Antena1.ro

incomemagazine.ro

IMPORTANT! Fructele MIRACULOASE ce conţin substanţe mai PUTERNICE decât CHIMIOTERAPIA!

Cercetătorii de la Universitatea din Baltimore au descoperit cel mai SĂNĂTOS fruct din lume! Potrivit studiilor oamenilor de ştiinţă, LĂMÂILE conţin substanţe MIRACULOASE care sunt mai puternice decât CHIMIOTERAPIA!

Plante care taie pofta de tigara

Ca sa renunti la tigara ai nevoie de multa vointa. Atunci cand vointa pare sa slabeasca poti sa apelezi la un ceai din plante cu proprietati antitabagice. Printre cele mai cunoscute plante care te ajuta sa scapi de viciu se numara pedicuta,...

jurnalul.ro

CNN cere ELIBERAREA corespondentului său răpit în estul Ucrainei

Canalul american de ştiri CNN a cerut joi eliberarea unui ziarist ucrainean angajat al său şi care este de două zile reţinut de separatiştii din estul Ucrainei, transmite AFP, citată de Agerpres. Anton Skiba, un...

Horoscop zilnic, vineri 25 iulie 2014. Peştii îşi dirijează ideile creative şi inovaţiile spre surse noi de venit

BerbecDacă astăzi eşti un bun strateg în chestiunile ce ţin de administrarea bunurilor comune, nu s-ar putea spune acelaşi lucru despre relaţiile cu partenerul de viaţă. Schimburile frecvente de dispoziţie...

GoodFood


Cum sa ne aparam de farmece

 

in Paranormal pe 17 Decembrie 2006, 00:00 Tipareste

rss

Chiar daca nu credem, farmecele pot ajunge sa ne controleze viata, ridicandu-ne in cale numeroase piedici, pana ne aduc in pragul disperarii Este absurd, vei spune, ca intr-o lume care se vrea civilizata, o lume care aspira la evolutie spirituala, sa vorbesti despre farmece. Existenta lor pare greu de inteles si de acceptat, mai ales de catre cei tineri, care nu stiu decat ce se scrie in cartile de istorie despre practicile Evului Mediu referitoare la vrajitori sau ardere pe rug. Si totusi, atata vreme cat exista binele, raul i se va opune. Iar daca vrajitorii nu-si striga pe strazi raul de care sunt capabili, el exista. Pentru ca omul deseori cade prada urii care naste razbunare. Si cea mai facila cale de a se razbuna fara ca "dusmanuli sa aiba dovezi impotriva sa este mersul la vrajitoare. Aceasta, in schimbul unei sume de bani deloc mica! Vrei sa faci rau aproapelui tau? Mai gandeste-te! Oare vocea lui Hristos care plange inlauntrul tau, facandu-te sa te simti vinovat, chiar nu conteaza? "Daca iubiti pe cei ce va iubesc, ce rasplata veti avea?i Astfel defineste Parintele Cleopa vrajitoria: "Prin cuvantul vrajitorie intelegem invocarea puterii demonice in ajutorul oamenilor, in locul lui Dumnezeu, cu scopul implinirii anumitor dorinte omenestii. Vrajitorii sunt oameni care trec peste liberul arbitru al semenilor, se supun diavolului si lucreaza pentru el. Aparent, aceste persoane sunt binevoitoare si duc o viata exemplara. Ba mai mult, daca ai vreun necaz, sunt primii care iti vin in ajutor. Ai putea sa bagi mana in foc pentru ei! In unele cazuri pot sa detina chiar functii inalte in societate. Merg deseori la biserica, cu toate ca slujbele le provoaca o stare de rau. Suporta cu stoicism de dragul aparentelor, pentru ca trebuie sa para impecabili. Iar a fi credincios da bine in societate si alunga orice suspiciune. Daca-i vezi cum se poarta, n-ai crede ca sunt slujitorii celui rau. Singurul lucru care le tradeaza duplicitatea este Cuvantul lui Dumnezeu, numele Mantuitorului Iisus Hristos si semnul crucii. O rugaciune rostita in prezenta acestor persoane le produce neliniste, o schimbare brusca a culorii fetei sau o tresarire violenta a ochilor si a trupului. Daca descoperi ca cineva se ocupa cu astfel de practici ar fi bine sa-l eviti. Atentie, nu ai voie sa iei masuri impotriva lui! Ba mai mult, cand te rogi, e bine sa-l mentionezi si pe el in rugaciunile tale, ca Dumnezeu sa-l readuca pe calea cea buna. Nu trebuie sa-l urasti, ci numai sa stai departe de el. Pentru ca ura iti face tie insuti rau si pentru ca, in calitate de crestin adevarat, ai datoria sa-i iubesti pe prieteni, dar mai ales pe dusmani. "Ca sa fiti fiii Tatalui vostru Celui din ceruri, ca El face sa rasara soarele peste cei rai si peste cei buni si trimite ploaie peste cei drepti si peste cei nedrepti. Caci daca iubiti pe cei ce va iubesc, ce rasplata veti avea?i (Matei, cap.5, vers 44-45). Si mai ales e important sa nu te temi pentru ca frica hraneste raul. Sa nu uiti niciun moment ca nimeni si nimic nu e mai puternic decat Dumnezeu. Vrajile trebuie ingropate Exista multe modalitati prin care vrajitorii fac lucrarile diavolesti. Uneori apar prin casa lucruri straine, cum ar fi pietricele, sarme indoite in unghi drept, diverse tablite de metal, ardei iute, piper, bani de metal, carpe, fire de par descantat, ate, scame, puf sau fulgi de la pasari moarte, par de mort maruntit, flori, frunze sau petale de la mort etc. Daca ti-ai dat seama ca poate fi un lucru necurat in casa ta, e bine ca, inainte sa-l iei pe faras, sa te speli cu agheasma pe fata, pe maini, apoi sa ingropi necuratiile in pamant, ca vrajile sa-si piarda puterea. Pentru dezlegare, tii post vinerea pana la miezul noptii. Daca vrajitorul ti-a patat un lucru si daca iti permiti arunca acel obiect, ingroapa-l sau il poti da de pomana chiar vrajitorului. Astfel, tot raul pe care voia sa ti-l faca tie se intoarce asupra lui. In caz contrar, daca lucrul patat este o haina, de exemplu, atunci cand o vei imbraca vei atrage necazul si te vei certa cu toata lumea. Ori s-ar putea ca din casa sa-ti dispara un obiect si apoi, dupa un timp, sa reapara. Daca e ceva necurat cu el, de obicei observi ca atunci cand il folosesti simti o apasare, noaptea, de exemplu, daca obiectul este un cearsaf sau o bluza de pijama. Asta pentru ca acela care iti vrea raul a spalat obiectul cu apa in care a fost scaldat un mort. Uneori, vrajitorul poate recurge si la gesturi tandre, incercand sa te atinga, sa te mangaie sau sa te sarute. Pentru dezlegare, de asemenea, te speli pe fata si pe maini cu agheasma, te rogi si tii post negru vinerea, pana la miezul noptii. Ca sa poti respinge vrajile, trebuie sa fii spovedit si impartasit in cele patru posturi mari de peste an. Deci trebuie sa tii legatura permanent cu duhovnicul tau, sa-i spui tot ce ti se intampla si sa-i ceri sfatul, asa cum faci cand mergi la medic. El, cu siguranta, va sti sa te indrume si sa te ajute. Cel mai greu de invins sunt farmecele care ti se pun in mancare. Deci nu manca ceva preparat de asemenea persoane, chiar daca ei insisi le consuma. Urmarea este o stare de rau, nu mai poti munci ca inainte, nu mai poti avea un dialog cu nimeni, iar viata ta intampina cele mai absurde piedici. Noaptea nu poti dormi din cauza unor sunete pe care numai tu le auzi si care te inspaimanta. Ca sa scapi de aceste vraji trebuie sa iei zilnic anafura si sa bei un pahar de agheasma. In cazuri mai grave, se face Sfantul Maslu, se tine post timp de o saptamana, dupa care se fac spovedanie si impartasanie. "Daca n-as fi cerut ajutorul Bisericii, as fi muriti Marturia care urmeaza este teribila. Apartine unei doamne din Bucuresti, Eugenia T., pe care am intalnit-o la Catedrala Patriarhala. Venise sa se roage la moastele Sfantului Dimitrie cel Nou. "Aveam 24 de ani si tocmai nascusem de doua saptamani. Intr-o dimineata, m-am trezit plina de bube pe tot corpul, care ma mancau ingrozitor. M-am uitat la mine si am inceput sa plang. Mi-am zis:
Ti-a placut acest articol? Aboneaza-te la newsletter si saptamanal te vom tine la curent cu cele mai importante informatii!


Comentarii (1002)

Scris de Adi pe 22.09.2009 la 20:16

tot creea ce scrie in aceasta pagina mi se cam intampla mie ,ce as putea sa fac sa pot sa revin la ceea ce am fost si cum sa scap de vrazi daca obiectele mele sunt de valoare si sunt obiecte ce nu se pot ingropa sau arunca sau nu le pot face cadou nimanui din cauza ca sunt actele unei firme pe care o detin plus stampilele firmei,ce as putea sa fac in acest mod?

Scris de Prezicatoarea Geta pe 22.09.2009 la 15:14

Cu Ajutorul Magiei Albe, cu puterile cu care Dumnezeu m-a inzestrat pot ajuta persoanele care au probleme in dragoste,profesie, sanatate,obstacole repetate,dezastru familial, pot vindeca alcoolismul, ipotenta, dependenta de droguri, pot scoate argintul viu, pot prezice viitorul. Va pot ajuta si la telefon. Sunati cu incredere la Tel:0242.530803 0722.417. 052 Am facut 3 accidente vasculare si Dumnezeu m-a ajutat prin credinta si eu la randul meu vreau sa ajut prin harul cu care EL m-a inzest

Scris de amy pe 18.09.2009 la 23:31

cel mai rau e ca sant departe de romania unde as putea merge si vorbi cu un preot aici unde sant nu pot ce as putea sa fac sa scap de vraji sant pe cale sa pierd tot ce am mai drag..daca stiti vreun descintec care poate fii facut acasa va rog sa mil dati nu glumesc sant disperata......

Scris de amy pe 18.09.2009 la 23:25

cred ca mi sa facut farmece nu imi merge bine in nimik viata sanatate casa copii sot familie parca toti ma urasc.eram o fata frumoasa plina de viata si toti ma iubeau. dar de un an totul sa schimbat ma simpt de parca nu mai am de ce trai am ajuns sami doresc moartea nu mai am nici prieteni ma lupt singura am nevoie de ajutor....nu mai am nici o placere simpt ca ma sting incet incet....am nevoie de ajutor

Scris de lala pe 18.09.2009 la 22:56

chiar exista vraji desi unii nu cred am inceput sa ma simt rau o senzatie ciudata care continua am facut toate analizele toate erau bune dar ma simteam la felam apelat la una ce citea in carti mi-a zis k am vraji da ce sa fac nu mi-a zis starea era la fel pot sa zic ca chiar mai rau ma simteam mi-a fost citita si Moligva Sf Vasile cel Mare si umpic ma simteam mai bn dar starea revenea va rog sa ma ajuta-ti si pe mine

Scris de cecilia pe 17.09.2009 la 16:08

de cateva luni am cearta cu sotul meu din cauza unei colege a lui de servici care am impresia ca ia facut farmece .pur si simplu zice ca relatia noastra e terminata ca nu ma mai iubeste , ca sunt o femeie oarecare pentru el ,si credeti-ma sunt o femeie frumoasa , gospodina care are grija de copii si are un servici bun ,dar el nu ma mai vede , nu ma asculta crede decat ce ii spune aceea femeie,dar nu vrea sa plece nici de acasa,dar spune ca el vrea sa faca sex cu altcineva, credti ca are farmece

Scris de constantin madalina pe 14.09.2009 la 09:25

daca doriti niste explicatii, de ce se intampla toate acestea asupra voastra sunati-ma la 0744 600377 ,0733922448 sau cauta cartile lui dragos ovidiu argeseanu Atacul psi,Razboiul psi-protectia

Scris de johny pe 08.09.2009 la 11:33

va rog sa ma ajutati cu un sfat ca nu stiu ce sa fac acum 3ani am ajutat pe cineva cu o suma mare de bani crezind ca imi sint prieteni fiind mai tineri decit mine imi erau si dragi cind ii vedeam cum se zbat sa faca ceva in viata si am zis sa ii ajut ca mi da ei inapoi au trecut 3 ani si ei ma tot mint si ma amina eu nui urasc si le vreau in continoare tot binele si cind merg la biserica ma rog sa le dea BUNUL DUMNEZEU TOT BINELE SI SA LE LUMINEZE MINTEA dar sufletul ma doare

Scris de revista Felicia pe 08.09.2009 la 11:21

Dragele noastre, va multumim pentru comentariile, sfaturile si povestile pe care ni le impartasiti de fiecare data! Daca articolele noastre va sunt de ajutor, va face placere sa le cititi si vreti sa va tinem la curent cu ultimele noutati Felicia, va invitam sa va abonati la newsletterul nostru saptamanal, prin introducerea adresei de mail in casuta prezenta la sfarsitul fiecarui articol! Cu drag, echipa Felicia.

Scris de Anna pe 07.09.2009 la 11:59

Am anxietate de multi ani,stari de panica ,lipsa banielor e o problema veche.Stiti un preot bun ,o manastire in apropere de brasov care m-ar putea ajuta? cu multumiri

Scris de cata pe 06.09.2009 la 16:54

si eu am patit asa ceva nu credeam in vraji dar iata ce ele mau lovit nu stiu cine imi face nici nu ma intereseaza dar nu i doresc decat dreapta judecata a domnului. a reusit sa faca rau asupra sotiei mele in asa hal ca nici apa nu prea mai putea bea dar prin rugaciuni si pomelnice am scoso la capat.DUMNEZEU sa le dea sanatate tuturor celor care mau ajutat si sau rugat pentru noi. le sunt recunoscator

Scris de ana pe 05.09.2009 la 18:17

dupa depresie,a aparut o problema cu stomacu ,nu puteam sa pl de acasa ,ma itorceam mai repede de cat am pl,am fost la nenumarati doctori ,am facut nenumarate analize si nu mi-au gasit nimic,ma tinut cam un an jumate,un chin fff mare ca trebuia sa merg la srvici si daca ma intorceam mere ,tot intarziam,cand am ramas gravida au disparut ca prin minune prob cu stomacu ,acum am pl de la ea ,dar nici eu cat si copilu nu ne gasim linistea,mam hotarat sa ma intorc la mama ca nu mai suport,

Scris de ana pe 05.09.2009 la 18:06

buna fetelor!si eu ma simnt fff ciudat decand mam mutat la soacra,mam trezit intr-o noapte din somn.si am mers la baie ,dintro data am simtit ca am devenit o unbra ,mam intors langa sotul meu ,dar nu am mai putut dormi ,ma luat un tremutat ciudat ,ma sufocam si foarte speriata ,cum incideam ochi vedeam o unbra neagra care ma urmarea in locuri diferite ,dar defiecare data cineva din vis ma salva ,ma gandeam numai la moarte m-io imaginam ca pe ceva obisnuit ,pana cand am facut o depresie,

Scris de Adi pe 04.09.2009 la 03:09

Dupa ce am mancat o bucata de paine primita de la cineva , mergand in Biserica au incepu sa-mi vina ganduri de hulire si anxietate. Am scapat citind zilnic Acatistul Domnului Nostru IIsus Hristos. Diavolu fuge de numele Domnului Nostru IIsus Hristos si rugaciunea asta are acest nume de multe ori. http://saraca.orthodoxphotos.c om/acatiste/acatistul_domnului _nostru_iisus.htm

Scris de Teo pe 04.09.2009 la 00:16

Sunt destul de multe versiuni, cel mai bine intrebati un preot ortodox, ori cititi-l pe care preferati si de care va simtiti mai 'aproape' sufleteste, sau care simtiti/credeti ca v-ar putea ajuta mai mult (si/sau mai grabnic, depinde), si in functie de ce dispozitie sufleteasca aveti in ziua respectiva etc. La man. Radu-Voda, din Bucuresti, se afla o particica din moastele Sf. Nectarie, grabnic ajutator-http://www.formula- as.ro/2007/785/spiritualitate- 39/minunile-sfantului- nect

Scris de Teo pe 04.09.2009 la 00:10

Sunt f. multe rugaciuni care ajuta in astfel de situatii, dar ajutorul ni-l trimite Bunul Dumnezeu si in functie de credinta (rabdarea, starea de pacatosenie etc) fiecaruia etc. 'Acatistul Ingerului Pazitor', iarasi, este bine a-l citi (macar cateodata, cand ne aducem aminte). In general, Paraclisele si Acatistele catre Mantuitorul Iisus Hristos, catre Maica Domnului si catre Sfinti, ar fi recomandabil a fi citite. Sunt destul de multe versiuni, cel mai bine intrebati un preot or

Scris de Teo pe 04.09.2009 la 00:02

Mergeti si pe la biserici si manastiri, platiti pomelnice de cate 40 de zile-1an etc. Participati la slujbele Bisericii Ortodoxe, la Sf. Liturghii, Sf. Maslu, Dezlegari etc. Faceti sfestanie si acasa, daca puteti aduce un preot. Cititi si 'Acatistul Sfintei Cruci' (vinerea sau in orice zi aveti timp si puteti) - este, de asemenea, F. puternic. Si 'Acatistul Sf. Vasile Cel Mare', sau al Sf. Ciprian (dupa cum s-a mai precizat deja aici si de catre alte persoane). Sunt f. multe ruga

Scris de Teo pe 03.09.2009 la 23:12

Postul, iarasi, este F. important. Mantuitorul Hristos Insusi precizeaza in Evanglelie ca "acest soi de demoni nu iese decat cu rugaciune si cu post". In rest, ce va mai pot spune - aprindeti smirna si/sau tamaie prin casa/curte si tamaiati in forma de cruce, rugandu-va (rugaciunea Cinstitei Cruci sau 'Tatal Nostru' sau ce alte rugaciuni mai stiti pe de rost) ori de cate ori va simtiti rau si suspectati ca vi se trimit atacuri vrajitoresti. Si stropiti cu agheasma (apa sfintita).

Scris de Teo pe 03.09.2009 la 23:07

Cele mai puternice rugaciuni impotriva vrajilor si a altor probleme grele, sunt 'Paraclisyl Maicii Domnului', 'Acatistul Sf. Acoperamant al Maicii Domnului', Psalmii (cate o catisma, zilnic, dar trebuie mai intai sa intrebati un preot duhovnic) s.a. In general, rugaciunile catre Maica Domnului sunt F. puternice si ajutatoare, dar depinde si de credinta fiecaruia si de ce pacate a savarsit etc etc. Ah, si era sa uit: SPOVEDANIA SINCERA si Impartasania, de asemenea, sunt F. IMPORTA

Scris de Martha pe 03.09.2009 la 09:27

Stimati cititori,va rog daca stiti cum pot sa-mi recapat sporul in casa si la bani sa-mi trimite-ti anumite rug.s-au ce ma sfatuiti la adresa marthaolaru@yahoo.com rog seriozitate.In legatura cu farmecele va pot zice ca daca cititi 7 zile de marti ac. sf. ciprian si 7 zile de joi ac. sf. nicolae, o sa vedeti ca lucrurile se vor schimba.Doamne ajuta!

Scris de ana pe 02.09.2009 la 18:44

si mie crd k mi se fac vraji!ma simt asa rau uneori de-mi vine sa ma tavalesc pe jos,simt k imi ia inima foc dupa fostul meu prieten!a trecut ceva timp de knd ne-am desparti,nu pot iesi cu altcineva,il vad doar pe el!tare as vrea sa stiu cum sa scap de acest lucru!daca ma poate ajuta careva..

Scris de Raluca pe 02.09.2009 la 15:17

Eu ma impac forte bine cu sotul meu. Dar soacra mea nu ma inghite de loc. Am impresia ca in ultima vreme se intimpla ceva. De cite ori sotul meu se intoarce din vizita de la mama lui, dupa citva timp ne luam la cearta. Din nimic. Apoi totul e OK. Sa faca oare soacra mea ceva? As vrea sa nu cred asta.

Scris de adyna pe 02.09.2009 la 13:11

buna,acum am citit articolul despre vraji. pot spune k nu am avut parte de vraji dar ma rog bunului D.zeu sa.mi de.a minte si intelepciune. Asa sa ne ajute D.zeu. Amin.

Scris de LascuBogdan pe 01.09.2009 la 14:34

Oameni buni,de astfel de blestematii nu scapati nici cu un pluton de calugari la capatiiul patului,cititi cuvintul lui Dumnezeu si invatati,pe genunchi cereti ajutor prin Isus Hristos,in lupta cu"capeteniile si duhurile rautatii din locurile ceresti".Ca o observatie,intrebati si vedeti de ce"pocaitii" din majoritatea cultelor religioase nu au astfel de probleme?Dumnezeu cu noi toti

Scris de Grunbaum Andrei pe 31.08.2009 la 15:21

Vrajitoria nu are nimic legat cu nici un fel de religie sau religii! Exita multi oameni nespirituali,care se nasc cu caracteristici deosebite ale creierului, cu o telepatie fantastica si pe care o folosesc numai in folosul lor, ei nefiind in stare sa inteleaga, ca folosirea acestor forte, poate dauna in mod negativ! folosin aceste forte, ei creaza campuri electromagnetice uriase care pot modifica campuri obisnuite ale celor care sufera si o fac pe lungimea de unda a ta! pacat ca nu pot continua!

Scris de stefi pe 31.08.2009 la 10:51

Se pot da actiste si pentru a vrea rau unei persoane? Socrul meu ma uraste de moarte si s-a laudat ca a dat acatist la biserica si in acatist m-a blestemat.

Scris de rodi pe 30.08.2009 la 21:29

am lasat un comm la dta de 19 si nam primit nici un rasp?unde il primesc?

Scris de ana pe 27.08.2009 la 11:19

fratele meu are o relatie cu o tipa mai mare decat el cu 10 ani, decand sunt impreuna el sa racit foarte mult fata de familie mai mult nu vrea sa mai vin aacasa sa mutat la ea.eu cred ca ia facut farmece parintii mei nu sunt de acord cu relatia.

Scris de MARIANA pe 26.08.2009 la 15:01

mergeti la maslu sau la slujba. Tineti post miercure si vinerea. Care are posibilitatea as sfatui sa mearga sa stea de vorba cu Parintele Iustin Parvu de la manastirea Petru Voda. Sat Petru Voda Com.Poiana Teiului jud.Neamt.DOAMNE AJUTA.

Scris de Rebeca pe 25.08.2009 la 23:52

avea-o in fata ochilor.Merg zilnic la biserica,citesc Acatistul Sf Ciprian,merg la Man Mihai Voda,la icoana facatoare de minuni a Maicii Domnului si ma rog aproape tot timpul.El care inainte mergea la biserica regulat acum nici nu vrea sa auda de asa ceva,spune ca nu are ce cauta in biserica.Ma rog Domnului ca pana la urma sa fie bine.Pe fosta,aproape am iertat-o.Pt ca ea,m-a facut sa-mi dau seama cat de mult il iubesc si cat de mult ma iubeste si el.Va veni vremea cand ea isi va pr rasplata.

Scris de Rebeca pe 25.08.2009 la 23:46

Da,exista vraji si farmece si oameni care doresc raul altor oameni.Iubitului meu i s-au facut asa ceva de catre fosta.Nu a vret sa accepte despartirea si i-a facut farmece cu pamant de la mort.Iubitul meu,a ajuns in asemenea hal ca uneori nici nu stie cu cine sta de vorba.Alteori imi spune ca vrea sa vina la mine sau sa ma sune dar parca cineva ii reteaza picioarele.Uneori,e constient ca se intampla ceva ciudat cu el si imi spune sa nu uit ca ma iubeste si de ar fi sa moara,imaginea cu mine ar

Scris de Alexa pe 23.08.2009 la 17:45

Impotriva vrajilor:Sf.Maslu,la biserica si acasa,cititi rugaciunea impreuna cu acatistul Sf.Ciprian si va fi bine.Acest sfant e mare tamaduitor de vraji.Doamne ajuta!

Scris de carmen pe 23.08.2009 la 17:38

De vreo 7 ani incoace nimic nu merge bine .nu mai am sanatate .am datorii la o gramada de banci,afacerea este in faliment,prietenii ma blestema in fata pe mine si copilul meu,dar toate acestea le suport in continuare pentru ca ma rog la BUNUL DUMNRZEU.

Scris de carmen pe 23.08.2009 la 17:31

pai daca pun intrebari cine imi raspunde?

Scris de lalutza pe 23.08.2009 la 11:05

Nu stiu daca mi s-au facut vraji,dar sunt foarte sigura ca din 2005 n-am mai reusit sa conclud nimic .Am ramas fara servici si fiind departe de casa n-am avut pe nimeni care sa ma ajute macar cu o vorba buna.Am trecut prin multe dar...multumesc lui DUMNEZEU si SF.ANTON ca am reusit anul acesta sa ma pun cat de cat pe linia de plutire.Cred in vraji pt.ca mi se intampla cate odata lucruri bizare,dar merg inainte cu gandul ca acolo sus cineva ma iubeste.Iadul este aici deci suf

Scris de era pe 20.08.2009 la 19:47

Un raspuns pt toti nu credeti ca pot sa va faca asa ceva ,diavolul n-o sa aiba putere asupra voastra si o sa va mearga bine .Doar rugativa si atat.numai bine!!!!

Scris de rodi pe 19.08.2009 la 22:23

de 4 ani nu avem spor in afaceri,in banii,si nu ne putem realiza.Nu putem sa avem o casa a noastra ,si orice casa am construit nu am ajuns sa locuiesc in ea nici makr o noapte.Sunt dipserat nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred...Astept un rasp cat mai repede de la dumneavostra.

Scris de doina-bacau pe 18.08.2009 la 15:34

de o periada de timp am mari pierderi financiarae.cred ca cineva mi-a facut pe bani deoarece acum îi am si imediat dispar.nu înteleg nimic. pe o parte achit din datorii si pe cealalta parte ele se dubleaza . sincer m-am saturat .ce as puitea sa fac?? sunt disperata.

Scris de Mara pe 13.08.2009 la 13:52

Sotul meu a inceput sa-si doreasca moartea si sa nu mai aiba incredere in mine . Am rabdare cu el si nu stiu ce as putea sa fac sa il ajut.

Scris de Mara pe 13.08.2009 la 13:49

De cand m-am casatorit cu sotul meu parintii lui nu m-au suferit pentru ca nu eram bogata asa ca ei . Stiu ca mama lui vitrega merge regulat la vrajitoare , ea reusind sa-si omoare propria nora (sotia fiului ei bun) . Eu insumi ani in sir am suferit de diverse boli si de 8 ani am o HTA a carei cauze nu le-am gasit desi medicii mi-au facut tot felul de analize. Acum sunt pusa in fata unei mari nedumeriri , daca cu mine nu a reusit inca nimic cred ca actioneaza asupra sotului meu , se simte rau .

Scris de karinas pe 12.08.2009 la 22:12

Buna seara am citit acum articolul despre vraji si vreau sa spun ca pana acum 8 zile nu credeam ca cineva chiar poate face vraji cu lucruri de la mort, dar ultimele zile din viata mea mi-au demonstrat ca exista astfel de oameni si ei traiesc chiar langa noi si pozeaza in oameni amabili. In aceste momente eu ma lupt cu farmecele facute de soacra mea cu lucruri de la mort, care mi-au dat viata peste cap in ultimele zile , oameni care ma apreciau acum ma urasc sau nu au incredere in mine .

Scris de Cristian pe 08.08.2009 la 15:58

buna ziua! va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat ce sa fac si unde sa ma du sa scap de vraji si de tot raul care mil fac alte pers eu cred ca imi face cineva vraji ca visez de mai multe ori o pers din bloc de la mn ca vine la mn si imi aduce pisici ,papusi si cate mai cate aceasta pers a fost la mn in casa cum nu mai vine de cand mi-am dat seama ca ea este cea care ne vrea raul a fost la mn in casa cerea ceapa si de toate i-am dat orice numai ca sa scap de ea si ma simt rau de o bucata de timp

Scris de ANA pe 07.08.2009 la 17:34

Farmecele si vrajitoriile NU SUNT DE LA DUMNEZEU!SUNT de la diavol,de la slujitorii diavolului,de la dusmani,care prin puterea gandului lor si prin faptul k merg la vrajitoare,va fac rau si va transmit o stare proasta generala,minte tulbure,obstacole in viata ,chiar boala.DE ACESTI oameni trebuie sa avem mila,pt ca sunt subjugati de puterea celui rau si niciodata nu sunt fericiti sau multumiti in viata lor,(doar aparent).Credinta noastra crestin-ortodoxa in Iisus e singura si DEFINITIVA SCAPARE

Scris de ana pe 07.08.2009 la 17:27

Am avut facute farmece pe haine si pus in mancare.Eram ft tulburata, chinuita si imi mergea ft rau.Pana am luat contact cu Biserica si Cu Dumnezeu si am avut puterea de Sus sa ma las de unele pacate ft mari.De atunci,de cand Il am pe Dumnezeu in inima si ma spovedesc ,merg la Biserica si nu fac rau nimanui,imi merge ft bine si toata tulburarea si uratul din fata ochilor mi-au disparut.Sincer va spun,oameni buni,CREDETI CU TARIE IN IISUS HRISTOS SI IN MAICA DOMNULUI SI VA RUGATi!EL M-ASALVAT

Scris de just_a_friend pe 26.07.2009 la 00:43

Am gasit ceva interesant, sper sa fie cuiva de folos : http://www.scribd.com/doc/4 006433/Pr-ARGATU-Despre-vraji

Scris de bogdan pe 25.07.2009 la 22:12

Mda, si eu am ceva de genu si nu stiam ce se intampla cu mine,etc.... http://www.crest inortodox.ro/rugaciuni/72518-r ugaciune-impotriva-farmecelor- si-bantuirii-duhurilor-rele h ttp://www.crestinortodox.ro/di verse/69655-cum-se-poate-scapa -de-farmece-si-deochi ptr. Cristina: incearca sa cauti pe internet ce manastiri sunt pe la tine prin zona si sa dai acatist pe mai multe luni si sa intrebi pe acolo ce e de facut.

Scris de andreea pe 16.07.2009 la 00:47

adevarat sau nu,dumnezeu stie ce face

Scris de Cristina pe 05.02.2008 la 10:52

Mi s-au intamplat multe in viata, sunt convinsa ca toate sunt din cauza unor jravi. Am fost pe la toti preotii care am auzit ca m-ar putea ajuta, dar fara nici un rezultat, toti imi spun ca am vraji dar pana acum nici unul nu m-a putut ajuta. Ultima data mi s-a spus ca sunt vraji facute pe poza. Va rog din suflet sa ma ajutati, adica sa ma indrumati catre un preot. Sunt din judetul Alba. Va multumesc mult.

Scris de addy pe 05.12.2007 la 19:31

vreau sa stiu cum sa ma apar de vraji

Scris de addy pe 05.12.2007 la 19:29

vreau sa stiu cum sa ma apar de vraji

Horoscop

21 Aprile - 20 Mai
Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Balanta Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti
Cel mai mare dusman al tau este reprezentat de catre vechile tale obiceiuri. A te reintoarce la acestea doar pentru a avea acel vag...
Toate zodiile

Sondaj

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Calculator de greutate ideala

cm
kg