Antena1.ro

incomemagazine.ro

Dieta minune cu cafea te scapa in 7 zile de aproximativ 7 kg

Dieta cu cafea va poate ajuta sa scapati de kilogramele in plus in doar 7 zile. Beti in fiecare zi 2-3 cesti de cafea pentru a slabi cate 1 kg pe zi.

Ceaiul de HREAN, consolideaza plamanii si reduce riscul de dezvoltare a diferite tipuri de cancer

Hreanul este unul dintre cele mai utile condimente care va poate ajuta sa scapati de grasimea de pe abdomen si de asemenea, va ajuta sa fiti sanatosi.

jurnalul.ro

VIDEO. Străzile GROAZEI. Cadavre pe caldarâm, capete înfipte în țăruși, trecători nepăsători. Viața într-un oraș sirian ocupat de jihadiștii Stat Islamic

Centrul orașului sirian Raqqa, în secolul XXI, pe caldarâm zac cadavre decapitate, însângerate, capetele retezate fie le-au fost așezate între picioare, fie înfipte în țărușii unui gard.Nimic din descrierea...

Real Madrid - Barcelona 3-1, în al 229-lea El Clasico din istorie

Real Madrid a învins pe FC Barcelona cu scorul de 3-1, în El Clasico, derby-ul campionatului de fotbal al Spaniei, desfăşurat în cadrul etapei a 9-a. Catalanii au deschis scorul rapid, în minutul 3, prin...

GoodFood


Cum sa ne aparam de farmece

 

in Paranormal pe 17 Decembrie 2006, 00:00 Tipareste

rss

Chiar daca nu credem, farmecele pot ajunge sa ne controleze viata, ridicandu-ne in cale numeroase piedici, pana ne aduc in pragul disperarii Este absurd, vei spune, ca intr-o lume care se vrea civilizata, o lume care aspira la evolutie spirituala, sa vorbesti despre farmece. Existenta lor pare greu de inteles si de acceptat, mai ales de catre cei tineri, care nu stiu decat ce se scrie in cartile de istorie despre practicile Evului Mediu referitoare la vrajitori sau ardere pe rug. Si totusi, atata vreme cat exista binele, raul i se va opune. Iar daca vrajitorii nu-si striga pe strazi raul de care sunt capabili, el exista. Pentru ca omul deseori cade prada urii care naste razbunare. Si cea mai facila cale de a se razbuna fara ca "dusmanuli sa aiba dovezi impotriva sa este mersul la vrajitoare. Aceasta, in schimbul unei sume de bani deloc mica! Vrei sa faci rau aproapelui tau? Mai gandeste-te! Oare vocea lui Hristos care plange inlauntrul tau, facandu-te sa te simti vinovat, chiar nu conteaza? "Daca iubiti pe cei ce va iubesc, ce rasplata veti avea?i Astfel defineste Parintele Cleopa vrajitoria: "Prin cuvantul vrajitorie intelegem invocarea puterii demonice in ajutorul oamenilor, in locul lui Dumnezeu, cu scopul implinirii anumitor dorinte omenestii. Vrajitorii sunt oameni care trec peste liberul arbitru al semenilor, se supun diavolului si lucreaza pentru el. Aparent, aceste persoane sunt binevoitoare si duc o viata exemplara. Ba mai mult, daca ai vreun necaz, sunt primii care iti vin in ajutor. Ai putea sa bagi mana in foc pentru ei! In unele cazuri pot sa detina chiar functii inalte in societate. Merg deseori la biserica, cu toate ca slujbele le provoaca o stare de rau. Suporta cu stoicism de dragul aparentelor, pentru ca trebuie sa para impecabili. Iar a fi credincios da bine in societate si alunga orice suspiciune. Daca-i vezi cum se poarta, n-ai crede ca sunt slujitorii celui rau. Singurul lucru care le tradeaza duplicitatea este Cuvantul lui Dumnezeu, numele Mantuitorului Iisus Hristos si semnul crucii. O rugaciune rostita in prezenta acestor persoane le produce neliniste, o schimbare brusca a culorii fetei sau o tresarire violenta a ochilor si a trupului. Daca descoperi ca cineva se ocupa cu astfel de practici ar fi bine sa-l eviti. Atentie, nu ai voie sa iei masuri impotriva lui! Ba mai mult, cand te rogi, e bine sa-l mentionezi si pe el in rugaciunile tale, ca Dumnezeu sa-l readuca pe calea cea buna. Nu trebuie sa-l urasti, ci numai sa stai departe de el. Pentru ca ura iti face tie insuti rau si pentru ca, in calitate de crestin adevarat, ai datoria sa-i iubesti pe prieteni, dar mai ales pe dusmani. "Ca sa fiti fiii Tatalui vostru Celui din ceruri, ca El face sa rasara soarele peste cei rai si peste cei buni si trimite ploaie peste cei drepti si peste cei nedrepti. Caci daca iubiti pe cei ce va iubesc, ce rasplata veti avea?i (Matei, cap.5, vers 44-45). Si mai ales e important sa nu te temi pentru ca frica hraneste raul. Sa nu uiti niciun moment ca nimeni si nimic nu e mai puternic decat Dumnezeu. Vrajile trebuie ingropate Exista multe modalitati prin care vrajitorii fac lucrarile diavolesti. Uneori apar prin casa lucruri straine, cum ar fi pietricele, sarme indoite in unghi drept, diverse tablite de metal, ardei iute, piper, bani de metal, carpe, fire de par descantat, ate, scame, puf sau fulgi de la pasari moarte, par de mort maruntit, flori, frunze sau petale de la mort etc. Daca ti-ai dat seama ca poate fi un lucru necurat in casa ta, e bine ca, inainte sa-l iei pe faras, sa te speli cu agheasma pe fata, pe maini, apoi sa ingropi necuratiile in pamant, ca vrajile sa-si piarda puterea. Pentru dezlegare, tii post vinerea pana la miezul noptii. Daca vrajitorul ti-a patat un lucru si daca iti permiti arunca acel obiect, ingroapa-l sau il poti da de pomana chiar vrajitorului. Astfel, tot raul pe care voia sa ti-l faca tie se intoarce asupra lui. In caz contrar, daca lucrul patat este o haina, de exemplu, atunci cand o vei imbraca vei atrage necazul si te vei certa cu toata lumea. Ori s-ar putea ca din casa sa-ti dispara un obiect si apoi, dupa un timp, sa reapara. Daca e ceva necurat cu el, de obicei observi ca atunci cand il folosesti simti o apasare, noaptea, de exemplu, daca obiectul este un cearsaf sau o bluza de pijama. Asta pentru ca acela care iti vrea raul a spalat obiectul cu apa in care a fost scaldat un mort. Uneori, vrajitorul poate recurge si la gesturi tandre, incercand sa te atinga, sa te mangaie sau sa te sarute. Pentru dezlegare, de asemenea, te speli pe fata si pe maini cu agheasma, te rogi si tii post negru vinerea, pana la miezul noptii. Ca sa poti respinge vrajile, trebuie sa fii spovedit si impartasit in cele patru posturi mari de peste an. Deci trebuie sa tii legatura permanent cu duhovnicul tau, sa-i spui tot ce ti se intampla si sa-i ceri sfatul, asa cum faci cand mergi la medic. El, cu siguranta, va sti sa te indrume si sa te ajute. Cel mai greu de invins sunt farmecele care ti se pun in mancare. Deci nu manca ceva preparat de asemenea persoane, chiar daca ei insisi le consuma. Urmarea este o stare de rau, nu mai poti munci ca inainte, nu mai poti avea un dialog cu nimeni, iar viata ta intampina cele mai absurde piedici. Noaptea nu poti dormi din cauza unor sunete pe care numai tu le auzi si care te inspaimanta. Ca sa scapi de aceste vraji trebuie sa iei zilnic anafura si sa bei un pahar de agheasma. In cazuri mai grave, se face Sfantul Maslu, se tine post timp de o saptamana, dupa care se fac spovedanie si impartasanie. "Daca n-as fi cerut ajutorul Bisericii, as fi muriti Marturia care urmeaza este teribila. Apartine unei doamne din Bucuresti, Eugenia T., pe care am intalnit-o la Catedrala Patriarhala. Venise sa se roage la moastele Sfantului Dimitrie cel Nou. "Aveam 24 de ani si tocmai nascusem de doua saptamani. Intr-o dimineata, m-am trezit plina de bube pe tot corpul, care ma mancau ingrozitor. M-am uitat la mine si am inceput sa plang. Mi-am zis:
Ti-a placut acest articol? Aboneaza-te la newsletter si saptamanal te vom tine la curent cu cele mai importante informatii!


Comentarii (1002)

Scris de alis pe 18.03.2011 la 09:25

Buna,sa nu apelati la dorina ca e o nenorocita pacaleste lumea femeile' date dracu de zdreanta curva.

Scris de nadia pe 17.03.2011 la 20:31

Si eu am apelat la Elena blaj si nu ma rezolvaT,este o mincinoasa pacaleste femeile care sufera,poate si ea va suferi la randu ei.

Scris de anonim pe 17.03.2011 la 08:40

Mi-a cerut banii in rate, nu aveam posibilitate sa-i dau toti odata.nu i-am dat toti banii m-am oprit pentru ca ma tot ducea cu vorba si-mi spunea niste prostii foarte mari.mi-a cerut 1500 ron si mi-a spus ca dupa ce-i dau o parte va incepe sa se vada semne..si cum nu se vedea nimic si ea imi tot cerea bani m-am oprit.

Scris de Anonim pe 16.03.2011 la 23:18

Pt anonimul de sub mine: si la mine a fost la fel, s-a folosit de informatiile pe care i le-am dat pentru ca apoi sa-mi zica cu exactitate ce problema am (evident, stia de dinainte). Abia apoi, dupa ce i-am dat banii, a inceput sa spuna prostii neadevarate. Anonim, tie cum ti-a cerut banii? In rate, toti odata? Te-ai dus la ea acasa, ce ai dus? Daca n-ai platit totul ce s-a intamplat?

Scris de anonim pe 16.03.2011 la 19:19

Pai haide sa va povestesc eu cum a fost cu Dna Nina din Popesti Leordeni ca vad ca nimeni nu are curaj sa vorbeasca concret.Initial am aflat de ea de la silvialory care o sa vedeti ca daca stati de vorba cu ea incearca sa afle cat mai multe si spune destul de multe despre farmece.Aceasta silvialory nu este alta decat distinsa doamna Nina.Apoi intr-un final m-am horatat sa apelez la ea, am sunat-o am dat bani si nu mi s-a rezolvat nimic.Este o excroaca credeti-ma...

Scris de Anonim pe 16.03.2011 la 13:08

Toate domnisoarele care afirma ca doamna Nina face ceva sunt excroace. Este vorba de aceeasi persoana care vrea sa va induca in eroare. Uitati-va doar la stilul de scris: exact aceleasi greseli gramaticale in absolut toate cazurile, indiferent cum isi zice. Ii rog pe cei care au fost pacaliti de doamna Nina sa scrie aici totul, ca sa ia aminte si altii!

Scris de anonim pe 16.03.2011 la 11:47

Din cate stiu eu Dna Dorina nu locuieste in Bucuresti, asa ca nu stiu cum ti-a spus tie sa te intalnesti cu ea in Drumul Taberei.lasa-neee ninaaaaaaaaaaaaaaaa........... ......

Scris de Mariana pe 16.03.2011 la 10:50

eu am apelat la doamna Dorina nu ma ajutat cu nimic an aceasta femeie chiar nu va ancredeti ,mia zis sa ma antalnesc cu ea an Drumul Taberei si a venit un barbat trimis de ea sai dau banii ca ea e bolnava ,iam dat banii si nu am avut nici un rezultat doar prin tel vb cu ea .

Scris de luiza pe 16.03.2011 la 10:38

Hm, eu sant din Hunedoara si am vorbit cu doamna Nina la telf ,si mia zis tot ce aveam ,si cine mia facut sa nu ma casatoresc , dansa mia dezlegat cununiile pentru mine aceasta femeie este considerata una dintre cele mai bune femei ,eu am apelat la foarte multe anaintea dansei dar nici una nu mia zis la fix ca ea ,an afara de asta eu am recomandato si la cateva prietene care au fost multumite nu mai spuneti baliverne va rog frumos daca nu stiti un adevar.

Scris de anonim pe 16.03.2011 la 10:30

laura si denisa alias dna nina..ne lasi.NU VA LASATI PACALITE.Daca aveti bani de aruncat apelati la Dna Nina, veti ramane cu iluzia ca va poate ajuta si cu banii pierduti.

Scris de denisa pe 16.03.2011 la 10:09

sunt an italia de 2 ani si aveam cununiile legate ,mama mea a fost la doamna Nina printr-o cunostinta si mia dezlegat cununiile ,acum sant casatorita cu barbatul care eram atunci si nu puteam finaliza nimic ,pentru mine aceasta doamna care eu nu am vazuto nici o data doar maicamea a fost foarte buna, din cate citesc la coment cineva are ceva cu dansa asa ca numai spuneti minciuni.

Scris de laura pe 16.03.2011 la 09:53

nu o mai denigrati pe doamna Nina pentru ca si eu am apelat la dansa anul trecut pentru spor si de cand mia lucrat se cunoaste ,am vazut la dansa tot timpul venind cineva sa apeleze nici una nu a zis ca e nemultumita cu care am stat de vorba .

Scris de anonim pe 15.03.2011 la 19:22

subscriu, dna nina din popesti leordeni nu face nimic, ca niciuna dealtfel.vor doar sa minta oamenii si sa aibe castig financiar.

Scris de Anonim pe 15.03.2011 la 15:38

Si eu am apelat la doamna Nina, nu rezolva nimic. Are o gramada de nume false prin care isi cauta cliente. Va sfatuiesc sa o evitati pe cat posibil! Minte, uita ce a mintit si spune minciuni noi, inventeaza lucruri neadevarate. Pt anonimul din 14.03 ora 10:08, povesteste-ne experienta ta. Cum a fost? Cati bani ti-a luat, ce ti-a promis, ce a rezolvat sau nu?

Scris de mirabela pe 15.03.2011 la 09:19

Buna caut si eu o femeie buna care stie sa deslege farmece lasati un coment la cine pot apela si un nr tel.

Scris de cerebellus pe 14.03.2011 la 21:48

firiai a dracu de zdreanta Eleno nici acu nu ai glas? ai disparut nici urma de tine.Iesi drq afar din barlog si spune cum m-ai pakalit si nu miai facut nimic.Ti-as face io ceva...fir-ai a draq de curva ce esti...cate tepe ai dat la oameni.ciar daca nu intru zilnic aici tot sunt cu ochii pe tine penalo ce esti.te fac io sa scoti banii pe ochi zdreanta drq care pacalesti oamenii. ce-ai facut cu bani de la mine fa ca mie nu miai rezolvat nimik tuto?

Scris de Rodica pe 14.03.2011 la 19:49

Si eu am apelat la Elena e o nerorocita ai place sa pacaleasca lumea ca face farmece face draci din ea e o inpostoare la fel ca celelante;dorina maia ,vali si nu va mint.

Scris de Rodica pe 14.03.2011 la 19:39

Si eu am apelat la Elena e o nerorocita ai place sa pacaleasca lumea ca face farmece face draci din ea e o inpostoare la fel ca celelante;dorina maia ,valisi nu va mint

Scris de mirela pe 14.03.2011 la 19:32

Buna,si eu am apelat la Dorina si iam dat o gramada de bani si nu ma rezolvat de loc imi cerea fel si fel de chiesti e o impostoare baba dracu blestemata sa fie.

Scris de georgeta pe 14.03.2011 la 16:52

buna ziua faceti confuzie de nume doamna Niculina este alta femeie si doamna Nina alta femeie eu no cunosc pe doamna Niculina nu stiu ce hram poarta dar la doamna Nina am apelat este o femeie serioasa ,si foarte cumsecade pe mine ma ajutat si mia adus sotul acasa si ai multumesc din suflet.

Scris de claudia pe 14.03.2011 la 16:44

Buna,si eu am apelat la Dorina si nu am avut nici un rezultat mancauar viermi de grasa care minte lumea si cere sute de euro nenorocita nu va ancredeti an ea ,mie mia cerut 500E si nu mia facut nimic.

Scris de anonim pe 14.03.2011 la 10:08

si eu am apelat la dna nina si a procedat ca toate celelalte.nu a rezolvat nimic...credeti-ma ca daca as fi avut un minim de rezultat as fi relatat aici..nu am nici un interes sa va mint

Scris de cristina pe 13.03.2011 la 20:02

buna seara si eu am apelat la doamna Nina si este o femeie extraordinara si buna nu cere multi banii cum cer altele ,si ati rezolva orce problema ,nu este tiganca am primul rand nu o mai criticati degeaba daca nu stiti ,eu ai multumesc din suflet pentu tot ce a facut pentru mine.

Scris de miki pe 11.03.2011 la 19:29

am vb k amndoua id prima data cu silvia lory care mia spus destul de rar anumite lucruri si care ezita sami dea un numar de telefon apoi cu coca care cam in acelasi mod si despre aceleasi lucrui vb apoi am gasit comentariul despre niculina ,mie miau dat nina numar de telefon coca lory mia dat asta sa inteleg ca femeia asta asi cauta victime sau ce ?

Scris de dina pe 11.03.2011 la 19:04

din observatie intaleg ca doaman niculina asi ia identitate falsa in silvialory si coca lory ca sasi caute clientele potrivite ?

Scris de mikaelalivaldi pe 11.03.2011 la 18:36

daca puteti facetimi si mie legatura cu mosul acela din moldova va rog sau cu o persoana care chiar stie sa faca dezlegari mikaelalivaldi@yahoo.com va rogh eu mult

Scris de mikael pe 10.03.2011 la 22:33

pcand sunt disperata inseamna ca ma grabesc sa obtin rezultate dar nu reusesc din cauza unor neajunsuri iar in momentul de fata este ceva grav cu vrajile

Scris de cristi pe 10.03.2011 la 13:42

eu am fost la biserica sf.ciprian din bucuresti si ma simt foarte bine mergeti si voi care sunteti din bucuresti.

Scris de ilincailinca43 pe 08.03.2011 la 15:30

eu am apelat la doamna dorina si pot spune ca e o doamna extraordinara care pe mine ma ajutat mult.am vazut ca sant persoane care vor sa ia legatura cu dansa am sa las nr dansei pentru cei interesati:0751413077 o zi buna!!!

Scris de sil pe 06.03.2011 la 23:20

si credinta mea este ca numai cu post si rugaciune se pot rezolva nenorocirile provocate de vrajitori!

Scris de vio pe 06.03.2011 la 20:29

pentru Crina un raspuns la ce ai gasit da cu aiazma mare de la sf;Ioan botezatoru si in masina si in casa da cu tamae sfinteste casa si masina Dumnezeu sa fie de ajutor si valabil pentru Anonim22 ca tine post negru este foarte bine si te rogi pentru dorinta ta si obti in timp ajutoru si eu cind am avut multe necazuri am tinut si sa indeplinit in timp.

Scris de vio pe 06.03.2011 la 20:19

pentru toti care cred in vrajii este valabil toti care se duc la vrajitori si platesc cu scopu ca face bine gresesc vrajile se intorc asupra lor. Vrajitoarele va stoarce de baniipina va termina rugativa acasa cu candila aprinsa faceti slujbe speciale si va recomand sf;Maslu si moliftele sf; Vasile si rugaciunele sf;Ciprian sunt mama am 51 de ani si am crescut singura si am trecut peste toate lucrurile necurate cu crdinta si multa vointa .

Scris de andreea pe 06.03.2011 la 19:59

tipele astea care leaga sau dezleaga nu lucreaza ptr toata lumea - de multe ori sint ele insele f invidioase si o lasa balta - nu fac nimic ptr tine chiar si platite - in general sint norocoase cele care o astfel de "vrajitoare" in familie - pe restul eu nu m as baza - sint f. invidioase, pot face dar nu vor de cele mai multe ori - biserica te ajuta numai cu sanatatea, din pacate, dar chiar si atit e f bine, ptr bani trebuie sa te umilesti, deci clar ca nu vin de la EL ci de la satana

Scris de mikaelalivaldi pe 06.03.2011 la 17:21

mikaelalivaldi pt cei ce stiu rajitoare ce mar putea ajuta va rog eu mult de tot .

Scris de crina pe 06.03.2011 la 14:01

va rog mult sa imi interpretati ce inseamna urmatoareleȘ am gasit in masina un ''fund'' de borcan spart si nici un alt ciob pe linga el,jos la scaunul din dreapta unde stau eu de obicei,iar in alta zi dupa ce a plecat o matusa(care sustine ca e fff bisericoasa,si umbla prin biserici) de la mine am gasit pe parchet,un metal topit,de marimea unei monede.Va rog mult sa imi explicati dumneavoastra ce inseamna ca eu sunt disperata.Multumesc mult

Scris de anonim22 pe 04.03.2011 la 20:05

asi vrea sa imi spunet care stit daca se tine un post anume pt a avea un suces la scoala am o cunostinta si prietena lui tine post negru de miercurea pana vinerea fara sa bea fara sa mance si a mai spus ca tre sa tina postu 9 saptamani si daca il tine 9 sapt intram in postu pastelui si eu stiu ca nu se tine pot peste post...daca puteti sa imi raspundeti cat puteti de repede...multumesc aaaa si daca stiut cu cine asi putea vorbi dar doar prin intermediul tel sau al internetului...multumesc

Scris de cerebellus pe 03.03.2011 la 20:36

de "doamna" elena blaj e vorba am uitat sa precizez

Scris de cerebellus pe 03.03.2011 la 20:34

draga valerica eu iti pot da nr zdrentei dar iti ia si tie multe milioane cum mi-a luat si mie si nu face nimic. da da am zis bine multe milioane ca eu mam imprumutat ca sa dau ei si e o tuta nu mi-a facut nimic.mai bine tineti banii si iti vezi de treaba. spre binele tau.da nici nu iese zdreanta sa mai dea ochii cu lumea pe site ca stie ca e vinovata.

Scris de Valerica pe 02.03.2011 la 22:12

Ştie cineva cum o pot găsi pe doamna Elena Blaj are nr de tel?..

Scris de dan pe 27.02.2011 la 19:27

vreau sa stiu daca cineva a fost la sora Paraschiva?

Scris de Anonim pe 24.02.2011 la 12:23

Eu va pot ajuta cu atat doamna Elena Blaj este din Roman si locuieşte pe lângă piaţa mare

Scris de Alina-Stefania pe 23.02.2011 la 21:53

Buna anonim poate ca am cresit un cuvint ca nu lam scris cum trebuie dar eu sint nascuta in Germania si sar putea sa fac greseli.Dar dvs.va pierdeti vremea acuzind alti oameni si facind jigniri si altele mai bine vati ruga sa va deea Dumnezeu minte si sa va vedeti de treburi mai importante.O seara placuta

Scris de Adelina pe 23.02.2011 la 20:51

Daca nu ai avea probleme cu limba romana,d-soara ''Alina-Stefania'',ai sti ca nu se scrie ''tia'' niciodata.Ma rog,nu asta e important...Ideea e ca Blaj Elena e un nimeni in materie de vrajitoare

Scris de anonim pe 23.02.2011 la 20:47

multumesc pt id,dar,spune-mi,te rog,mai multe despre aceasta oana,cine e,ce face etc.trebuie sa stiu ceva despre ea,nu pot apela asa,in necunostinta de cauza.

Scris de anonim pe 23.02.2011 la 17:36

stimata poama pardon doamna elena va mai bateti joc de mult de mine si de atata lume? pana cand? am avut toata rabdarea din lume dar e bataie de joc pe fata.luminatia voastra pana cand mai trage tepe oamenilor???va spun sincer oameni buni e o mare sarlatana si o sa ma interesez cum pot s-o bag la puscarie pe nenorocita asta...cred ca nu sunt singura pers.esti terminata zdreanto nu mai ai mult de bantuit pe pamantu asta...ai grija o sa cazi cat de curand

Scris de Alina -Stefania pe 23.02.2011 la 14:48

Pentru Anonim,eu stiu sa scriu si eu nu sint analfabeta eu nu am adus jigniri nimanui asa ca te rog sa vorbesti mai frumos.ce probleme ai avut de nu tia dat rezultate?nu ca ma intereseza dar vreau sa stiu...O zi frumoasa

Scris de anonim pe 23.02.2011 la 12:31

cine e aceasta doamna?

Scris de anonim pe 22.02.2011 la 21:49

eu am apelat la o doamna care mi-a ghicit in tarot.mi-a luat 50 ron si am fost tare multumita.nu face alte minuni

Scris de Marcel pe 22.02.2011 la 20:57

De doamna Dorina ce stiti ? Va rog nu va dati cu presupusul si nici nu vorbiti doar din auzite :)

Scris de andreea pe 22.02.2011 la 20:23

daca l a prostit cu ceva bravo ei, ca il are sub papuc, sincer cind l am vazut prima data m am speriat ca era urit si nu avea zimbet, cind s a dezbracat mi a placut mai mult ca altul, dar nu maxim, l am acceptat ptr ca nu am gasit altul mai bun si am zis ca are principii morale, dar m am inselat, acum l as accepta din acelasi motiv, nu cred ca l iubesc, doar ma plictisesc singura, l as fi iubit daca m ar fi rasfatat, doar sex nu era suficient

Horoscop

21 Aprile - 20 Mai
Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Balanta Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti
Astăzi este o zi potrivită să stai de vorbă cu cei dragi, mai ales cu copiii, fiind dispus să le oferi atenţie şi să le...
Toate zodiile

Sondaj

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Calculator de greutate ideala

cm
kg