir si, cu toata tristetea, familia se pregatea pentru inmormantare. De pe patul de suferinta l-am vazut pe domnul Viorel Pop, la televizor. Am simtit un impuls. Speranta mea inviase intr-o clipa. M-au adus pe brate si in cateva minute reusisem sa fac cativa pasi. Acea energie imi cuprinsese toata fiinta... Acum sunt aici si ma bucur de fiecare clipa de viata, am renascut... Si au trecut doi ani de cand soarta-mi era pecetluitai, imi spune cu lacrimi de fericire Gina Levinta, una dintre pacientele terapeutului. Am iesit in curte. O doamna, care avea o pareza faciala vizibila, statea rezemata de peretele cladirii. Tristetea ei m-a atras: "Pe mine nu m-a primit! A zis sa nu mai fiu rea, sa merg mai intai sa ma impac cu oamenii cu care sunt certata, sa ma rog mai mult la Dumnezeu si de-abia dupa aceea sa ma intorc la el sa ma vindece.i M-am indepartat, dar gandul meu intreba continuu: Cine esti tu, Viorel Pop?
Ti-a placut acest articol? Aboneaza-te la newsletter si saptamanal te vom tine la curent cu cele mai importante informatii!


Comentarii (317)

Scris de negreanu cristiana pe 11.03.2014 la 18:09

Iertare, va rog, pentru insistenta, v-am sunat acum 10 minute,de la Brasov, domnule Viorel Pop, in legatura cu fiul meu, Tudor, internat la psihiatrie, sub tratament cu calmante; mi-ati spus ca nu puteti face nimic, decat sa urmeze tratamentul; sa inteleg ca suntem un caz fara speranta ? Va rog sa ma iertati, sunt un om pierdut ? sau fiul meu ? va rog, nu va suparati pe mine, incerc sa lupt pentru a iesi din cosmarul pe care il traiesc dar poate nu merit altceva..mi-e mila de

Scris de floarea pe 22.02.2013 la 07:41

Buna ziua,numai dupa o suferinta cumplita m-am intors cu adevarat spre credinta.Nu stiam ca intoarcerea spre credinta nu este usoara,nu constientizam ca ispitele erau mai mari decat inainte ,insa cu rabdare si incredere in Dumnezeu se poate.Multumesc lui Dumnezeu si pentru bune si pentru rele.Am invatat sa ma rog si sa spun Doamne pe dusmanii mei intoarcei la bunatate si la credinta.Amin

Scris de floarea pe 22.02.2013 la 07:35

Buna ziua, intradevar asa cum se spune ca bolile sunt provocate de propriile ganduri,mi-am schimbat gandurile ,mi-am schimbat atitudinea si sunt pe drumul cel bun.De la o persoana disperata ce eram cu insomnii si tot felul de ganduri ,acum sunt fericita,am multe realizari ,dar mai trebuie lucrat cu mine,pot mai mult de atat.Nu poti sa devii bun si sanatos daca nu ierti,nu faci fapte bune .

Scris de floarea pe 22.02.2013 la 07:28

Buna ziua, am fost la D-l Pop Viorel si cum am intrat mi-a scanat tot corpul cu privirea si mi-a spus foarte repede tot ce ma doare , da nu am putut sa-l contrazic si nu am putut sa-l intreb nimic pentru ca am ramas masca si nu mi-a luat nici un ban ,am ramas de 2 ori masca ,mi-a spus sa revin si cu fetita mea.este impresionant.

Scris de floarea pe 22.02.2013 la 07:24

Buna ziua,dupa revolutie au aparut multi asa zisi bioenergeticieni,desigur avand probleme mari cu fetita mea m-am dus pe la toti ,pe unde auzeam hop si eu.Sincer nu am simtit mai nimic,am cheltuit bani si am pierdut timp,am ajuns intr-o stare critica.La un moment dat am dat de un preot care multumita harului pe care al are am fost pusa in circuit normal.Desigur preotul nu este de acord cu bioenergeticienii insa cred ca D-l Pop Viorel este serios si are aceste calitati .cu stima

Scris de maria pe 24.03.2012 la 22:09

Buna ziua! Am o infectie veche la un deget,cuticula inelarului drept, nu am servici, mi-ar placea sa fac ceva legat de darul meu, dar nu stiu ce, nu mai snt nici tanara 01.02.1962. Multumesc anticipat si fiti binecuvantat!

Scris de CarlaLuminita pe 13.03.2012 la 16:48

Are Cineva Numarul de telefon sau adresa e-mail a lui viorel pop? va multumesc

Scris de ramona pe 07.03.2012 la 19:26

Buna seara, domnule Pop , ma numesc Ramona ,am 29 ani si am ,mereu am avut, probleme in plan sentimental. Se poate sa-mi dati un sfat?Am fost la dumneavoastra acum 3 ani si absolut tot ce mi-ati spus ,s-a adeverit.Va multumesc din suflet !

Scris de nina sasarman pe 04.03.2012 la 15:59

ma cheama nina si sunt din bistrita ,l-am cunoscut pe d-l viorel in urma cu multi ani ,acum locuiesc de 10 ani in madrid ,va multumesc pentru tot ce ati facut pentru mine ,si acum imi suna in urechi vorbele dvs. daca cineva stie cum pot sa dau de dl.pop sau un nr .de telefon rog cu insistenta comunicati pe adresa mea va multumesc

Scris de Veronica Anton pe 26.02.2012 la 21:29

Buna seara, Imi doresc sa ma aduca Bunul Dumnezeu la o consiliere cu d-l Viorel Pop,dar am un fior de teama,parca nu sunt destul de pregatita sufleteste. Imi poate spune oare d-l Viorel de ce mi-e teama?

Scris de silvia pe 13.01.2012 la 13:29

Buna ziua ,domnule Viorel Pop.Tin neaparat sa va spun ca am o carte care se numeste "Fiecare zi un dar de la Dumnezeu" si de fiecare data cand grijile ma coplesesc ma asez sa citesc in acea carte, deoarece simt o mare usurare sufleteasca.De ce va spun acestea toate, deoarece,intrand pe site-ul dvs am simtit nevoia sa va scriu si am simtit aceeasi usurare ca atunci cand citesc in acea carte. Va multumesc.Multa sanatate.

Scris de Ioan pe 25.12.2011 la 15:11

Buna ziua Domnule Pop ma numesc Ioan si sant din Timisoara stau de 8 ani in Italia cu toata familia.Am facut permisu de sofer c e dar nu reusesc sa-mi gasesc de munca ca sofer.Spunetimi am o sansa,tin sa mentionez ca parca toate usile mi se anchid.Craciun fericit.

Scris de mirela pe 12.12.2011 la 14:07

buna ziua domnule pop ma numesc mirela si va rog sami spuneti daca o sa am vreodata copii nu stiu daca o sami raspundeti dar eu chiar cred in harul dumneavoastra multumesc frumos

Scris de mihaela n pe 30.11.2011 la 11:30

as vrea sa va intalnesc,sau cel putin sa va vorbesc,am multe pe suflet,cum sa dau de d-voastra d-l Viorel Pop?

Scris de ANELIA pe 29.11.2011 la 15:43

Scuze! corectez nascuta pe 18 martie 1991 in jurul orei 16 si 5 min in Craiova.Ce puteti sa-mi spuneti despre viitorul ei.Sunt disperata din cauza ei pentru ca e manipulata in toate modurile posibile de un barbat mult mai in varsta decat ea nascut pe 19.07.1969 care are o putere fantastica asupra ei desi e constienta ca are toate defectele din lume se lasa in continuare umilita , folosta , inselata , batuta (lucruri de neconceput)in numele iubirii pe care ea e convisa ca o poarta lui. Multumesc

Scris de ANELIA pe 29.11.2011 la 15:08

Buna ziua Am o fata nascuta pe 14 martie 1991 in jurul orei 16 si 5 min .Ce puteti sa-mi spuneti despre viitorul ei.Sunt disperata din cauza ei pentru ca e manipulata in toate modurile posibile de un barbat mult mai in varsta decat ea nascut pe 19.07.1969 care are o putere fantastica asupra ei desi e constienta ca are toate defectele din lume se lasa in continuare umilita , folosta , inselata , batuta (lucruri de neconceput)in numele iubirii pe care ea e convisa ca o poarta lui. Multumesc

Scris de vasilica pe 07.11.2011 la 18:55

Buna seara, dle Viorel Pop am o fata Maria nascuta pe 01.11.1982 la ora 1,30, va rog ce imi puteti spune despre ea, Va multumesc

Scris de niculescu vandana r pe 18.10.2011 la 21:51

tot ce mi doresc de la viata e un suflet de copil va implor imi puteti spune si mie dc voi avea vrodata bucuria de a fi mama.Va rog sa mi raspundeti multumesc enorm

Scris de Gina Sfarlea pe 16.09.2011 la 12:02

Doamne, fie-Ti MILA ,da-i LUMINA ,HAR,IUBIRE,FIDELITATE,FORTA ! LA MULTI ANI ! BUNUL DUMNEZEU SA VA BINECUVANTEZE CASA,PRIETENII,COLABORATORII,P ACIENTII SI TOT CE VA INCONJOARA !

Scris de Carmen pe 05.09.2011 la 13:27

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca veniti in Galati anul acesta. Multumes.

Scris de dobre felicia pe 03.09.2011 la 23:58

Dl viorel Pop am 32 de anisi nu am ramas niciodata insarcinata,as vrea sa stiu si eu daca voi avea vreodata copil?

Scris de ema pe 31.08.2011 la 18:59

D-le Pop,am o fica de 33 ani, despartita de sot si a facut un magazin care nu a mers deloc si acum nu are servici, oare mai are vre-o reusita in curand?

Scris de ghiorghita pe 30.08.2011 la 19:56

buna ziua domnule viorel as vrea sa stiu daca mamei mele ii este facut farmece ia find bolnava de cinci ani dupa ce a fost la o pomana a inceput totu stari de neliniste si de atunci nu sa mai indreptat pe langa asta nici la casa nu merge bine am frati mari care nu reusesc sase casatoreasca totu merge rau .Mama se numeste MARIA si este nascuta pe 21 agust 1949 .adresa mea este levys_georg@yahoo.com

Scris de tronaru adriana pe 30.08.2011 la 19:29

Buna ziua domnule Viorel Pop, Va urmaresc cu drag de cate ori apareti la tv, dar nu am reusit niciodata sa intru in legatura cu dvs.Suntem o familie normala cu 2 copii care au reusit singuri, printre straini sa-si faca o cariera.Suntem foarte mandri de ei,dar ca sa fim deplin fericiti ne-am dori si noi unu,doi nepoti.Oare o sa se intample asta? Multumesc si sa va dea dumnezeu sanatate.

Scris de aura pe 30.08.2011 la 15:24

Buna ,domnule Pop ma numesc Aura am 42 de ani as dori sa stiu daca voi reusi sa am un copil mentionez ca numai prin Fiv (20.11.1968)Va multumesc mult si sa aveti multa sanatate si putere de munca sunteti un om iubit si de oameni dar mai ales de Dumnezeu.

Scris de Nicoleta pe 30.08.2011 la 13:34

Buna ziua, domnule Viorel Pop. am aflat de la cineva despre dvs. si repede am cautat tot ce exista despre dvs. Am sa imi fac o programare pentru cand veniti la Timisoara. Oricum va doresc sanatate si putere sa ajutati in continuare lumea de buna credinta.

Scris de varvara pe 03.08.2011 la 14:45

Buna ziua,fiul meu a divortat ptr,-ca sotia lui l-a parasit ptr,alt barbat si i-a luat si fetita(ea a bagat divortul el fiind plecat din tara).el este f. suparat ca nu mai este aproape de fica lui,,vreau sa-mi spuneti daca -si va reface viata(se numeste Stefan Lucian e .zodia Capricorn.Va multumesc,multa sanatate va doresc.

Scris de Ana pe 03.08.2011 la 12:21

domnul nu este altceva decat un sarlatan, ca multi altii. Primeste pacientii cu tigara aprinsa si berea pe masa, inca de la primele ore ale diminetii. Nu aruncati banii pe astfel de experiente...sunt niste vanzatori de iluzii si atat.

Scris de sorina pe 28.07.2011 la 11:00

Stimate domn Viorel Pop, Sotul meu are urmatorul diagnostic:ureterohidronefroza - cu alte cuvinte medicii au "reusit" dupa multe operatii sa-i distruga ureterul.Suntem programati la o alta operatie-la Cluj acum dupa 15 august.As dori sa stiu daca va fi bine in urma acestei operatii si daca se va reusi salvarea rinichiului.Mii de multumiri.

Scris de MARIANA pe 23.07.2011 la 17:32

Buna.As vrea sa stiu daca cineva are o adresa de e-mail sau un numar de telefon al dl. Viorel Pop.As vrea sa iau legatura cu el foarte urgent.

Scris de vintila mirela pe 22.07.2011 la 08:29

buna dimineata,sunt din tr.severin,mehedinti si va rog din suflet sa imi dati si mie un sfat in legatura cu mama mea care are cancer la ficat si este in ultimul stadiu, iar eu am un fibrom uterin de 5cm.As dori sa stiu daca mama mea se va vindeca si eu daca va trebui sa ma operez sau nu.Va multumesc anticipat.

Scris de Loredana M.B pe 18.07.2011 la 14:28

Buna ziua ,domnule Viorel Pop .Ma numesc Loredana sunt din Timisoara narscuta in 12 -08-1975 si doresc sa ma ajutati si pe mine .Vreau sa stiu si eu daca o sa am copii si daca sotul meu nu mai joaca la poker si daca avem sanse sa ramanem cu acet apartament pentru tot deauna .Va multumesc din suflet .

Scris de Dovlete Rotinia pe 18.07.2011 la 14:02

Fratele meu este diagnosticat cu insuficienta renala face dializa de trei ori pe saptamana la-ti putea ajuta?Cum pot lua legatura cu d-voasta ?Sunt din Dr.Tr.Severin.FRATELE MEU ESTE NASCUT 14.10.1963.

Scris de elena pe 17.07.2011 la 15:02

Pentru doamna Neagu si pentru doamna Pandele;va pot ajuta sunati-ma la 0770556507

Scris de Neagu marinela pe 17.07.2011 la 13:52

D-LE VIOREL POP, vA rog sa-mi spuneti de unde sa incep ca sa-mi rezolv problemele de sanatate S-au strins prea multe si nu mai pot sa le dau de cap.Va multumesc anticipat.

Scris de emilia pe 17.07.2011 la 12:36

unde are d-l viorel pop cabinet in oradea?va rog adresa si programul

Scris de Pandele Viorica pe 16.07.2011 la 07:51

Ma numesc Viorica Pandele, din Bucuresti, am probleme de sanatate ,de viata si de bani. Sunt singura de multi ani . Copilul meu este departe si cu ale lui , aici viata e atat de grea. Spuneti-mi va rog ce sa fac sa imi revin macar un pic , sa pot sa ma descurc un pic mai bine , sa pot merge cu capul sus mai departe, sa nu cad in deznadejde . Doamne Ajuta-ne pe toti !

Scris de Angela pe 15.07.2011 la 21:19

buna seara!nici nu stiu cu ce sa incep ca am o sumedenie de patanii,de data recenta un roi de oameni care ma urasc,sunt manipulati si pusi sa ma distruga...am muncit in van 6 ani,de doua ori cu elan crezand ca o sa pot sustine un examen pentru o treapta in plus am ajuns la capatul celei de a treia incercare si ma vad in situatia ca trebuie sa o iau de la zero insa legea nu-mi mai permite aceasta iar eu sunt destabilizata complect de acest fapt de nu mai stiu incotro saapuc,nu pot avea un postfix

Scris de stingu jeni magda pe 14.07.2011 la 19:38

BUNA ZIUA NUMELE MEU ESTE STINGU JENI MAGDA NASCUTA IN 23.07.1969 AM PROBLEME CU DATORII SI SUNT SINGURA DE ANII DE ZILE FARA SERVICIU VA-S RUGA DACA PUTETI SA MA AJUTATII CUM SA IES DIN SITUATIA ASTA .VA ROG MULT VA MULTUMESC DOAMNE AJUTA.

Scris de popescu cornelia pe 02.07.2011 la 22:14

AM FOST LA DOMNUL VIOREL POP ACUM 6 ANI SI TOT CE MI A SPUS ATUNCI A FOST ADEVARAT,DE FAPT MI S A INTAMPLAT,LA ACEL MOMENT ERAM IN DUBII,NU PREA CREDEAM,ESTE INTRADEVAR FF BUN IN SFATURI,VIZIUNI SAU CLARVIZIUNE,II DORESC MULTA,MULTA SANATATE.

Scris de Natalia pe 29.06.2011 la 19:05

Dl. Pop, Am gasit multe mesage despre d-voastra si asi vrea sa va contactez, Locuiesc in USA. california, Va rog sa imi dati un nr# de telefon sau email. Multumesc, Natalia

Scris de liliana b. pe 29.06.2011 la 13:36

buna ziua,sunt din Ploiesti ma numesc liliana , am 42 ani (10.12.1969), necasatorita , si de curand mi-am descoperit un fibrom uterin de marimea unei sarcini de 4 luni(am efectuat un RMN).Parerea medicilor este ca singura solutie este operatia , orice alt tratament considerand ca este pierdere de vreme.Dvs. ce spuneti? Am mare incredere in Dumnezeu si in sfatul dvs.,daca se poate sa-mi dati unul(contracost)sau daca se poate sa ma programati la o consultatie? va multumesc.

Scris de Maria-Cristina pe 29.06.2011 la 10:52

Buna ziua, am doi copii un baiat de 12 ani si o fetita de 10 ani.Baiatul are o tusa si un tic , am fost la doctor si a zis ca e alergic iar eu am dureri de glezne si de spate ce sa fac ?va rog sa- mi dati un sfat .Multumesc.

Scris de julia pe 28.06.2011 la 15:41

stau si ma uit la tastatura si nu stiu cum si de unde sa incep.atatea oameni va cer ajutorul cu probleme de sanatate, materiale, sufletest,poate a-ti obosit .Ma intreb cine sunt eu sa va deranjez va rog sa ma iertati dar dv. vedeti omul asa cum este deci stiti ca sunt un om nici prea bun nici prea rau si acum vine avalansa de probleme ma lupt cu agorafobia cu o miopie forte strvism la ociul stang cu probleme cu sotul si sunt fara loc de munca va multumesc ca existati si am cui sa scriu

Scris de Veres Maria pe 28.06.2011 la 12:55

Maria nascuta 09.09.1967, in weekend am participat la o nunta in familie unde s-a furat poseta mea cu cinstea.Vreau sa stiu autorul

Scris de TITIANA pe 28.06.2011 la 11:16

Buna ziua d-le Viorel Pop,sunt nascuta pe 1.11.1968, am o fetita nascuta pe 16.03.2002, sunt despartita de cateva luni, sunt plina de datorii, si as dori daca se poate sa stiu daca am sa scap de datorii, daca am sa ma recasatoresc, cum ma pot intelege cu cei din jurul meu, sunt f. nervoasa, am o nemultumire cu serviciul, imi voi gasi un alt servici, mai bine platit, voi fi multumita, ajung uneori la capatul rabdarii. Va rog dati-mi un raspuns, mii de multumiri

Scris de popescu valerica pe 28.06.2011 la 08:37

buna ziua domnule viorel pop va ascult cu mult interes.problema mea este de sanatate am cancer la sin cu metastaze osoase de cinci ani ,merg bine dar ma dor oasele as dori un sfat.sint nascuta pe 26 martie 1952si vaduva de 26 de ani cu o fata realizata din punct de vedere al serviciului dar nu este casatotita.marea mea dorinta este sa se casatoreasca sa nu ramina singura,sa nu aiba soarta mea.este nascuta pe 1 decembrie 1978.va rog mult dati-mi un sfat.

Scris de IORDANA pe 28.06.2011 la 02:32

E tarziu cand va scriu aceste randuri, v-am urmarit putin in emisiunea d-lui Brancu si sper sa ma ajutati sa inteleg unde gresesc, de ce am prb de sanatate, relatia de cuplu a esuat, mama e bolnava, nu lucrez si nu reusesc sa ma pot concentra sa fac ceea ce-mi propun.Sunt nascuta pe 29 iunie 1965 in jurul orei 12,00. de ce perioadele de bine alterneaza cu stari de rau inexplicabile(tensiune crescuta pana la 18, puls 130), frica, tremurat, senzatie de nod in gat, de sufocare). multumiri

Scris de Livia Cosma pe 27.06.2011 la 23:19

D.le Viorel Pop,tin sa va multumesc din suflet !Am fost la dv.in august 2oo4 in legatura cu moartea violenta a fiicei mele Nicoleta.Ati avut dreptate in privinta ginerelui meu.Isi lasa fii singuri si mergea la o femeie(cu care este in prezent...).In privinta schimbului de locuinta,ati avut dreptate.Am reusit in final...Poate nu va aduceti aminte de mine dar sunt sigura ca va amintiti cei doi copii care isi spun rugaciunea de seara(goblen)....Sa va dea Dumnezeu sanatate si numai bucurii in viata!

Scris de Barbu Adelheid pe 24.06.2011 la 14:50

D-le Viorel Pop , sant din Timisoara ,amcitit foarte mult despre dv. v-as ruga daca puteti sa ma ajutati intr-o problema . sant casatorita dar nu ma inteleg cu sotul meu . de cateva luni am o relatie cu un barbat vaduv cu care ma inteleg perfect .as dori daca puteti sa-mi spuneti care va fi in viitor situatia cu noi doi .eu sant nascuta pe 06.09.1949 si prietenul meu pe 07.04.1949 . daca mai trebuie sa va dau alte detalii va rog sa-mi scrieti . cu multa stima si consideratie , Adelheid .