Antena1.ro

incomemagazine.ro

SECRETUL relatiei dintre Mila Kunis si Ashton Kutcher

Se pare ca Mila Kunis si Ashton Kutcher au descoperit reteta pentru o relatie de lunga durata: atractia fizica si romantismul serilor petrecute impreuna acasa.

IMPORTANT! Fructele MIRACULOASE ce conţin substanţe mai PUTERNICE decât CHIMIOTERAPIA!

Cercetătorii de la Universitatea din Baltimore au descoperit cel mai SĂNĂTOS fruct din lume! Potrivit studiilor oamenilor de ştiinţă, LĂMÂILE conţin substanţe MIRACULOASE care sunt mai puternice decât CHIMIOTERAPIA!

jurnalul.ro

DIETA RINA 90. Cum să slăbești 25 de kilograme în 90 de zile!

O dietă promițătoare, pentru persoanele supraponderale care au depășit cu mult „pragul de avarie”. O dietă care te poate ajuta să slăbește între 2 și 3 kilograme la fieacare 10 zile. Ai nevoie însă de...

Astăzi e ziua ta, Tudor Gheorghe. “Îmi sunt contemporan şi îmi e de ajuns”

O naţie fără cultură nu-i nimic!Parcursul vieţii sale culturale n-a fost făcut pe zigzaguri, pe “modă”. N-a ţinut cont de curente, de modă, nu s-a luat după nimeni, ci doar după el însuşi. De aceea es...

GoodFood


Cum sa ne aparam de farmece

 

in Paranormal pe 17 Decembrie 2006, 00:00 Tipareste

rss

Chiar daca nu credem, farmecele pot ajunge sa ne controleze viata, ridicandu-ne in cale numeroase piedici, pana ne aduc in pragul disperarii Este absurd, vei spune, ca intr-o lume care se vrea civilizata, o lume care aspira la evolutie spirituala, sa vorbesti despre farmece. Existenta lor pare greu de inteles si de acceptat, mai ales de catre cei tineri, care nu stiu decat ce se scrie in cartile de istorie despre practicile Evului Mediu referitoare la vrajitori sau ardere pe rug. Si totusi, atata vreme cat exista binele, raul i se va opune. Iar daca vrajitorii nu-si striga pe strazi raul de care sunt capabili, el exista. Pentru ca omul deseori cade prada urii care naste razbunare. Si cea mai facila cale de a se razbuna fara ca "dusmanuli sa aiba dovezi impotriva sa este mersul la vrajitoare. Aceasta, in schimbul unei sume de bani deloc mica! Vrei sa faci rau aproapelui tau? Mai gandeste-te! Oare vocea lui Hristos care plange inlauntrul tau, facandu-te sa te simti vinovat, chiar nu conteaza? "Daca iubiti pe cei ce va iubesc, ce rasplata veti avea?i Astfel defineste Parintele Cleopa vrajitoria: "Prin cuvantul vrajitorie intelegem invocarea puterii demonice in ajutorul oamenilor, in locul lui Dumnezeu, cu scopul implinirii anumitor dorinte omenestii. Vrajitorii sunt oameni care trec peste liberul arbitru al semenilor, se supun diavolului si lucreaza pentru el. Aparent, aceste persoane sunt binevoitoare si duc o viata exemplara. Ba mai mult, daca ai vreun necaz, sunt primii care iti vin in ajutor. Ai putea sa bagi mana in foc pentru ei! In unele cazuri pot sa detina chiar functii inalte in societate. Merg deseori la biserica, cu toate ca slujbele le provoaca o stare de rau. Suporta cu stoicism de dragul aparentelor, pentru ca trebuie sa para impecabili. Iar a fi credincios da bine in societate si alunga orice suspiciune. Daca-i vezi cum se poarta, n-ai crede ca sunt slujitorii celui rau. Singurul lucru care le tradeaza duplicitatea este Cuvantul lui Dumnezeu, numele Mantuitorului Iisus Hristos si semnul crucii. O rugaciune rostita in prezenta acestor persoane le produce neliniste, o schimbare brusca a culorii fetei sau o tresarire violenta a ochilor si a trupului. Daca descoperi ca cineva se ocupa cu astfel de practici ar fi bine sa-l eviti. Atentie, nu ai voie sa iei masuri impotriva lui! Ba mai mult, cand te rogi, e bine sa-l mentionezi si pe el in rugaciunile tale, ca Dumnezeu sa-l readuca pe calea cea buna. Nu trebuie sa-l urasti, ci numai sa stai departe de el. Pentru ca ura iti face tie insuti rau si pentru ca, in calitate de crestin adevarat, ai datoria sa-i iubesti pe prieteni, dar mai ales pe dusmani. "Ca sa fiti fiii Tatalui vostru Celui din ceruri, ca El face sa rasara soarele peste cei rai si peste cei buni si trimite ploaie peste cei drepti si peste cei nedrepti. Caci daca iubiti pe cei ce va iubesc, ce rasplata veti avea?i (Matei, cap.5, vers 44-45). Si mai ales e important sa nu te temi pentru ca frica hraneste raul. Sa nu uiti niciun moment ca nimeni si nimic nu e mai puternic decat Dumnezeu. Vrajile trebuie ingropate Exista multe modalitati prin care vrajitorii fac lucrarile diavolesti. Uneori apar prin casa lucruri straine, cum ar fi pietricele, sarme indoite in unghi drept, diverse tablite de metal, ardei iute, piper, bani de metal, carpe, fire de par descantat, ate, scame, puf sau fulgi de la pasari moarte, par de mort maruntit, flori, frunze sau petale de la mort etc. Daca ti-ai dat seama ca poate fi un lucru necurat in casa ta, e bine ca, inainte sa-l iei pe faras, sa te speli cu agheasma pe fata, pe maini, apoi sa ingropi necuratiile in pamant, ca vrajile sa-si piarda puterea. Pentru dezlegare, tii post vinerea pana la miezul noptii. Daca vrajitorul ti-a patat un lucru si daca iti permiti arunca acel obiect, ingroapa-l sau il poti da de pomana chiar vrajitorului. Astfel, tot raul pe care voia sa ti-l faca tie se intoarce asupra lui. In caz contrar, daca lucrul patat este o haina, de exemplu, atunci cand o vei imbraca vei atrage necazul si te vei certa cu toata lumea. Ori s-ar putea ca din casa sa-ti dispara un obiect si apoi, dupa un timp, sa reapara. Daca e ceva necurat cu el, de obicei observi ca atunci cand il folosesti simti o apasare, noaptea, de exemplu, daca obiectul este un cearsaf sau o bluza de pijama. Asta pentru ca acela care iti vrea raul a spalat obiectul cu apa in care a fost scaldat un mort. Uneori, vrajitorul poate recurge si la gesturi tandre, incercand sa te atinga, sa te mangaie sau sa te sarute. Pentru dezlegare, de asemenea, te speli pe fata si pe maini cu agheasma, te rogi si tii post negru vinerea, pana la miezul noptii. Ca sa poti respinge vrajile, trebuie sa fii spovedit si impartasit in cele patru posturi mari de peste an. Deci trebuie sa tii legatura permanent cu duhovnicul tau, sa-i spui tot ce ti se intampla si sa-i ceri sfatul, asa cum faci cand mergi la medic. El, cu siguranta, va sti sa te indrume si sa te ajute. Cel mai greu de invins sunt farmecele care ti se pun in mancare. Deci nu manca ceva preparat de asemenea persoane, chiar daca ei insisi le consuma. Urmarea este o stare de rau, nu mai poti munci ca inainte, nu mai poti avea un dialog cu nimeni, iar viata ta intampina cele mai absurde piedici. Noaptea nu poti dormi din cauza unor sunete pe care numai tu le auzi si care te inspaimanta. Ca sa scapi de aceste vraji trebuie sa iei zilnic anafura si sa bei un pahar de agheasma. In cazuri mai grave, se face Sfantul Maslu, se tine post timp de o saptamana, dupa care se fac spovedanie si impartasanie. "Daca n-as fi cerut ajutorul Bisericii, as fi muriti Marturia care urmeaza este teribila. Apartine unei doamne din Bucuresti, Eugenia T., pe care am intalnit-o la Catedrala Patriarhala. Venise sa se roage la moastele Sfantului Dimitrie cel Nou. "Aveam 24 de ani si tocmai nascusem de doua saptamani. Intr-o dimineata, m-am trezit plina de bube pe tot corpul, care ma mancau ingrozitor. M-am uitat la mine si am inceput sa plang. Mi-am zis:
Ti-a placut acest articol? Aboneaza-te la newsletter si saptamanal te vom tine la curent cu cele mai importante informatii!


Comentarii (1002)

Scris de annamaria pe 26.08.2010 la 12:12

Nu stiu ce sa fac am un iubit cand sa finalizam relatie ma paraseste si nu dupa mult timp se insoara . NU STIU CE SA FAC LA CINE SA APELEZ? AM O RELATIE ACUM DAR MI-E FRICA SA NU IL PIERD SI PE EL . AJUTATI-MA VA ROG!!!

Scris de amalia pe 25.08.2010 la 10:11

ii multumesc domnei Elena ca a avut rabdare cu mine si ma indrumat pe drumul cel bun,pe cel cu credinta si cu lumina,.este o doamna speciala dar inzestrata cu rabdare ,frumusete,si har.o puteti suna doar sa va convingeti,nu aveti cu cine vb,sau nu puteti sa ii spuneti celei mai bune prietene ,sunati-o 0765184884,si va raspunde.sa aveti o zi buna nu uitati ca dumnezeu este mare pt toata lumea

Scris de amalia pe 25.08.2010 la 10:08

buna ziua,vreau sa va povestesc o intamplare,am 32 de ani,si eram in divort,nu aveam copii,desi imi doream,eram in necaz sotul meu era cu o alta femeie si ea era si insarcinata,cautand pe internet am dat de doamna Elena,mi-a deschis cartile,si mi-a zis ca nu dau divort,ca sunt insarcinata,si ca acea femeie este insarcinata care era cu sotul meu,asta sa intamplat in decembrie 2009,acum stiti cum am ajuns,nu am mai dat divort pt ca am aflat ca sunt insarcinata,am nascut un baietel de o luna

Scris de eu pe 23.08.2010 la 15:25

Scuzati, Acum am inteles ce ati vrut sa spuneti Lasati dumneavoastra numar de tel. si va caut eu Nu imi place sa las datele mele pe net. Multumesc pt intelegere

Scris de eu pe 23.08.2010 la 15:22

doamna nu are internet , dar o puteti gasi la numarul de telefon 0721 759 817.

Scris de mirabela pe 23.08.2010 la 07:45

Doamna care a ti apelat o o clarvazatoare, va rog imi puteti da o adresa de mail sau un nr. de tel sa vorbim mai mult? Va multumesc

Scris de eu pe 21.08.2010 la 20:19

Eu am apelat la o persoana, dar care nu este vrajitoare, este clarvazatoare.ea doar se uita pe poze si la tine si iti poate povesti toata viata ta.iti poate spune daca ai farmece sau blesteme si iti poate dezlega aceste lucruri.va las numarul dansei de telefon,TEL: 0721 759 817

Scris de eu pe 21.08.2010 la 20:16

Eu am apelat la o persoana,care nu este vrajitoare. Am sa va povestesc in mare,are un mare har de la Dumnezeu si anume harul clarviziuni.Nu da in carti sau in alte prostii,doar se uita pe poze si la tine si iti poate povesti toata viata ta.iti poate spune daca ai farmece sau blesteme si iti poate dezlega aceste lucruri.Ca sa va poata ajuta trebuie sa mergeti personal la dansa sau sa mearga cineva cu pozele voastre, dar cel mai indicat este sa mergi personal.Descanta cu apa neinceputa , aghiazma

Scris de eu pe 21.08.2010 la 20:11

Eu am apelat la o persoana, dar care nu este vrajitoare. Am sa va povestesc in mare despre aceasta persoana care are un mare har de la Dumnezeu si anume harul clarviziunii.Nu da in carti sau in alte prostii, ea doar se uita pe poze si la tine si iti poate povesti toata viata ta.iti poate spune daca ai farmece sau blesteme si iti poate dezlega aceste lucruri.Ca sa va poata ajuta trebuie sa mergeti personal la dansa sau sa mearga cineva cu pozele voastre, dar cel mai indicat este sa mergi personal

Scris de dorina pe 20.08.2010 la 14:24

am 50 de ani.sint draguta si am o sit materiala buna.am avut in ultimii 13 ani o relatie cu un barbat cu 7 ani mai mic.ma iubit f mult chiar dak eu nu am luat in serios la inceput aceasata relatie.apoi m am obisnuit.si am inceput sa tin la el.am realizat lucruri frumoase impreuna.dar acum 2 ani brusc ne am despartit.la preoti mi a zis k o femee ia facut k sa il ia.da nu e cu nimeni, si nici eu.puteti sa ma lamuriti ce sa intimplat cu noi?si dak mai am sanse sa intilnesc pe cineva

Scris de laurentiu pe 19.08.2010 la 16:45

buna ,, am citit cateva anunturi si mi sau parut f interesante si ajutatoare , am si eu o problema . am 23 de ani si sunt in italia de app 4 ani si sunt logodit , simt ca ceva nu este in regula cu mine ca tot timpul cand vrea sa fac ceva parca imi sta cineva in cale . acu un an am facut accident , tot in acelasi an mi sau furat bani din casa ,,, acu o sapt am vrut sa merg in romania si mi sa stricat masina chiar cand am vrut s plec . va rog ajutatima .

Scris de eu pe 18.08.2010 la 22:52

pentru o anonima,da este reala legarea cununiilor,trebuie sa mergi la un preot sa-si deschida cartea si ati va spune imediat de cine a fost legata cununia.mie mi s-a intamplat si am rezolvat,mi-a fost legata cununia cu snurul de la mort cand ai leaga picioarele.deci sa fi atenta cu rugaciuni si post vei reusi.sa ai incredere in dumnezeu.sunt casatorita de 5 ani si imi merge bine,dar pana sa merg la un preot nimic nu mergea bine.bafta

Scris de catalin pe 18.08.2010 la 14:44

Pentru cei ce nu cred in vraji: Vai de capul vostru cat de saraci sunteti. Clar energia negativa exista si clar doar cu ajutorul Domnului putem trece peste. Cineva mi-a zis mai demult ceva de genul: Bai daca iti trosneste mobila (televizor,frigider..etc) in casa sigur ai ceva energie negativa. Atunci am ras dar asa a fost si VAI DE MINE PRIN CE LUCRURI URATE TREC legate de farmece. Partea interesanta e ca Dumnezeu stie cum sa aranjeze lucrurile. Doamne Ajuta!

Scris de urasc-vrajitori pe 17.08.2010 la 12:06

BA ASTIA CU VRAJILE CORTORARITE SAU CE MAI SUNT..... NU VA AJUTA DUMNEZEU ....PE LUMEA CEALALTA KKTT DAK VAS PRINDE VAS DA FOC :)):)) CERSETORI DREQ APROPO DE UNDE STIU ASTIA VRAJI???? SI FARMECE AVETI INCREDERE IN DUMNEZEU SI NU AVETI JNI MIC VA ZIC EU RUGATIVA MAI DES DAK VRETI SA STITI EU AM 13 ANI

Scris de ronda pe 17.08.2010 la 02:23

Hai sa va zic ce s-a intamplat; dupa ce a cazut Ceausescu, mare parte din clasa medie, circa 2 milioane de oameni, au emigrat. Satenii au navalit la oras si au adus cu ei "spiritualitatea", caci ei sint foarte creduli, naivi si credinciosi. Biserica jubileaza, s-au construit mii de biserici. Ceea ce povestiti aici e rezultatul probabilisticii si nu "facaturi". Ati vrea voi sa existe dumnezeu, ati vrea voi sa existe vraji !

Scris de stan nicolae pe 16.08.2010 la 00:00

fratilor faceti crucea mare ca dracul e batran.pe mine ma chinuie de multa vreme dar abia acum aproape 2 ani am descoperit ca am farmece facute.nu am avut prietena(am peste 30 ani), n-am reusit sa-mi fac rost de servici,sunt singuratic si nu ma pot bucura de minunile pe care le-a lasat Dumnezeu.am fost dezlegat de cateva ori dar dupa o perioada iar au aparut aceleasi stari neplacute.daca sunteti interesati sa impartim amarul scrieti la nstan574@yahoo.com.Doamne ajuta.

Scris de alexa pe 14.08.2010 la 19:21

nu uitati:speranta moare ultima.doar puterea lui d.zeu ne poate feri de farmece,daca nu credeti in ele,ci doar in dumnezeu nu se poate atinge nimic rau de voi.

Scris de mirela pe 13.08.2010 la 23:37

am 17 ani.mama mea are vraji de 7 ani,i se misca "ceva"in spate si o frige pe ceafa.desi preoti au spus ca o sa scape si acum sufera de aceasta boala ce se poate rezolva doar in biserici.as dori un sfat ce poate intr-un final sa ajute aceasta problema.multumesc!

Scris de Mihaela pe 13.08.2010 la 14:39

buna sunt roxana am16 ani.vreau sa spun ca am observat ca in ultimul timp la noi in familie ne merge din ce in ce mai rau,dupa ce a murit unchiul meu care era ca un al 2lea tata pentru mine.stiu ca matusa mea(sotia unchiului mei)se ocupa cu farmece.chiar cred ca ne-a facut si noua deoarece mama mea a slabit mult si parintii mei se cearta foarte des de cand a murit unchiul meu.tata se enerveaza din orice. vreau sa ma ajutati,cu un sfat si va voi multumi din suflet add Milasanroxy

Scris de Anonima pe 05.08.2010 la 16:50

Este reala oare legarea cununiilor? Ca orice om normal imi doresc o familie a mea si totusi nu am reusit sa finalizez niciodata o relatie. Sunt placuta iubita dar se intampla mereu ceva si gata se termina. Dupa o perioada revin la mine , ma cauta si spun ca nu pot trai fara mine dar eu nu reusesc sa ma intorc niciodata la ceea ce a fost.

Scris de blaj elena pe 05.08.2010 la 10:35

va multumesc pt toate mesajele date,pt multumiri,si pt incurajarile trimise.exista tot felul de oameni rai si buni,cine crede in el si in BUNUL DUMNEZEU VA reusi sa treaca peste toate,ma puteti suna la nr de telefon 029711357 0765184884 0754225534.o zi buna va doresc nu apelati din disperare ca poate fi o greseala.imi cer scuze daca nu pot raspunde la toata lumea care apeleaza.

Scris de george pe 01.08.2010 la 23:36

cine e d-na Nina asta ,de care vb astea fac magie alba ,(desteapta-te romane )<Doar biserica vindeca totul ,merge-ti la duhovnic ,spovedanie ,sf Maslu ,Molitve sf Vasile cel mare <nu va inselati singuri ca si cel rau face de multe ori minuni pt a va atrage .ATENTIE !

Scris de Maria pe 01.08.2010 la 23:23

Sa nu credeti in tiganci. Astea au aceeasi replica pentru toata lumea de a fura bani. Mergeti la preoti si la Biserici. Si eu am avut farmece facute pe morti si am mers la Biserica la Sfantul Ciprian in Bucuresti si acum sunt foarte linistita. Dati add la messenger la biserica_sfciprian.

Scris de mariana pe 01.08.2010 la 18:10

buna as dori sa las numarul de mobil al doamnei dorina,0751413077,ptr toti cei care au probleme cu adevarat cum am avut si eu:mii de multumiri datorita dansei m-am casatorit ca barbatul mult dorit........chear daca eram despartiti in moemntul in care am apelat eu la dansa.multuesc inka odata

Scris de ELENA pe 28.07.2010 la 16:18

NIMENI NU NE POATE AJUTA IN ASEMENEA MOMENTE DECIT BUNUL DUMNEZEU SI MAICA DOMNULUI.EU AM TRECUT PRINTR-O DEPRESIE FOARTE URITA, SI NUMAI DUMNEZEU M-A SALVAT,PRIN RUGACIUNI,SFINTUL MASLU SI AM STAT DE VORBA CU DUHOVNICUL MEU CARE M-A INDRUMAT TOT CATRE RUGACIUNE, FESTANIE IN CASA,SI SA PARTICIPATI LA SFINTA LETURGHIE DE DUMINICA,DUMNEZEU SA VA BINECUVINTEZE PE TOTI CEI CU PROBLEME.

Scris de mimoza pe 28.07.2010 la 08:57

Da de cand m-am casatorit de 21 de ani am avut tot felul de probleme, nustiu care este cauza, eu cred in Dumnezeu .Acum -am si cu fiul meu Teodor probleme ,ca sa nu mai spun ca relatia cu sotul meu este una de forma de 12 ani nu sant decat o menajera pt el,caut adevarul dar nu-l gasesc si nici putere nu mai am.

Scris de Anicai pe 28.07.2010 la 08:52

Da de cand m-am casatorit de 21 de ani am avut tot felul de probleme, nustiu care este cauza, eu cred in Dumnezeu .Acum -am si cu fiul meu Teodor Adrian probleme ,ca sa nu mai spun ca relatia cu sotul meu este una de forma de 12 ani nu sant decat o menajera pt el,caut adevarul dar nu-l gasesc si nici putere nu mai am.

Scris de silvialory pe 27.07.2010 la 23:56

Cine spune ca nu exista vrajitoare se anseala chiar exista eu nu credeam dar am patito pe pielea mea si de atunci cred cu adevarat dar am antalnito pe Doamna Nina sai dea Dumnez sanatate si tot ce asi doreste care mi la adus pe sotul meu acasa si acum sant fericita si amplinita cu cei 2 copii ai nostri pentru cine vrea sa vorbeasca cu mine id meu de mess este silvilory si va ajut .

Scris de silvialory pe 27.07.2010 la 23:02

Cine spune ca nu exista vrajitoare se anseala chiar exista eu nu credeam dar am patito pe pielea mea si de atunci cred cu adevarat dar am antalnito pe Doamna Nina sai dea Dumnez sanatate si tot ce asi doreste care mi la adus pe sotul meu acasa si acum sant fericita si amplinita cu cei 2 copii ai nostri .

Scris de daniela pe 27.07.2010 la 00:32

ce sa fac? am gasit in patul in care dormim eu si sotul meu, o bucatica de calt amestecat cu melana, se pare ca este o vraja, ce parere aveti? Multumesc mult

Scris de MATIA TG pe 25.07.2010 la 17:56

IMI MERGE FOARTE RAU IN ULTINUL AN.O MAICUTA MI-A SPUS CA MI SAu FACUT VRaji LA CAP DE MORT.CE TREVUIE SA FAC PENTRU A SCAPA DE ACESTE VRAJI.AJUTATI-MA SUNT DISPERATA MIE FRICA DE CE AS PUTEA FACE.SINGURUL LUCRU CARE MA TINE PE LUME SUNT CEI 2 COPII CARE II AM

Scris de larisa pe 25.07.2010 la 15:51

buna sunt LArisa si sunt din Moldova am si eu o mica problema ca si celalte persoane am 29 de ani si imi merge foarte rau in vinata cit personala atit si profesionala si unde nu moi duce taote tigancile imi spun ca imi sunt facute farmece ce as putea face?

Scris de Anonim pe 24.07.2010 la 06:12

Continuare>> Totul incepe extraordinar de frumos, dar se termina fulgerator in cateva zile! Nu-mi explic si nu stiu ce as putea face sa am si eu o viata normala din acest punct de vedere...Ce sfaturi imi dati? Multumesc!

Scris de Anonim pe 24.07.2010 la 06:09

Prima parte mai jos...<<Dar tu ai si probleme mari in dragoste, nu-i asa?(Pe loc, mi-am dat seama dar,nu am recunoscut,i-am spus: Cum adica, eu o duc foarte bine in dragoste...La care ea imi spune, mai eu vad in ochii tai ca ceva nu e bine!Unde iubesti tu, acolo mai e cineva cu inima"Acestea au fost cuvintele ei si are mare dreptate!Am 19 ani si nu am avut nici o relatie mai lunga de cateva saptamani!Cu orice fata, totul incepe extraordinar de frumos, dar se termina in cateva

Scris de Anonim pe 24.07.2010 la 05:59

Sunt foarte adevarate vrajile si facaturile...Va prezint si eu exemplul meu mai jos:

Scris de Anonim pe 24.07.2010 la 05:56

Buna, sunt un baiat de 19 ani, am o problema, in dragoste....am mers la o "baba" si mi-a spus ca am ceva facut de cand eram mic, ca mi-a facut o femeie si un barbat etc, nu intru in detalii...mi-a trezit suspiciuni, dar nu am dat importanta...Recent eram la strada, faceam curat in masina si vine o tiganca la mine, se baga in seama si imi spune: "Mai baiatule, sa sti tu de la mine ca tu ai foarte multi dusmani, multa lume te uraste!Dar ai si probleme f mari in dragoste nu-i as

Scris de anonim pe 23.07.2010 la 15:20

Buna Ziua,Sunt doar o pustoaica de fata, dar vad problemele din familia mea. Mama a slabit forte mult si munceste zilnic. Era chiar sa piarda serviciul. Tata a pierdut serviciul si este foarte sever si foarte rece fata de noi, matusa mamei mele a fost descoperita cu cancer. Tata a mai fost casatorit o data si fosta sotie n-o suporta pe mama. Tot raul i-se intampla in familia mamei. Si tata se cearta prea des cu mama.Va rog sa ma ajutati. contactatima pe id-ul : princessa_principessa_10.

Scris de Dani pe 23.07.2010 la 02:23

Auziti eu nu cer nimic altceva decât dacă îmi puteți zice ce as putea face k trec printro situație urata in ultimu timp. Am 21de ani si deja simt ca nu mai pot, orice as încerca sa fac ajung pana in punctul de a terminao si atunci se duce totul de rapa.mă simt foarte încărcat mă simt ca si cum nu as mai fi p lumea asta.am vise urate numai rău îmi merge nu mai știu ce sa zic.legături cu preotii aici unde sunt nu prea am nu știu!va rog frumos sâni ziceti dacă pot fac

Scris de maritza pe 21.07.2010 la 21:28

buna , sa stiti ,ca sunt adevarate farmecele estea .Mie ,care am avut argint viu mi l-a depistat bioenergoterapeuta Maria Cobileanschi de la Iasi --numai ea simte daca ai sau nu.fiindca am mai fost si la altii , dar mi-au facut sedinte degeaba si nu au simtit argintul viu.Culmea ,stiti ,care a fost , ca ea nu a vrut sa-mi faca sedinte pana ce nu-mi desfac farmecele si chiar mi-a dat si un tratament cu oua--deci, exista farmece cu adevarat, sa stiti , ca lumea e rea totusi

Scris de crstina pe 20.07.2010 la 11:33

Doamna elena nu bagati in seama toate mesajele rautacioase,va multumesc si va iubesc ca ati fost alaturi de noi si de copilul nostru,dumnezeu sa va binecuvanteze.cristina arad

Scris de mihaela pe 20.07.2010 la 11:31

Multumesc doamnna elena,ca mi-ai adus sotul inapoi,si ca mia-ti adus fericire si lumina in casa,sunt bn cu sanatatea,va multumesc din suflet,nici daca as mai trai o viata nu as putea sa va rasplatsc ,mihaela bacau

Scris de blaj elena pe 19.07.2010 la 13:11

doamna clara,orice in lumea asta are un pret...indiferent ca sunt banii ca de o vb buna,sau ca dai apoi un acatist pt mine ca am putut sa va ajut,orice are un pret....trebuie sa platim cumva...daca va pot ajuta ma puteti contacta,va doriti binele dar fara nici un sacrificiu? nu se poate,si dumnezeu a facut sacrificii cand a ales omenirea.va doresc o zi buna

Scris de lavinia pe 18.07.2010 la 21:33

buna sunt lavinia.am o problema.tatalui meu vitreg i sau facut farmece si nu stim cum sa scapam de ele.sufera din cauza acestor farmece ,are probleme de sanatate ,iar doctorii ai spun ca este sanatos nu i se gaseste nimik,am fost si la preoti dar nu sa rezolvat nimik.daca poate cineva sa ne ajute sa ma contacteza la emailu lavy_707@yahoo.com sau id`i lavy_707.va multumesc

Scris de clara pe 15.07.2010 la 14:40

Buna ziua,sunt uimita de cate persoane apeleaza la d-na elena,dar si-a rezolvat cineva problemele la ea;a ajutat pe cineva cu ceva ....as dori un raspuns sincer...si eu am probleme si vreau sa stiu daca as putea apela la dansa cu incredere ...sau poate este o simpla sarlatana?!....nu vreau sa supar pe nimeni dar mi se pare greu sa cred ca cineva ar ajuta dezinteresat

Scris de valeria pe 11.07.2010 la 02:05

buna seara!anul acesta am reusit sa sparg cat n-am spart in 20-30 de ani farfurii,vaze, pahare,sticle,cani.etc.imi cad obiecte fara un motiv aparent(ghiveci flori ,vase)becul imi palpaie,mobila imi pocneste:simt uneori prezenta cuiva in casa. mi se deschid usile si se aud zgomote ca si cum cineva este in casa mea:imi propun sa ajung vinerea la biserica si imi aduc aminte dupa orele 22.bineinteles ca nu am mers la slujba.imi merge rau in familie.cred ca sunt atentionata ca se va intampla ceva.

Scris de cry pe 10.07.2010 la 21:09

buna seara!dna Elena am si eu o problema.De cand a venit in a venit o prietena de-a lui frete-meu in casa la noi acum 6 ani imi merge ff rau ma cert cu frate-meu ,cu parintii am 30 de ani si nu am nicio relatie si nu imi pot explica pt ca sunt frumoasa am un serviciu bun..daca inainte mai cunosteam pe cineva si ne vedeam prima oara ,a2a oara nu mai exista acum nici macar nu se mai iveste ocazia.eventual daca cineva ma vede ii place de mine dar doar atat.

Scris de blaj elena pe 30.06.2010 la 12:04

pt tot care vor un raspuns sa ma sune la nr de tel 0765184884 .va multumesc

Scris de blaj elena pe 30.06.2010 la 12:02

domnu virgil mai bine sa stam de vb sa vedem despre ce este vb ,sunati la nr de tel 0765184884 o zi buna

Scris de blaj elena pe 30.06.2010 la 11:59

draga oana,ma poti suna sa vb sau sa iti fac o programare sa vedem ce se intampla cu tine.o zi buna

Scris de blaj elena pe 30.06.2010 la 11:57

pt doamna dana...cu va pot ajuta ? nr meu de tel este 0765184884 o zi buna

Horoscop

21 Aprile - 20 Mai
Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Balanta Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti
Astăzi este o zi potrivită să stai de vorbă cu cei dragi, mai ales cu copiii, fiind dispus să le oferi atenţie şi să le...
Toate zodiile

Sondaj

Ce metoda folosesti pentru a-ti pastra inima sanatoasa?

Calculator de greutate ideala

cm
kg