Antena1.ro

incomemagazine.ro

AVERTISMENTUL medicilor! Ce trebuie să ştii înainte de a mânca CASTRAVEŢI în OŢET

Persoanele sanatoase pot consuma frecvent astfel de produse, mai ales daca sunt preparate cu mai putina sare. In ciuda efectelor benefice, ele sunt interzise celor cu afectiuni renale severe sau celor cu hipertensiune.

Ouale de prepelita, o adevarata farmacie naturala pentru organism

Ouale de prepelita au o multime de beneficii miraculoase asupra starii noastre de sanatate.

jurnalul.ro

Astăzi e ziua ta, Radu Bogdan

Radu Bogdan, directorul “Nine O’Clock”, primul cotidian de limba engleză din întreaga istorie a României, care va împlini peste două săptămâni 23 de ani, îşi sărbătoreşte astăzi ziua de naştere....

Omul zilei - Andrei Şerban

regizorPeste 800 de persoane care au venit la Teatrul Naţional “Vasile Alecsandri” din Iaşi pentru a urmări premiera de luni seara a operei “Lucia di Lammermoor”, de Gaetano Donizetti, au aplaudat frenetic...

GoodFood


Sfantul Ciprian dezleaga farmecele si blestemele

in Spiritualitate pe 15 Noiembrie 2006, 00:00 367 Comentarii Tipareste

rss

Pe Calea Victoriei, in plin centrul Capitalei, ca o strigare umila catre cainta, se afla Biserica Zlatari, care adaposteste mana facatoare de minuni a Sfantului Ciprian Candva, biserica a avut propria curte, iar acum abia respira dintre blocurile ce o inconjoara, parca vrand s-o sufoce. A scapat printr-o minune de sistematizarea comunista care voia s-o stearga de pe fata pamantului. Soarta ii era pecetluita si, aparent, nimeni nu mai avea putere sa opreasca lucrurile. Se afla incercuita de buldozere gata sa muste din ziduri, camioanele venisera sa incarce valorile pe care le adapostea. Oamenii priveau neputinciosi, cu lacrimi in ochi, strigand catre Dumnezeu sa faca o minune. Si, dintr-o data, totul a fost oprit. Ce-i determinase pe comunisti sa renunte la planul lor nu se va sti cu siguranta niciodata. Poate rugaciunile preotului, poate vreun cosmar al comunistilor, poate interventia Sfantului Ciprian... Si chiar daca peretii ii sunt afumati, iar vitraliile deteriorate, biserica ii imbie pe trecatori la o discutie cu Dumnezeu despre pacea sufleteasca, imparatia cerurilor si mantuire. Rugaciunile lui ocrotesc si vindeca Cand am intrat pentru prima oara in biserica Sfantului Ciprian am avut senzatia ca eram asteptata. Am fost uimita de cata lume era inauntru. Pentru inchinarea la moaste era o coada pe doua randuri si cu greu mi-am facut loc prin multime. Aici erau oameni dn Drumul Taberei, Crangasi, Pantelimon si alte zone destul de indepartate, unii chiar din provincie. M-am intrebat ce-i determina sa strabata intreg Bucurestiul si sa vina aici cand, probabil, au o biserica si in cartierul unde locuiesc? Am adresat aceasta intrebare unei doamne de vreo 50 de ani: "Sfantul Ciprian ajuta la dezlegarea farmecelor, ocroteste de vraji si blesteme... Lumea e rea, razbunarea pune stapanire pe inimile oamenilor si ei apeleaza la lucruri diavolesti, care pot distruge un om, o familie. O vecina pe care o primeam in casa mi-a facut un astfel de rau. Cateodata observam eu ca se uita cam ciudat la sotul meu, dar imi ziceam ca poate mi se pare. Intr-o zi l-am prins pe baiatul ei care-mi punea niste bani marunti si ardei iute sub presul de la intrare. L-am intrebat ce face si mi-a raspuns ca asa i-a zis maica-sa sa faca. Pe atunci nu credeam in vraji, mi-am spus ca baiatul o fi vrut sa faca o gluma. Insa lucrurile s-au complicat... M-am imbolnavit asa, de pe o zi pe alta, ma certam cu sotul meu de la orice nimic... Nu mai puteam sa ma asez seara in pat, ca o forta uriasa ma imobiliza si ma chinuia. Imi mergea din ce in ce mai rau, eram la un pas de divort... Pe atunci nu credeam ca exista oameni care pot sa faca atata rau. Cand ii auzeam pe altii povestind, nu-i intelegeam, iar cand mi s-a intamplat mie, nu am stiut ce sa fac. Am spus duhovnicului meu si el m-a indrumat la aceasta biserica. Rugaciunile Sfantului Ciprian ajuta foarte mult, boala mea a regresat. De cand particip aici la Sfantul Maslu familia mea si-a recapatat linistea. Faptura aceea pe care o simteam ca o greutate pe trupul meu, cu care ma luptam si care nu-mi dadea voie nici sa tip, a disparut. Stiti ce mi-a zis femeia care mi-a facut rau cand a vazut ca incep sa-mi revin? .... Tonul ei trada o dezamagire. Eu n-am zis nimic, atata doar ca n-am mai primit-o in casa mea.i Marturisirea ei m-a infiorat, dar m-a si onorat pentru ca mi-a povestit lucruri atat de intime. In plus, mi-a starnit curiozitatea sa aflu mai multe despre acest sfant atat de cautat. Nu mica mi-a fost mirarea cand am descoperit ca Sfantul Ciprian a fost cel mai mare...vrajitor al timpului sau, care mai apoi s-a crestinat. "Doamne, auzi-ma pe mine, nevredniculi Viata curata pe care o ducea Ciprian dupa ce fecioara Iustina l-a convins de puterea crucii lui Iisus Hristos, n-a cazut bine diavolului. In urma unor planuri bine ticluite, sfantul si Iustina sunt prigoniti, intemnitati si judecati. In fata judecatorului si a multimii, Ciprian marturiseste toate relele pe care le-a facut sub conducerea diavolului, dar si credinta mantuitoare in Hristos. Cuvintele lui nu misca inima judecatorului care, pentru ca nu-l poate determina sa renunte la credinta, porunceste sa fie supus la chinuri grele. La fel si in cazul Iustinei. Insa niciun argument nu reuseste sa-i faca pe cei doi sa revina la inchinarea de idoli. Mai mult, isi striga credinta in Hristos cu glas tare. Nici apa fierbinte nu-i raneste, nici cele mai groaznice amenintari nu-i intimideaza. Si imparatul Claudiu al Nicomidiei da verdictul: decapitarea. Dupa sase zile, trupurile lor sunt luate de niste straini si duse la Roma, unde o femeie pe nume Rufina ii inmormanteaza. Harul sfinteniei daruit de Dumnezeu nu intarzie sa apara: la mormintele lor se fac minuni. Acest har se face simtit si azi. Crestinii care cer ajutorul Sf. Ciprian si care vin sa se inchine la racla care pastreaza mana sa neputrezita, primesc ajutor. Sfantul vindeca de steriliate, de diverse boli trupesti si sufletesti si, mai ales, dezleaga blestemele si farmecele. Rugaciunea Sfantului Ciprian este una dintre cele mai puternice: "Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul, slujitorul Tau si dezleaga pe robul tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratire, sau in alt chip, sau abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca au venit prin unghii de om, de animal sau ghiara de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca au venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna in clipa aceasta Doamne, cu puterea Ta cea mare.i
Ti-a placut acest articol? Aboneaza-te la newsletter si saptamanal te vom tine la curent cu cele mai importante informatii!


Comentarii (367)

Scris de Aura pe 20.10.2011 la 20:25

Mai maria nu o mai demigra de Doamna Lenuta, ca este o femeie foarte buna si isi face treaba bine.Eu cred ca u esti persoana care vroiai sa- mi dai un alt numar de tel. al altei femei sa lucreze pt. mine. Si eu nu am vrut ca deja aveam lucrarea la Doamna Lenuta si bine am facut ca nu te-am ascultat.Esti tare escroaca.

Scris de corina pe 16.10.2011 la 12:11

Buna am citit aproape toate com pro si contra farm,va contrazic ca nu exista si eu am avut probl in casnicie sotul meu a plecat cu amanta datorita farmecelor a fost acaparat de ele aproape 6 luni pana am gasit o doamna care la dezlegat iar eu am mers la sf ciprian de 9 ori si repetam ritualul dar degeaba unde asi baga necuratul coada nu scapi usor preotul cu barba ma trimis la babe asa am ajuns la femeia asta care ma ajutat intr la id corina_coryyy75 si vb mai multe si nu uitati de biserica

Scris de Popa Felicia pe 15.10.2011 la 11:44

Buna ziua as vrea sa va spun ca am un ghinion la toate si nu pot face nimic sa imi mearga bine.Ma duc la biserica si ma rog.Cred ca am un blestem si ceva facut ca nu imi merge bine in tot ce fac.

Scris de geanina pe 13.10.2011 la 16:45

buna ziua as vrea sa sa va spun si eu cate ceva pentru cei care nu cred an farmece sau legari de cununii, eu am avut cununiile legate timp de 8 ani si am fost la multe bisericii dar nu mau ajutat ,ami spuneau sa ma duc prin babe pentru dezlegari si asa am facut ,am fost la o doamna care ma dezlegat si acum am o familie multumita doamnei .pentru detalii id geaninutata.

Scris de maria pe 13.10.2011 la 16:14

Mai Aura minti cu nerusinare ca tea ajutat doamna Lenuta esti o excroaca ca si ea sau santeti una si aceasi persoana nu mai minti ca Doamna Lenuta nu face nimic doar pacalaeste persoane nevinovate nu va ancredeti an ele.

Scris de aura pe 04.10.2011 la 17:11

sunt fericita,azi am terminat lucrarea si sunt foarte multumita .....de doamna lenuta

Scris de DANA65 pe 26.09.2011 la 14:24

pentru vladimir!te inteleg perfect si stiu ce inseamna prin ceea ce treci tu!am trecut si eu gheorghe_daniela_bzr@yahoo .com este adresa mea si daca vrei putem povestii mai multe

Scris de ramascanu vladimir pe 21.09.2011 la 11:49

va rog s-a m-a ajutati si pe mine am o mare problema.sotia mea a plecat de la mine cu un alt barbat care cred ca ia facut farmece.am fost impreuna 24 de ani avem doi copii mari si totul era normal pana cand a aparut omul asta cred ca si maicasa are un rol in treba asta noi stam acum in germania.va multumesc din suflet.DOAMNE AJUTA

Scris de daio pe 16.09.2011 la 09:35

pentru RICA De ce nu acceptati ca fiul dvs.s-a casatorit si ca are o viata noua.Lasati in pace noua familie si gasiti-va preocupari.Ce schimbare are fata de dvs.ca nu va mai suna de sute de ori pe zi si va viziteaza de 200???? Asa sunt mamele de baieti EXAGERATE

Scris de Lena pe 14.09.2011 la 23:12

Buna seara! va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine..nustiu ce se intimpla, doar numai pe napastii trag.., ce nu sar intimpla- o cearta, neintelegere, nu-mi merge deloc in nimic, ce nu mi-as dori nimic nu se indeplineste .. eu credca tot e vorba de farmece ...Multumesc mult!!!!!

Scris de Beatrice pe 13.09.2011 la 08:56

Ptr.Dany Va rog tare mult scrieti nr de telefon al preotului de la Sadinca, ptr ca cel de pe site imi spune ca este nr nealocat.Va rog tare mult.Multumesc mult!!!!!!!!!

Scris de dany pe 12.09.2011 la 14:27

AM AVUT PROBLEME GRAVE,RAMAS FARA SERVICI,CERTURI IN FAM.CARE AU MERS PANA IN PRAGUL DIVORTULUI CHIAR AM AJUNS IN INSTANTA ,SI TOATE ACESTE PANA AM AFLAT DE PR.RENUMIT DE LA SADINCA JUD SIBIU,(32 KM SPRE OCNA-SIBIULUI),SI EU AM LUAT DETALIILE DE PE SITE-UL WWW.SADINCA.RO ,ACOLO AVETI HART,ADRESA NR DE TEL.DOAMNE AJUTA.

Scris de claudia pe 10.09.2011 la 15:24

am citit si eu ce ati scris si intradevar exista farmece ca si eu am avut facut: cu o ghiara de pasare si pamant de la mort. sa nu am sorta spor si sa am numai necazuri. id claudia_clauditza50

Scris de maria pe 09.09.2011 la 11:17

tin sa-i multumesc doamnei lenuta pentru ajutor

Scris de STEFAN pe 07.09.2011 la 13:15

sunt flrin am 15 ani si vin cu mare rugaminte la dumneavoastra. nu avem de unde pentru ca lucreaza mama pentru 500 de lei la matura pe strada.din banii acestia mama trebuie sa plateasca datoriile la oamenii care ne mai dau e datorie, si oamenii care ne mai dau imprumut , iar noi numai ramanem cu nimec. daca puteti sa ne ajutati cu ce puteti va las numarul meu de telefon. va multumesc. 0731806200

Scris de anonim pe 06.09.2011 la 17:16

ca de mincinoase m-am saturat va rog mult

Scris de anonim pe 06.09.2011 la 17:12

salutare stie cineva femeie care face farmece

Scris de rica pe 06.09.2011 la 10:20

buna ziua sunt o mama disperata am un singur baiat si e casatorit nu au copii nu stiu ce sa mai fac e foarte rau se poarta f urit cu noi nu ne suporta a plecat de acasa cu ea cu tot nu stiu daca e vrajit sau nu dar e intors la 180de grade fata de cum a fostce sa fac va rog frumos sa-mi dati si mie un sfat unde sa ma duc la cine sa apelez multumesc pentru intelegere

Scris de dana pe 04.09.2011 la 11:31

Parintele Corneliu Luca de la Valea Putnei, langa vatra dornei, este mai mult decat un om, e aproape un Sfant. e curat la suflet, educat, echilibrat si credinta lui misca muntii. se ajunge greu la el pentru ca e extrem de aglomerat, programare cu 3 luni inainte si e foarte sever, dar te intoarce catre credinta si catre Dumnezeu si prin mijlocirea lui Dumnezeu te ajuta.merg la biserica cladita de Parinte de peste 5 ani si pot spune cu mana pe inima ca e locul unde toate rugaciunile sunt ascultate

Scris de mario pe 01.09.2011 la 21:42

buna seara as vrea sa adaug si eu un com ,unele persoane spun ca nu exista vraji,nici eu nu credeam sincer an asa ceva dar am fost facut din om neom din cauza la o femeie care de fapt no pot numi asa si o scorpie care nu ne lasa pe mine si fica ei sa fim ampreuna, dar antrun final am reusit si asta datorita unei doamne care ma ajutat sa fim ampreuna si tin sai multumesc pe aceasta cale pentru binele facut ,pntr detalii id meu mario_mar70.

Scris de maria pe 30.08.2011 la 20:06

florina mariana gheorghita va rog mult nu stiu de unde sunteti dar va pot sfatui sa mergeti la sfantul maslu care este ffff folositor am avut si eu prb si cu ajutorul sf maslu am rez prb tineti post lunea miercurea vinerea si rugativa la dumnezeu pt prb voastre spune dumnezeu cereti si vi se va da este important sa credeti mult in el este singurul care rezolva prb oamenilor eu am simtit-o pe pielea mea credeti-MA

Scris de ghiorghita pe 30.08.2011 la 19:02

buna ziua va rog sa ma ajutati si pe mine mama mea in urma cu cinci ani a fost la un parastas la o ruda si de atunci a cazut intr-o depresie sta nu mai izolata nu comunica nu da inportanta la nimic a fost mai rau dar am mai duso pe la preoti nu prea vrea sa bea apa sfintita de fapt cu mare greutate bea si acum se spune ca iar fii pus o cumnata ceva in bautura sau in mancare pe langa asta mai am trei frati care nu se casatoresc si nu este spor la casa adresa mea de email este levys_georg@yahoo.co

Scris de florina pe 30.08.2011 la 02:31

va rog tare mult care puteti sa ma ajutati si pe mine,sunt disperata......,nimic nu imi merge bine pe nici un plan{certuri continuui in casa si familie,nu am spor la bani si noroc de servici,si parca nu ar fi de ajuns nici un barbat nu se uita la mn de parca niciunul nu ma vede iar eu nu sunt deloc urita,,,.cred ca am vraji facute,va rog ajutati-ma si pe mine ce trebuie sa fac unde sa merg si cu cine sa vb? rog seriozitate

Scris de Mariana pe 29.08.2011 la 17:52

Buna ziua, am si eu o problema, daca a mai intalnit-o cineva va rog sa ma ajutati pentru ca sunt disperata. Eu cred ca este vorba despre farmece si nu stiu ce sa fac. Acum cateva zile am gasit infipt un ac in presul de la usa, in urma acestei chestii sotul meu o luase razna, nu se mai recunostea, nu mai era constient de ce facea. Iar astazi gasesc un penson de vopsit nou pus jumatate pe pragul usii si jumatate pe pres. Va rog mult sa imi spuneti ce inseamna pentru ca sunt disperata. Multumesc.

Scris de mona pe 28.08.2011 la 21:32

PTR.Vasile :in jud. suceava ,la Valea Putnei,dupa CAMPULUNG-MOLDOVENESC,este un preot cu har si vazator cu duhul,PRT. LUCA ,mergeti la el sambata sau dumunica,vb . cu palimarul spuneti-i ca aveti o urgenta,sa va anunte parintelui.Mergeti pana in amiaza.

Scris de maria pe 27.08.2011 la 19:05

ROBERT TE POT SFATUI CU MULTE TOT CE TR SA FACI ESTE SA TE DUCI ORI LA COTMEANA ORI LA VALEA URSULUI ACOLO VINE PREACUVIOSUL IOASAF SI SA FACI SFANTUL MASLU CARE ESTE PT VINDECAREA SUFLETULUI ESTE FFFFFF BINE PT TINE CA OM SA FACI MASLU IAR IOASAF TE VA VINDECA DE TOATE RAUTATILE PAMANTESTI AM FOST CA TINE SI AM FACUT CE A ZIS PREOTUL SI TREPTAT AM INCEPUT SA MA SIMT DIN CE IN CE MAI BINE SUNT bucur ca am intanlit preotul ioasaf face minuni

Scris de beatrice pe 26.08.2011 la 20:01

ptr.Robert Ati mers la Manastirea Cotmeana, la staretul Ioasaf Buiciuc este vazator cu duhul.Ptr mai multe detalii intrati pe site al manastirii.Manastirea se afla in jud.Arges.Doamne ajuta!!!!!!!!!

Scris de robert pe 26.08.2011 la 15:20

sincer..am luat foarte multe tepe cu vrajitoare,bani aruncati degeaba,am fost blestemat la cap de mort, cu motul de botez si o poza.in cateva luni am pierdut munca de ani de zile,chin,familie,sanatate,tot ,am ajuns foarte rau,simt o boala foarte puternica,n-u se nai leaga nimic de mine.am fost in biserici la preoti renumiti,doar gura de ei,si bani pe apa sambetei.daca cineva ma poate ajuta ceea ce nu cred,il rog sa ma contacteze la 0784379440 urgent sau robert_bussines20@yahoo.com.va multumesc!

Scris de daniela pe 24.08.2011 la 21:17

buna, exista o rugaciune care trebuie neaparat facut-a,este rugaciunea sfintei Marta,se face 9 marti la rand cu o lumanare aprinsa,si la sfarsitul rugaciuni se spun e Tatal Nostru de 3 ori.rugati-va pentru un singur lucru si se va indeplini.incercati

Scris de Aura pe 24.08.2011 la 09:58

Buna si eu am avut farmece de la mama iubitului meu ea nea despartit,probl e ca pe mine ma imbolnavit si multe aletele care sau datorat acestei femei nu ma vrut de la bun inceput si mia zis la o discutie ca nu am sa fiu nora ei niciodata dar nu mam gadnit ca poate ajunge asa departe,norocul meu meu a fost ca am gasit o doamna care a indepartat ce facuse masa am inceput sa-mi revin din starile ciudate care le aveam etc,vb pe id lauraaaura, nu am crezut ca exista farmece dar totusi sunt din pacate

Scris de claudia pe 20.08.2011 la 19:48

Mai mirela cate id ai si miky_guraliva,ioanaelena43 acum tea ajutat si gabriela vai tu ce poti sa minti luatear draqu

Scris de Daniela pe 19.08.2011 la 07:08

pentru asta care are id cu miky_guraliva ,sau ioanaelena43,si mirela_miha75 ,am intrat oameni buni pe aceste id si spre surprinderea mea sa aflu si sa-mi dau seama ca este una si aceasi persoana si are aceasi placa si nu mai ma anjura ca si eu pot sa fiu obraznica si ati iau morti si raniti ,esti asa fomista de vrei sa pacalesti lumea ,analfabeta dracu ce esti.

Scris de Anca pe 18.08.2011 la 11:39

Daniela cu tine vreau sa stau de vb de ce bagi id meu cu alte id-uri esti ne fututa sau ne batuta?curva naibi care esti vrei barbat cu forta langa tine!esti o terminata pe viata!!!!!!!!!!

Scris de ioana pe 18.08.2011 la 11:28

Exista! La fel de bine cum exista si diferenta dintre Bine si Rau, dintre pozitiv si negativ, dintre Rai si Iad. Atat timp cat exista Diavol exista si vraji. Care pot dauna in asa masura incat se poate ajunge pana la moarte. Feriti-va de persoanele care stiti ca se ocupa cu asa ceva. In magie alba nu cred. Vrajile si farmecele vizeaza raul.ioanaelena43

Scris de mari pe 17.08.2011 la 09:09

nicoleta te rog spune=NE MAI MULTR PE ACEASTA PG NU AM ADRESA DE ID SI VREAU SA AFLU MAI MULTE DESRE ACEASTA D>NA DE UNDE ESTE? cum o cheama si ce trebuie sa fac am si eu niste pr si nu mai stiu cum sa traiesc te rooog frumos maria

Scris de Daniela pe 15.08.2011 la 11:48

nu va ancredeti an acest id mirela mirela(mirela_miha75)ca este una si aceasi persoana cu numele anca si id miky_guraliva sau ioanaelena43 nu va ancredeti an ele.

Scris de nicoleta pe 13.08.2011 la 12:06

buna la toata lumea ,am citit f multe com si parerile sunt ampartite ,si eu am trecut prin multe datorita la farmece ,nu puteam sa am o relatie stabila cu nimeni ,nici sa ma casatoresc ,am umblat la fel si fel de preoti dar nu sant buni de nimic doar te plimba de colo colo si nimic ,antrun final am gasit o doamna care are har de la dumz si de la fecioara Maria si te ajuta an orce prob ,si nu umbla cu prostii ca toate cele de pe net ,pt detalii id meu nycolepisicuta.

Scris de MARIA pe 09.08.2011 la 20:32

pentru farmece si blesteme mergeti la cotmeana si incercati sa vb cu preacuviosul ioasaf el face sf maslu pt asa ceva pe cuvant este un preot plin de har si va invata numai de bine mai vine lunea la valea ursului tot pt maslu aveti incredere in el rezolva multe cazuri grele este intradevar mai sever dar a facut mult bine oamenilor si spune ca atat cat o trai el pe pamant va face numai bine

Scris de maria pe 09.08.2011 la 20:20

pt simona >trebuie sa mergi la un preot adica la un duhovnic sa te spovedesti sa_i spui toate pacatele numai asa ajungi la curatirea sufletului apoi el iti da canon si ajungi sa intelegi multe lucruri pt iertarea pacatelor este nevoie de spovedanie binenteles si post

Scris de Simona pe 08.08.2011 la 03:08

imi poate sune si mie cineva daca este blestem asupra mea multi mi`au spus sa ma duc la un preot dar nu prea stiu cum sa ii zic mie sa nu ma insel dar va pot spune ca am fost intr`o relatie cu un baiat iar acesta statea de foarte mult timp cu o alta fata a trait cu amandoua.dupa o perioada am aflat una de cealalta.acum numai sunt cu acel baiat dar in schimb sunt foarte multi carora le plac de mine stau cu ei ma inteleg bine dar dintr`o data fara nici un motiv se despart de mine si nu stiu de ce?

Scris de MARIA pe 06.08.2011 la 19:13

VA ROG DACA CINEVA DORESTE SA AFLE MAI MULTE DESPRE SF MASULU O POT AJUTA CU CEA MAI MARE BUCURIE CUNOSC MULTE DESPRE ACEASTA SLUJBA FFFF BUNA PENTRU TOTI AI CASEI DAR SUNT MULTE CONDITII DE INDEPLINIT DE LA SF MASLU UN BAIAT CARE SUFERA DE O BOALA GRAVA LUPUS DUPA CEL PUTIN 2 MASURI FACUTE A INCEPUT SA SE VINDECE EU MERG LA MASLU LA VALEA URSULUI LUNEA SI SUNT FFF BINE SI MAJORITATEA CARE VIN AICI SUNT OAMENI CU PROBLEME DAR CARE SE SIMT DESTUL DE BINE SUNT CAZURI REALE SI REZOLVATE

Scris de maria pe 06.08.2011 la 18:39

PENTRU LINISTEA SUFLETEASCA TREBUIE SA FACETI MASLU CEL PUTIN 7 9 SLUJBE TREBUIE SA VA SPOVEDITI CAT MAI DES PENTRU IERTAREA PACATELOR CA NU EXISTA OM FARA PACATE _=CEL MAI BINE IN POST_= la valea ursului pitesti lunea de la 18 incepe maslu unde vine preacuviosul ioasaf

Scris de anca pe 05.08.2011 la 22:28

ma numesc Anca e buna si biserica dar pana nu am ajuns la o domna sa ma ajute nu rezolvasem nimic.sotul meu ma lasase pentru o alta femeie si nu ma mai baga in seama nici pe mine nici pe cei 2 copii eream forte disperata. acum sunt bine id.miky_guraliva

Scris de Roxana pe 05.08.2011 la 19:14

tin sa-i multumesc doamnei FLORENTA pentru ajutorul acordat ma scapat de cel mai mare necaz ,mi-a adus sotul acasa acum sunt fericita roxy

Scris de Cristina pe 01.08.2011 la 12:38

O carte plina de invatatura.Sa va fie de folos. Traiti curat, frumos in numele Domnului si pentru numele Domnului.Mergeti la biserica si lasati vrajitoarele. Ele nu va pot face bine, doar rau.Doamne ajuta! http://www.cartiok.ro/ citeste/45085975/cartea-online -despre-vraji-farmece-si-lupta -impotriva-lor-pr-ilarion-arga tu

Scris de maria pe 30.07.2011 la 18:35

ptr Teodora ai tinut canonul dat de preotul de la cotmeana,ptr ca eu am un canon ffff greu.daca nu tii cum trebuie canonul nu intelegi absolut nimic.mai bine nu mai mergi

Scris de anonim pe 29.07.2011 la 18:47

dar nimeni nu a vb aici despre m-rea cotmeana jud. arges,preotul ioasaf buiciuc este vazator cu duhul va spune totul.nu are telefon trebuie sa mergeti pana acolo.de ce nu vreti sa vb despre acest preot?

Scris de teodora pe 24.07.2011 la 11:58

si eu am o problema cu prietenul meu,nu ma inteleg deloc .cand ii cer ceva s-au cand vb despre ceva de noi el zice ca sunt nebuna ca eu nu stiu ce vreau s.a md. eu cred ca ar fi ceva farmece la mijloc . am fost la parintele de la cotmeana dar degeaba vad ca tot la fel este situatia . daca aveti ceva o veste buna pt mine va rog ajutati-ma .

Scris de ioana pe 16.07.2011 la 13:47

as vrea sa stiu cui s-o adresat angel,asa

Scris de angel pe 15.07.2011 la 21:14

"rade harb de oala sparta" sau altfel spus "va mancati ca canii printre gard" nici unii, nici altii nu sinteti mai presus...doresti intradevar sa fii inteles de o persoana? normal ar fi sa stii cum sa te adresezi ca sa ajunga... si nicidecum in halul asta cum voi o faceti, rautatea nu ajuta la nimic decat sa cazi tot tu in propria ti plasa.