Antena1.ro

incomemagazine.ro

Dieta cu oua: Slabesti usor 10 kilograme

De regula, dupa sarbatorile pascale raman multe oua colorate, care pot fi folosite ca aliment de baza pentru o cura de slabire care te ajuta sa scapi de 10 kilograme in doar cateva zile.

Dieta cu patrunjel: Slabesti 4-5 kilograme in cateva zile

Patrunjelul, unul dintre cele mai cunoscute ingrediente alimentare, este folosit, de multe ori ca ornament, ignorandu-se beneificiile acestei plante pentru santatate.

jurnalul.ro

Marius Tucă: Strigăt

 Am lipitimaginea ta de sarede mine, rană veşnică,şi s-a auzitstrigătul mării. _____________ ■ "Strigăt" face parte din cartea de poezie "Pe tine te" - carte de Buna Vestire._____________Facebook: ...

Băieţii deştepţi ai statului se mută din asigurări în afaceri cu energie

Comisia de Supraveghere a Asigurărilor a refuzat în 2012, la solicitarea Jurnalului Naţional, să facă publică declaraţia de avere a lui Radu Frîncu. Probabil pentru faptul că acesta cumpărase acţiuni la...

GoodFood


Sfantul Ciprian dezleaga farmecele si blestemele

in Spiritualitate pe 15 Noiembrie 2006, 00:00 400 Comentarii Tipareste

rss

Pe Calea Victoriei, in plin centrul Capitalei, ca o strigare umila catre cainta, se afla Biserica Zlatari, care adaposteste mana facatoare de minuni a Sfantului Ciprian Candva, biserica a avut propria curte, iar acum abia respira dintre blocurile ce o inconjoara, parca vrand s-o sufoce. A scapat printr-o minune de sistematizarea comunista care voia s-o stearga de pe fata pamantului. Soarta ii era pecetluita si, aparent, nimeni nu mai avea putere sa opreasca lucrurile. Se afla incercuita de buldozere gata sa muste din ziduri, camioanele venisera sa incarce valorile pe care le adapostea. Oamenii priveau neputinciosi, cu lacrimi in ochi, strigand catre Dumnezeu sa faca o minune. Si, dintr-o data, totul a fost oprit. Ce-i determinase pe comunisti sa renunte la planul lor nu se va sti cu siguranta niciodata. Poate rugaciunile preotului, poate vreun cosmar al comunistilor, poate interventia Sfantului Ciprian... Si chiar daca peretii ii sunt afumati, iar vitraliile deteriorate, biserica ii imbie pe trecatori la o discutie cu Dumnezeu despre pacea sufleteasca, imparatia cerurilor si mantuire. Rugaciunile lui ocrotesc si vindeca Cand am intrat pentru prima oara in biserica Sfantului Ciprian am avut senzatia ca eram asteptata. Am fost uimita de cata lume era inauntru. Pentru inchinarea la moaste era o coada pe doua randuri si cu greu mi-am facut loc prin multime. Aici erau oameni dn Drumul Taberei, Crangasi, Pantelimon si alte zone destul de indepartate, unii chiar din provincie. M-am intrebat ce-i determina sa strabata intreg Bucurestiul si sa vina aici cand, probabil, au o biserica si in cartierul unde locuiesc? Am adresat aceasta intrebare unei doamne de vreo 50 de ani: "Sfantul Ciprian ajuta la dezlegarea farmecelor, ocroteste de vraji si blesteme... Lumea e rea, razbunarea pune stapanire pe inimile oamenilor si ei apeleaza la lucruri diavolesti, care pot distruge un om, o familie. O vecina pe care o primeam in casa mi-a facut un astfel de rau. Cateodata observam eu ca se uita cam ciudat la sotul meu, dar imi ziceam ca poate mi se pare. Intr-o zi l-am prins pe baiatul ei care-mi punea niste bani marunti si ardei iute sub presul de la intrare. L-am intrebat ce face si mi-a raspuns ca asa i-a zis maica-sa sa faca. Pe atunci nu credeam in vraji, mi-am spus ca baiatul o fi vrut sa faca o gluma. Insa lucrurile s-au complicat... M-am imbolnavit asa, de pe o zi pe alta, ma certam cu sotul meu de la orice nimic... Nu mai puteam sa ma asez seara in pat, ca o forta uriasa ma imobiliza si ma chinuia. Imi mergea din ce in ce mai rau, eram la un pas de divort... Pe atunci nu credeam ca exista oameni care pot sa faca atata rau. Cand ii auzeam pe altii povestind, nu-i intelegeam, iar cand mi s-a intamplat mie, nu am stiut ce sa fac. Am spus duhovnicului meu si el m-a indrumat la aceasta biserica. Rugaciunile Sfantului Ciprian ajuta foarte mult, boala mea a regresat. De cand particip aici la Sfantul Maslu familia mea si-a recapatat linistea. Faptura aceea pe care o simteam ca o greutate pe trupul meu, cu care ma luptam si care nu-mi dadea voie nici sa tip, a disparut. Stiti ce mi-a zis femeia care mi-a facut rau cand a vazut ca incep sa-mi revin? .... Tonul ei trada o dezamagire. Eu n-am zis nimic, atata doar ca n-am mai primit-o in casa mea.i Marturisirea ei m-a infiorat, dar m-a si onorat pentru ca mi-a povestit lucruri atat de intime. In plus, mi-a starnit curiozitatea sa aflu mai multe despre acest sfant atat de cautat. Nu mica mi-a fost mirarea cand am descoperit ca Sfantul Ciprian a fost cel mai mare...vrajitor al timpului sau, care mai apoi s-a crestinat. "Doamne, auzi-ma pe mine, nevredniculi Viata curata pe care o ducea Ciprian dupa ce fecioara Iustina l-a convins de puterea crucii lui Iisus Hristos, n-a cazut bine diavolului. In urma unor planuri bine ticluite, sfantul si Iustina sunt prigoniti, intemnitati si judecati. In fata judecatorului si a multimii, Ciprian marturiseste toate relele pe care le-a facut sub conducerea diavolului, dar si credinta mantuitoare in Hristos. Cuvintele lui nu misca inima judecatorului care, pentru ca nu-l poate determina sa renunte la credinta, porunceste sa fie supus la chinuri grele. La fel si in cazul Iustinei. Insa niciun argument nu reuseste sa-i faca pe cei doi sa revina la inchinarea de idoli. Mai mult, isi striga credinta in Hristos cu glas tare. Nici apa fierbinte nu-i raneste, nici cele mai groaznice amenintari nu-i intimideaza. Si imparatul Claudiu al Nicomidiei da verdictul: decapitarea. Dupa sase zile, trupurile lor sunt luate de niste straini si duse la Roma, unde o femeie pe nume Rufina ii inmormanteaza. Harul sfinteniei daruit de Dumnezeu nu intarzie sa apara: la mormintele lor se fac minuni. Acest har se face simtit si azi. Crestinii care cer ajutorul Sf. Ciprian si care vin sa se inchine la racla care pastreaza mana sa neputrezita, primesc ajutor. Sfantul vindeca de steriliate, de diverse boli trupesti si sufletesti si, mai ales, dezleaga blestemele si farmecele. Rugaciunea Sfantului Ciprian este una dintre cele mai puternice: "Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul, slujitorul Tau si dezleaga pe robul tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratire, sau in alt chip, sau abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca au venit prin unghii de om, de animal sau ghiara de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca au venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna in clipa aceasta Doamne, cu puterea Ta cea mare.i
Ti-a placut acest articol? Aboneaza-te la newsletter si saptamanal te vom tine la curent cu cele mai importante informatii!


Comentarii (400)

Scris de geo pe 10.12.2011 la 14:16

ce face mai exact aceasta doamna Gabriela,ma intereseaza si pe mine,va rog cine stie sa-mi spuna si mie

Scris de andriana pe 08.12.2011 la 09:59

buna.as vrea sa inteleg si eu parintele adrian lacatus se afla la suceava sau la biserica sf.ciprian multumesc si daca stie cineva cum e cu desfacerea de cununii

Scris de BUZURA NELU pe 07.12.2011 la 19:20

RAUL EXICSTA ASA CUM ESTE BINELE ,DAR PENTRU A INVINGE RAUL ESTE POSTUL SI RUGACIUNEA SI AICI VREAU SA SPUN CA AM INTILNIT CAZURI UNDE ANUMITE PERSOANE TIN POST DAR IN ACELASI TIMP FUMEAZA ,DEACEEIA MULTI TINERI ZIC CA ESTE O ABERATIE CU POSTUL DAR EU LE SPUN SA CITEASCA BIBLIA ESTE SCRIS CA ACEST RAU (SOI DE DEMONI NU IESE DECIT CU POST SI RUGACIUNE.

Scris de mihai pe 07.12.2011 la 18:17

sant de acord ca sant lucruri ciudate care se petrec , am trcut si eu prin asa ceva

Scris de unchiul pe 03.12.2011 la 15:54

UNDE DRACUL ATI FOST PANA IN1990?...ATI APARUT UPERCILE DUPA PLOAIE IN CAPITALISMUL FALS SI VA-TI TRADUS IN TAMADUITORI , VRAJITORI , VINDECATORI , CLARVAZATORI, ,...IN FINAL SUNTETI : ECXCROCI , JEFUITORI , MINCINOSI , PARANOICI , PROFITORI , INTR-UN CUVANT ...SCURSURA SOCIETATII..MERGETI DRACULUI PT. CA ACOLO VA ESTE LOCUL ....PIEI SATANELOR+++++++++

Scris de CANTARE pe 28.11.2011 la 12:44

PENTRU ILDIKO---DRAGA ILDIKO MERGI LA BISERICA SI VB. CU DUHOVNICUL TAU IM MOD SIGUR TE VA INVATA CE AI DE FACUT.

Scris de Manescu Daniela pe 25.11.2011 la 19:07

Buna ziua pe mine ma cheama Daniela si vreau sa va spun acum cateva luni am avut probleme cu sotul meu a fost plecat inafara si acolo a dat de alta femeie eu am apelat la doamna gabriela si ea mi la adus pe sotul meu inapoi la mine si vreau sa va zic ca de cand ma ajutat doamna gabriela ma inteleg de minune cu sotul meu daca vrei o puteti gasi la nr de telefon 0765300644 la revedere o seara buna

Scris de elene pe 25.11.2011 la 16:08

scuze tastatura mea e de vina si nu mai spun k mai am si un bebe in brate care tot bate cu mine in tastatura multumesc pt intelegere

Scris de elena pe 25.11.2011 la 15:37

buna nemele meu este elena sunt casatorita de 10 ani dar de 7 luni incoace sunt cea mai nefericita femeie am avut un sot foarte cumnte intelegator dar acum e foarte schimbat de cand are o amanta am fost la un preot am deschis cartea dar nu mia spus continutul doar k nimic bine nu este si ma pus sai dau mana stanga spunandumi ca sotul meu e spurcat si eu am calcat in facaturi ce sa fac am doi copi si nam servici si nici bani mei propri cu care sa vad ce pot face.

Scris de panczel ildiko pe 23.11.2011 la 15:01

sunt blestemata rau,nu-mi gasesc loc de munca,nu-mi iese nimic cum vreau si in continuare ma paste blestemele,ce sa fac ajutatima cu un sfat varog 0765275781

Scris de aura pe 20.11.2011 la 12:35

Mai oameni buni cum exista binele exista si raul ce nu vreti sa intelegeti

Scris de dana pe 17.11.2011 la 00:40

as putea sa spun ca toti care cred ca au farmece facute nu au o credinta puternica in dumnezeu.daca citesti mereu rugaciuni,mergi regulat la biserica mai ales duminica la sf liturghie si sa te spovedesti sunt convinsa ca nimic rau nu ti se va mai intampla.la biserica daca mergi trebuie sa asisti la slujba cu evlavie conteaza ff mult nu mergi doar sa dai acatist.

Scris de vasile pe 15.11.2011 la 22:00

farmece exista doamnelor si domnilor,nici eu nu am crezut dar le-am trait pe pielea mea ,era sa mor toate drumurile duceau la psihiatrie,toata lumea ma ura nimic nu mergea bine si culmea ca cine mi le facea radea de mine si toata gasca ei,era femeia din bloc.unii oameni stiau si radeau de bucurie dumnezeu are grija de toti

Scris de stoian georgiana pe 12.11.2011 la 17:30

nu am crezut niciodata in farmece,dar cand ti se intampla tot felul de lucruri rele si nu se mai opresc incepi sa-ti pui un semn de intrebare..va rog din suflet,spuneti-mi si mie ce trebuie sa fac,vreau sa ma duc la biserica sf.ciprian,e ultima mea sansa

Scris de stoian georgiana pe 12.11.2011 la 16:28

buna ma intereseaza si pe mine subiectul,vreau sa ma indrume si pe mine cineva as vrea sa merg si eu la aceasta biserica..am mari probleme de ceva timp in casnicie, am ramas cu doi copii singura si aproape pe drumuri,sunt disperata,dar nu ma pricep la lucrurile astea,nu stiu ce sa fac

Scris de Ion D. Pârvănescu pe 12.11.2011 la 11:08

Bună ziua. Dacă vă stă la-ndemână, d.le Victor Bogdan, şi un preparat pentru distrugerea celulelor canceroase din corpul uman, vă rog să-mi comunicaţi prin meilul meu. Vă mulţumesc şi să auzim numai de bine.

Scris de Mioara pe 11.11.2011 la 21:42

si cu mama in aceeasi camera,nu am nici un spor la bani ,ce sa fac .....va rog...

Scris de Mioara pe 11.11.2011 la 21:40

Buna seara ! am 35 de ani ,si as dori sa imi dati un sfat .In tinerete am lucrta la un magazin ,,,avand gestiunea cu o alta colega. Atunci,de nevoie,am furata o suma de bani , din gestiune...si la inventar am iesit lipsa . Atunci ,nu ma descoperit ...dar .nici eu de frica nu am recunoscut...dar .am fost blestemata .SA NU AM LINISTEA FAMILIEI...sunt de atunci 14 ani.si vreau sa va zic,,ca nu mai scap de acel blestem,,caci intretimp m-am- despartit, casa nu am ,stau cu copilul

Scris de robert pe 09.11.2011 la 00:27

0784379440,demonstrati-mi voi ca ma insel referitor la ce zic,si ca,chiar aveti solutia sau va rezolvat cineva problemele

Scris de robert pe 09.11.2011 la 00:23

robert pe 26.08.2011 la 15:20 va rog sa ma lasati cu bisericile cei care mi-ati scris,am fost unde ati spus,mai exact doar in arges,e total o aberatie,preotul lucreaza psihologic pe mintea clientului,dumnezeu nu face minuni,el ne lasa sa alegem,cititi biblia si ve-ti vedea.azi inplinesc 11 luni de cautari si incercari,degeaba,nu exista VRAJITOARE,doar excroace si excroci.....toti pe forum aberati ca ati gasit persoana aia ''capabila''n-ati gasit nimic,doar scrieti abureli ieftine

Scris de Margareta pe 02.11.2011 la 21:35

Va rog sa ma ajuta cineva din februarie am mari probleme am pierdut 3 masini afacerea magazin acum o saptamana si casa am ramas pe drumuri nu gasesc servici nu am spor nu pot dormi,nu am liniste. nu se uita nimeni la mine toate lumea fuge de mine sant o femeie frumoaasa dar de geaba.Inainte sa pierd casa mam pomenit cu 4 sobolani in ap.et 4 nam gaura in bl.stau de 12 ani nu am vazut nici macar un gandac,am crezut ca mor in casa sant singuraID cllub81 MULTUMESC

Scris de Margareta pe 02.11.2011 la 21:33

Va rog sa ma ajuta cineva din februarie am mari probleme am pierdut 3 masini afacerea magazin acum o saptamana si casa am ramas pe drumuri nu gasesc servici nu am spor nu pot dormi,nu am liniste. nu se uita nimeni la mine toate lumea fuge de mine sant o femeie frumoaasa dar de geaba.Inainte sa pierd casa mam pomenit cu 4 sobolani in ap.et 4 nam gaura in bl.stau de 12 ani nu am vazut nici macar un gandac,am crezut ca mor in casa sant singura am 50 de ani.va rog sa ma ajutati.I

Scris de Margareta pe 02.11.2011 la 21:32

Va rog sa ma ajuta cineva din februarie am mari probleme am pierdut 3 masini afacerea magazin acum o saptamana si casa am ramas pe drumuri nu gasesc servici nu am spor nu pot dormi,nu am liniste. nu se uita nimeni la mine toate lumea fuge de mine sant o femeie frumoaasa dar de geaba.Inainte sa pierd casa mam pomenit cu 4 sobolani in ap.et 4 nam gaura in bl.stau de 12 ani nu am vazut nici macar un gandac,am crezut ca mor in casa sant singura am 50 de ani.va rog sa ma ajutati.I

Scris de mihaela pe 02.11.2011 la 11:58

pt anca. pr adrian lacatus este la biserica din bucuresti sf ciprian d p calea victoriei.am vb cu o doamna si dansa i-a sp sa-mi deschida cartea. duminica ma voi duce la dansul. dak vrei sa vb mai multe id-ul meu este alina_miky_19.

Scris de anca pe 01.11.2011 la 13:09

ptr Mihaela Spune-mi te rog, pr Adrian Lacatusu ti-a deschis cartea si ti-a dat toate datele prin telefon s-au ai mers tu la Suceava???Cum ai procedat??

Scris de mihaela pe 31.10.2011 la 21:52

am auzit k parintele adrian lacatus are har. stiu d la cineva sigur. el deschide o carte si vede destinul tau. doamna care mi-a sp d dansul, se ocupa cu asa ceva. mi-a sp aproape toata viata mea. fara sa ma cunoasca fara sa stie cine sunt. doar i-am sp numele de botez si data nasterii. credeti-ma kiar exista persoane cu acest dar.

Scris de ionel pe 30.10.2011 la 19:08

multumesc din suflet beatrice!!! mi-ai dat informatii care imi vor fi foarte utile.

Scris de beatice pe 30.10.2011 la 14:03

sta de vorba cu oamenii numai miercurea si vinerea conform programul pe care il impune dumnea lui.DOAMNE AJUTA!!!!!!!!!

Scris de beatrice pe 30.10.2011 la 08:53

PTR IONEL Nr de telefon al m-rii Cotmeana este 0248/242011 si insistati ffffff mult pana va raspunde cineva.Insistati sa vb cu Parintele Neculai care se ocupa de:de cazare care costa, de inscrierea pe tabel, de impartirea bonurilor etc sunt mai multe de vb.Adresa manastirii este:Preotul Ioasaf Boiciuc, M-rea Cotmeana, Comuna Cotmeana, Judetul Arges, Cod 117305.Preotul Ioasaf Boiciuc nu vb sub nici o forma cu enoiasii la telefon.In cazul in cae ar foarte bine sa ajungeti la m-re preotul Ioasaf

Scris de ionel pe 29.10.2011 la 21:25

Ms mult beatrice! imi poti spune te rog cum iau legatura cu dansul pana ajung acolo...un numar de telefon sau o adresa sa trimit un pomelnic. se poate lua legatura si asa cu dansul???

Scris de beatrice pe 27.10.2011 la 11:54

ptr Ionel Mergi la mrea Cotmeana in Pitesti jud Arges la preotul Ioasaf Buiciuc.Cu siguranta te v-a sfatui cum sa procedezi.

Scris de ionel pe 26.10.2011 la 21:58

buna tuturor....am si eu o problema: am vorbit cu mai multi preoti vazatori cu duhul si toti mi-au spus ca am un blestem foarte greu si nu ma pot avea o prietena macar k sa nu mai zic de casatorie. pe langa asta mai am si o suma mare de bani imprumutata si nu ii mai pot recupera de la acea persoana....care vedeti acest mesaj dati-mi si mie un sfat ce sa fac si cu cine sa iau legatura ca sa scap...va multumesc din suflet....adresa mea de mail baraha1985@yahoo.com

Scris de beatrice pe 24.10.2011 la 17:20

PTR Anonim Eu am purtat slujbe la pr Lacatusu Adrian si am avut reusita de pe urma canoanelor date de acest preot.Aveti nr de telefon a acestui preot pe site.Doamne ajuta!!!!!!!!!

Scris de Aura pe 20.10.2011 la 20:25

Mai maria nu o mai demigra de Doamna Lenuta, ca este o femeie foarte buna si isi face treaba bine.Eu cred ca u esti persoana care vroiai sa- mi dai un alt numar de tel. al altei femei sa lucreze pt. mine. Si eu nu am vrut ca deja aveam lucrarea la Doamna Lenuta si bine am facut ca nu te-am ascultat.Esti tare escroaca.

Scris de corina pe 16.10.2011 la 12:11

Buna am citit aproape toate com pro si contra farm,va contrazic ca nu exista si eu am avut probl in casnicie sotul meu a plecat cu amanta datorita farmecelor a fost acaparat de ele aproape 6 luni pana am gasit o doamna care la dezlegat iar eu am mers la sf ciprian de 9 ori si repetam ritualul dar degeaba unde asi baga necuratul coada nu scapi usor preotul cu barba ma trimis la babe asa am ajuns la femeia asta care ma ajutat intr la id corina_coryyy75 si vb mai multe si nu uitati de biserica

Scris de Popa Felicia pe 15.10.2011 la 11:44

Buna ziua as vrea sa va spun ca am un ghinion la toate si nu pot face nimic sa imi mearga bine.Ma duc la biserica si ma rog.Cred ca am un blestem si ceva facut ca nu imi merge bine in tot ce fac.

Scris de geanina pe 13.10.2011 la 16:45

buna ziua as vrea sa sa va spun si eu cate ceva pentru cei care nu cred an farmece sau legari de cununii, eu am avut cununiile legate timp de 8 ani si am fost la multe bisericii dar nu mau ajutat ,ami spuneau sa ma duc prin babe pentru dezlegari si asa am facut ,am fost la o doamna care ma dezlegat si acum am o familie multumita doamnei .pentru detalii id geaninutata.

Scris de maria pe 13.10.2011 la 16:14

Mai Aura minti cu nerusinare ca tea ajutat doamna Lenuta esti o excroaca ca si ea sau santeti una si aceasi persoana nu mai minti ca Doamna Lenuta nu face nimic doar pacalaeste persoane nevinovate nu va ancredeti an ele.

Scris de aura pe 04.10.2011 la 17:11

sunt fericita,azi am terminat lucrarea si sunt foarte multumita .....de doamna lenuta

Scris de DANA65 pe 26.09.2011 la 14:24

pentru vladimir!te inteleg perfect si stiu ce inseamna prin ceea ce treci tu!am trecut si eu gheorghe_daniela_bzr@yahoo .com este adresa mea si daca vrei putem povestii mai multe

Scris de ramascanu vladimir pe 21.09.2011 la 11:49

va rog s-a m-a ajutati si pe mine am o mare problema.sotia mea a plecat de la mine cu un alt barbat care cred ca ia facut farmece.am fost impreuna 24 de ani avem doi copii mari si totul era normal pana cand a aparut omul asta cred ca si maicasa are un rol in treba asta noi stam acum in germania.va multumesc din suflet.DOAMNE AJUTA

Scris de daio pe 16.09.2011 la 09:35

pentru RICA De ce nu acceptati ca fiul dvs.s-a casatorit si ca are o viata noua.Lasati in pace noua familie si gasiti-va preocupari.Ce schimbare are fata de dvs.ca nu va mai suna de sute de ori pe zi si va viziteaza de 200???? Asa sunt mamele de baieti EXAGERATE

Scris de Lena pe 14.09.2011 la 23:12

Buna seara! va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine..nustiu ce se intimpla, doar numai pe napastii trag.., ce nu sar intimpla- o cearta, neintelegere, nu-mi merge deloc in nimic, ce nu mi-as dori nimic nu se indeplineste .. eu credca tot e vorba de farmece ...Multumesc mult!!!!!

Scris de Beatrice pe 13.09.2011 la 08:56

Ptr.Dany Va rog tare mult scrieti nr de telefon al preotului de la Sadinca, ptr ca cel de pe site imi spune ca este nr nealocat.Va rog tare mult.Multumesc mult!!!!!!!!!

Scris de dany pe 12.09.2011 la 14:27

AM AVUT PROBLEME GRAVE,RAMAS FARA SERVICI,CERTURI IN FAM.CARE AU MERS PANA IN PRAGUL DIVORTULUI CHIAR AM AJUNS IN INSTANTA ,SI TOATE ACESTE PANA AM AFLAT DE PR.RENUMIT DE LA SADINCA JUD SIBIU,(32 KM SPRE OCNA-SIBIULUI),SI EU AM LUAT DETALIILE DE PE SITE-UL WWW.SADINCA.RO ,ACOLO AVETI HART,ADRESA NR DE TEL.DOAMNE AJUTA.

Scris de claudia pe 10.09.2011 la 15:24

am citit si eu ce ati scris si intradevar exista farmece ca si eu am avut facut: cu o ghiara de pasare si pamant de la mort. sa nu am sorta spor si sa am numai necazuri. id claudia_clauditza50