Antena1.ro

incomemagazine.ro

Arta care face bani: Lucia Condrea, dantelareasa oualor moldovenesti

Exista artisti in Romania mai cunoscuti in strainatate decat in propria lor tara. Nu este o noutate. Dar exista artisti a caror faima a trecut granitele tarii si reusesc sa traiasca din ceea ce fac. Unul dintre ei este Lucia Condrea, o moldoveanca...

Sucul 100% natural ce poate lupta cu cancerul și elimina toxinele

Sucul din iarba de grau este utilizat in principal ca o sursa concentrata de nutrienti. Acesta contine vitamina A, vitamina C, vitamina E, fier, calciu, magneziu si aminoacizi, informeaza Ziua de Cluj..

jurnalul.ro

Cine va fi viitorul preşedinte al Consiliului European. Van Rompuy credea că microfoanele sunt închise

Premierul polonez Donald Tusk va fi viitorul preşedinte al Consiliului European, a lăsat sâmbătă să se înţeleagă preşedintele în exerciţiu, Herman Van Rompuy, într-un discuţie în faţa microfoanelor...

Larisa Iordache și-a apărat titlul de campioană națională la individual compus

Larisa Iordache, de la CS Dinamo, a câştigat sâmbătă medalia de aur în proba individual compus din cadrul ediţiei a 67-a a Campionatelor Naţionale de gimnastică ce se desfăşoară în Sala Polivalentă din...

GoodFood


Sfantul Ciprian dezleaga farmecele si blestemele

in Spiritualitate pe 15 Noiembrie 2006, 00:00 402 Comentarii Tipareste

rss

Pe Calea Victoriei, in plin centrul Capitalei, ca o strigare umila catre cainta, se afla Biserica Zlatari, care adaposteste mana facatoare de minuni a Sfantului Ciprian Candva, biserica a avut propria curte, iar acum abia respira dintre blocurile ce o inconjoara, parca vrand s-o sufoce. A scapat printr-o minune de sistematizarea comunista care voia s-o stearga de pe fata pamantului. Soarta ii era pecetluita si, aparent, nimeni nu mai avea putere sa opreasca lucrurile. Se afla incercuita de buldozere gata sa muste din ziduri, camioanele venisera sa incarce valorile pe care le adapostea. Oamenii priveau neputinciosi, cu lacrimi in ochi, strigand catre Dumnezeu sa faca o minune. Si, dintr-o data, totul a fost oprit. Ce-i determinase pe comunisti sa renunte la planul lor nu se va sti cu siguranta niciodata. Poate rugaciunile preotului, poate vreun cosmar al comunistilor, poate interventia Sfantului Ciprian... Si chiar daca peretii ii sunt afumati, iar vitraliile deteriorate, biserica ii imbie pe trecatori la o discutie cu Dumnezeu despre pacea sufleteasca, imparatia cerurilor si mantuire. Rugaciunile lui ocrotesc si vindeca Cand am intrat pentru prima oara in biserica Sfantului Ciprian am avut senzatia ca eram asteptata. Am fost uimita de cata lume era inauntru. Pentru inchinarea la moaste era o coada pe doua randuri si cu greu mi-am facut loc prin multime. Aici erau oameni dn Drumul Taberei, Crangasi, Pantelimon si alte zone destul de indepartate, unii chiar din provincie. M-am intrebat ce-i determina sa strabata intreg Bucurestiul si sa vina aici cand, probabil, au o biserica si in cartierul unde locuiesc? Am adresat aceasta intrebare unei doamne de vreo 50 de ani: "Sfantul Ciprian ajuta la dezlegarea farmecelor, ocroteste de vraji si blesteme... Lumea e rea, razbunarea pune stapanire pe inimile oamenilor si ei apeleaza la lucruri diavolesti, care pot distruge un om, o familie. O vecina pe care o primeam in casa mi-a facut un astfel de rau. Cateodata observam eu ca se uita cam ciudat la sotul meu, dar imi ziceam ca poate mi se pare. Intr-o zi l-am prins pe baiatul ei care-mi punea niste bani marunti si ardei iute sub presul de la intrare. L-am intrebat ce face si mi-a raspuns ca asa i-a zis maica-sa sa faca. Pe atunci nu credeam in vraji, mi-am spus ca baiatul o fi vrut sa faca o gluma. Insa lucrurile s-au complicat... M-am imbolnavit asa, de pe o zi pe alta, ma certam cu sotul meu de la orice nimic... Nu mai puteam sa ma asez seara in pat, ca o forta uriasa ma imobiliza si ma chinuia. Imi mergea din ce in ce mai rau, eram la un pas de divort... Pe atunci nu credeam ca exista oameni care pot sa faca atata rau. Cand ii auzeam pe altii povestind, nu-i intelegeam, iar cand mi s-a intamplat mie, nu am stiut ce sa fac. Am spus duhovnicului meu si el m-a indrumat la aceasta biserica. Rugaciunile Sfantului Ciprian ajuta foarte mult, boala mea a regresat. De cand particip aici la Sfantul Maslu familia mea si-a recapatat linistea. Faptura aceea pe care o simteam ca o greutate pe trupul meu, cu care ma luptam si care nu-mi dadea voie nici sa tip, a disparut. Stiti ce mi-a zis femeia care mi-a facut rau cand a vazut ca incep sa-mi revin? .... Tonul ei trada o dezamagire. Eu n-am zis nimic, atata doar ca n-am mai primit-o in casa mea.i Marturisirea ei m-a infiorat, dar m-a si onorat pentru ca mi-a povestit lucruri atat de intime. In plus, mi-a starnit curiozitatea sa aflu mai multe despre acest sfant atat de cautat. Nu mica mi-a fost mirarea cand am descoperit ca Sfantul Ciprian a fost cel mai mare...vrajitor al timpului sau, care mai apoi s-a crestinat. "Doamne, auzi-ma pe mine, nevredniculi Viata curata pe care o ducea Ciprian dupa ce fecioara Iustina l-a convins de puterea crucii lui Iisus Hristos, n-a cazut bine diavolului. In urma unor planuri bine ticluite, sfantul si Iustina sunt prigoniti, intemnitati si judecati. In fata judecatorului si a multimii, Ciprian marturiseste toate relele pe care le-a facut sub conducerea diavolului, dar si credinta mantuitoare in Hristos. Cuvintele lui nu misca inima judecatorului care, pentru ca nu-l poate determina sa renunte la credinta, porunceste sa fie supus la chinuri grele. La fel si in cazul Iustinei. Insa niciun argument nu reuseste sa-i faca pe cei doi sa revina la inchinarea de idoli. Mai mult, isi striga credinta in Hristos cu glas tare. Nici apa fierbinte nu-i raneste, nici cele mai groaznice amenintari nu-i intimideaza. Si imparatul Claudiu al Nicomidiei da verdictul: decapitarea. Dupa sase zile, trupurile lor sunt luate de niste straini si duse la Roma, unde o femeie pe nume Rufina ii inmormanteaza. Harul sfinteniei daruit de Dumnezeu nu intarzie sa apara: la mormintele lor se fac minuni. Acest har se face simtit si azi. Crestinii care cer ajutorul Sf. Ciprian si care vin sa se inchine la racla care pastreaza mana sa neputrezita, primesc ajutor. Sfantul vindeca de steriliate, de diverse boli trupesti si sufletesti si, mai ales, dezleaga blestemele si farmecele. Rugaciunea Sfantului Ciprian este una dintre cele mai puternice: "Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul, slujitorul Tau si dezleaga pe robul tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratire, sau in alt chip, sau abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca au venit prin unghii de om, de animal sau ghiara de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca au venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna in clipa aceasta Doamne, cu puterea Ta cea mare.i
Ti-a placut acest articol? Aboneaza-te la newsletter si saptamanal te vom tine la curent cu cele mai importante informatii!


Comentarii (402)

Scris de lory lory pe 06.03.2012 la 15:27

Buna ziua.Am nevoie si eu de un sfat,de un ajutor din partea unui preot,ca am o prb destul de grava.Am o familie cu 2 copii,din care fata cea mare are prb de sanatate,urmam tratamente de 4 ani,si nu dau nici-un rezultat,in casa ne intra bani destui dar nu avem deloc,mergem din datorii in datorii,din necazuri in prb.Scumpa mea soacra mi-a zis ca ma face ea pe mine sa ma tarasc ca sarpele pe pamant,sa ma topesc ca lumanarea,ne blesteama sa nu ne ajungem,ca roatele la caruta.Ce

Scris de gabita pe 06.03.2012 la 13:38

buan ziua,as dori sa pot vb.cu preotul ocult .cum pot lua leg cu dansul...

Scris de Mari pe 05.03.2012 la 00:06

Si eu am Probleme Mari am dormit si in biserica si nu am gasit pe nimeni Sa ma ajute. Se spune ca biserica Este crestina si nu cere banii,, Dumnezeu Sa fie Cu voi

Scris de Gabriela pe 04.03.2012 la 18:42

Buna, mesajul asta este catre preot ocult. As vrea sa vorbesc cu dumneavoastra sa vad cum ma puteti ajuta cu dezlegarea farmecelor. Aveti vreun email sau un nr de tel unde va pot contacta? Emaiul meu este sweetgabriela1986@yahoo.com

Scris de Anonim pe 02.03.2012 la 22:57

Ptr GABI Va recomand sa vb cu parintele Bartolomeu de la manastirea Sihastriei voronei nr lui de telefon 0727558408 insistati raspunde greu.

Scris de Gabi pe 02.03.2012 la 13:50

Va rog sa ma ajutati sa pot face ceva pt a salva aceasat casatorie .Dar sa fie ceva crestineste pt ca nu vreau sa il tin cu forta langa mine , asta in cazul in care el chiar nu ma mai iubeste , de si ultima oara cand am vb cu el sustine asat dar ca nu mai poate sat cu mine ca ma viseaza facnd incantati cu lumanri si ca acxum ma vede ca pe o persoana foarte rea care vrea sa il distruga AJUTOR VA ROG CU UN SFAT MACAR

Scris de Gabi pe 02.03.2012 la 13:46

Buna Si eu am o problema sunt casatorita de 1 ani si impreuna ci el de 7 acum o luna mia spus ca vrea sa divortam ca eu iam facut vraji sa ma iubeasa si ca, acum sau dezlegat farmecele si mavede cum sunt ca per satana rea si ca vreau sa ii fac rau .Dumnezeu mie martor ca nu iam facut nimic .Singura explicatie pe care io gasesc sunt farmece pt ca mam lui nu ma vrut niciodat , si inainte de nunta co o saptamana ia spus ca mai are timp sa se razgandeasac .

Scris de ioana pe 02.03.2012 la 13:34

buna sunt ioana; e buna si biserica dar pana nu am ajuns la o domna sa ma ajute nu rezolvasem nimic.sotul meu ma lasase pentru o alta femeie si nu ma mai baga in seama nici pe mine nici pe cei 2 copii eream forte disperata.ioanaelena43 pt. cine vrea sa vb cu mine.

Scris de preot ocult pe 29.02.2012 la 21:34

ma puteti suna la orice ora,inclusiv noaptea pentru ca eu atunci lucrez.

Scris de preot ocult pe 29.02.2012 la 21:33

observ ca sunt multe probleme non sens aici,vreau sa va invat de bine pe toti,eu nu imi fac reclama si nici nu vreau sa atrag clienti,insa vrajitori exista,ce fac eu nu poate face oricine,mergand la tigancile cu har nu faceti decat sa pierdeti bani.daca aveti nevoie de ajutor va ajut cu cea mai mare placere,nu am nevoie de bani vostri sau de mai stiu eu ce porc,vaca,aur,etc. incetati sa mai aruncati bani pe vrajitori falsi.orice problema are rezolvare.

Scris de florin pe 28.02.2012 la 00:13

si sa continui! relatii cu femei am avut o turma,dar nu am reusit sa ma casatoresc cu nici una ,desi sunt totusi o persoana simpatica si sufletista ! as putea sa fiu victima unor farmece si vraji cine imi poate spune ?

Scris de florin pe 28.02.2012 la 00:08

ma scuzati,am 35ani si vreau sa va spun caci am o viata foarte dezordonata.oooooffffffff. la virsta de 11 ani mam inbolnavit,intr-o seara ma luat un tremur puternic incit tremura patul cu mine, ceia ce ma tinut cam 8ani.de atunci inainte nimik bun na mai fost in viata mia.acum sunt in italia lucru ca sudor bani vin girla dar tot asai dau , lucruri imi cumpar dar tot asa la pierd ,mise sparg sau se strica din senin numi gasesc liniste mai niciodata nu ma regasesc la lacul mieu sub nici o forma

Scris de mihaela pe 23.02.2012 la 12:07

Ptr nicoleta Trebuie sa o platiti pe aceea doamna ptr a va spune detalii la parintele Lacatusu si e fffffff scumpa la pret.E peste 10 milioane

Scris de Nicoleta pe 14.02.2012 la 20:19

Pentru Mihaela, ca parintele Lacatusu Adrian sa imi spuna destinul trebuie sa ma duc personal la dansul sau imi poate spune prin telefon ? Si cine este doamna care i-ati dat numele si data nasterii ?Multumesc

Scris de andreia vranceanu pe 11.02.2012 la 14:59

spuneti-mi si mie cum trebuie facut acel ritual de 33 de lumanari aprins cate 7 vineri la rand la biserica sf gheorghe cel nou din bucuresti.va multumesc mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Scris de mirela pe 05.02.2012 la 05:52

Eu am o problema,cu barbatul meu,astazi este disperat dupa mine si imi spune ca ma iubeste si maine nu ma mai vrea si ma umileste in ultimul hal,si face asta de un an intreg. Cred ca are farmece facute de fosta,pentru ca mereu se duce dupa ea.Daca da,cum as putea sa aflu da are facut ceva? Si tin sa precizez ca am o bluza de-a lui,poate aceasta haina sa ma ajute ?Este o solutie sa i-o duc la biserica?

Scris de alexandru cristel pe 01.02.2012 la 19:21

pot sa comentez despre acest subiect ca si eu am avut de aface cu aceste puteri malefice erea prin anul 1986 87 88 nu mai sunt sigur care am avut deaface cu 2 pers diferite si miau facut aceste vraji de exemplu in vis se facea ca sunt in curtea de la tara seara si venise un var pe la mine si eu am spus ca merg la el dar sa inchid gainile cind am trecut coltul casei o mina neagra cu niste unghii mari miau acoperit gura si nu puteam respira simteam cum usor mor axfisiat am

Scris de iasomie pe 30.01.2012 la 14:48

revin cu completare de mai sus,,ma facea scarba,,,iiii auzeam vocea nu puteam sa ma misc o forta inexplicabila ma paraliza ,,atunci il stigam pe ISUS si ma facea (scarba)mie numi este frica de asa ceva,,dar acel sentiment e penibil,,am facut si sf sfestanie,,degeaba,,simnt ca face cineva ceva,oamenii rai,,de bani am pierderi financiare mari in afaceri,,tot e legat de bani,nimic,,numi vine sa cred ce mi se intanpla,,osa ajung la sf ciprian urgent

Scris de iasomie pe 30.01.2012 la 14:41

ce vi se intanpla vou e nimic pe ce mi se intanpla mie..imi sare mintea,,cum poate exsta atata invidie ura dusmanie ,,eu sant o persoana sceptica,,dar si superstitioasa,,,de catva tinp,,cineva o vecina ,si sora mea mai mica imi cereau inprumut numai monezi,si numai in zi de luni..nu miam dat seama de ce,,,,dar am inceput sa pierd bani in afaceri si multi,,noaptea aveam cosmaruri,,se facea ca era cineva langa mine ii simteam prezenta,,nu putea sami faca nimic icoana domnului era la pat deasupra

Scris de mioara pe 27.01.2012 la 00:53

acest reportaj este adevarat va spun cu sinceritate am av prob tinmp de 15 anii,iar eu am zis ca asa am sa mor plina de necazuri dar dumnezeu exista si sf ciprian fc minuni ducetiva si rugativa din suflet si o sa vedeti cu ochii vostriiinplinirea cautatil pe preotul ioan si o sa vedeti cu adevarat minuni

Scris de vali pe 26.01.2012 la 22:33

Pentru toti cei care aveti probleme in viata ,trebuie sa participati la slujbe cum ar fi SF MASLU,DEZLEGARI DAR MAI ALES LA SF,LITURGHIE DUMINIKA ,NUMAI ASA NE PUTEM USURA DE PACATE SI PRIN TAINA SPOVEDANIEI PUTE I SA INTRATI PE WWW.ZLATARI.RO ACOLO GASITI PROGRAMUL INTREG AL BISERICII SF CIPRIAN

Scris de robert pe 22.01.2012 la 16:10

imi poate da cineva un sfat despre ce ii se intampla fetitei mele ,de 2 saptamani tot are ganduri impotriva bisericii ,ganduri foarte grave care pentru un copil de 8 ani nu stiu cum le poate gandi ,le repeta intruna de dimineata pana seara ,spuna numai lucruri care-l venereaza pe satan,dar saraca plange si imi spuna ca ea nu vrea sa zica asa ceva ca in inima ei il iubeste pe dumnezeu.Imi poate dacineva un sfat ce sa fac? Am fost si la proti la manastiri in arad,si nimic este vorba de vraji

Scris de Benko erzsebet pe 22.01.2012 la 11:32

Buna ziua!Am nevoie de ajutor foarte urgent.De ani de zile suferim de lucruri de neinteles si eu si fratele meu,ampreuna cu familiile noastre.daca puteti,ajutati-ne.

Scris de anca pe 21.01.2012 la 09:25

A fost cineva la preotul Daniel Cilitacul din localitatea baicoi jud prahova??????????cine a fost la acest preot sa posteze daca a avut rezultat.Multumesc!!!!!!!!!!!! !

Scris de elisabeta pe 14.01.2012 la 12:08

buna ziua am citit unele din comentarile voastre si vad ca parerile sant ampartite, eu am fost victima farmecelor timp de 5 ani de zile ,totul ami mergea prost ,nu puteam avea nici o relatie cu nimeni ,nici spor nu aveam ,eram distrusa ,am ancercat la sarlatancele astea de pe net dar nimik banii pierduti degeaba ,cum se zc brajitoare e adevarat cuvantul ,dar spre norocul meu si prin multe eforturi am antalnit o doamna care are cu adevarat har de la dumnezeu id meu elisabetaelisa60 pt detalii.

Scris de anca pe 12.01.2012 la 10:06

ptr Meri id de mess este cel care l-am scris mai sus acum

Scris de anca pe 12.01.2012 la 09:58

adresa de mess a mea este:beatrice_maria_is

Scris de Meri pe 12.01.2012 la 09:24

pt. Anca. Când vreţi să vă duceţi îmi daţi o adresă de e-mail (sau pe mess) şi o să vă explic cum ajungeţi exact, se poate merge numai cu maşina, vă ajut din tot sufletul că ştiu ce înseamnă disperarea.

Scris de meri pe 12.01.2012 la 09:13

V-am scris că nu mi-am putut spune ofurile, a zis să mă mai duc, i-am explicat că nu mai prea pot să vin în iarna asta şi îl rog numai 2 min. să discutăm, m-a întrebat dacă am pus pomelnic şi atunci i-am dat scrisoarea pregătită de acasă cu pomelnicul. Încă nu comentez că este prea devreme.

Scris de Meri pe 12.01.2012 la 09:03

Aţa mi-a spus şi mie persoana care mi-a răspuns să sun între 6.30-8.00, eu dimineaţa sunt foarte ocupată şi parcă aveam o reţinere, dar o să sun mâine dimineaţă. Am fost acolo de 1 săptămână şi nu ştiu ce să cred. Atunci am mai fost cu cineva la care i-a spus să sune seara, a sunat la 18.30 şi a repezit-o spunându-i că la ora asta sună.

Scris de anca pe 12.01.2012 la 09:02

ptr Meri daca ati ajuns la pr. david stoica macar vi s-au indeplinit????????astept raspuns.multumesc

Scris de anca pe 12.01.2012 la 08:57

ptr Meri Multumesc mult ptr nr de telefon al parintelui david stoica.am inteles de la cineva ca vb cu lumea la telefon dimineata intre orele 6.00-8.oo.merci inca odata

Scris de Meri pe 12.01.2012 la 08:42

Nr. de tel. al părintelui David Stoica din Sădinca este 0769635436. Succes la sunat, eu am reuşit 1 singură dată şi atunci mi-a răspuns altcineva. Am fost eu acolo şi am luat nr. de tel. deoarece 5 min. nu putea să stea de vorbă cu mine şi mi-a zis să sun şi de atunci nu mai răspunde. Scrieţi pe forum dacă aţi reuşit să vorbiţi.

Scris de anca pe 11.01.2012 la 08:17

va rog mult de tot sa ma ajutati cu un nr de telefon al preotului Pandelica Gheorghe din localitatea Reviga jud Ialomita.Multumesc!!!

Scris de andreea pe 10.01.2012 la 16:58

pt doamna care a pierdut masinile , trebuie sa citeasca acastistul sfantului mina la 11 noaptea cu o lumanare in mana,in genunchi cu batic pe cap, acelasi lucru l-am patit si am gasit masina

Scris de robert pe 09.01.2012 la 02:22

de 1 an de zile caut solutie si nu exista,am incercat cu preotul din suceava,nici macar el nu poate face prea multe,degeaba e in zadar,deja renunt mai mult pe zi ce trece ,mi sa luat sa arunc cu bani angro pt ce? pt aceleas lucru....tepe...robert_bussine s20@yahoo.com

Scris de anca pe 08.01.2012 la 16:48

va rog tare mult sa-mi dea si mie cineva nr de telefon al parintelui david stoica din satul sadinca jud sibiu.va multumesc

Scris de anca pe 07.01.2012 la 17:59

ptr Elena Va rog tare mult sa-mi spuneti si mie numele preotului care v-a deschis cartea, un nr de telefon al preotului si o adresa. va rog fffffffff mult.multumesc mult!!!

Scris de ramona pe 06.01.2012 la 14:42

mi-ai facut un mare bn ca ai intrat aici eu apar ce-i al meu daca el vrea sa fie cu tine va fi timpul va decide cred ca te numesti Ramona.Crezi ca daca ar fi vrut sa fie numai cu tine nu ar fi renuntat la mn pina acum de 19 ani suntem impreuna am trecut peste multe,crezi ca-l doare mai mult durerea ta decit a mea ?

Scris de ramona pe 06.01.2012 la 14:34

nu-ti crea fericire pe nefericirea alteia ca-ti va aduce nefericire cred ca eu sunt sotia lui cu siguranta mori cind este linga mn nu-ti doresc raul apar doar ce mi-a dat Dumnezeu mie primaVezi ca parca ceva m-a trimis pe acest site sa-mi dau seama cu cine vb

Scris de andreea pe 06.01.2012 la 14:29

tu nu sti ce inseamna sa iubesti iar sotul ei stie asta n-o sa-si lase sotia cea frumoasa si dulce pe care o are acasa

Scris de tot eu pe 06.01.2012 la 14:27

crezi ca sotia lui va sta cu miinile in sin?

Scris de andreea pe 06.01.2012 la 14:05

mai draga monica lasa omul linga familia lui are copii?

Scris de Monica pe 05.01.2012 la 21:46

Buna.am citit m komuri vrea sa zk k si eu am o problema.sunt amanta unui barbat de 4ani ma iub f mult fc orice pt mn toata lumea stie de noi el ar vrea pe amandoua si io nu mai reist nul pot uita k sunt blestemata de el sa nu il parasesk niciodata nu pot iubi pe altu mie gand tot la el va rog din inima ajutatima k am ajuns sa ma gand sa ma omor sa skap de tot.va rog id meu este papusykadulcyka.multumesk

Scris de Daniela Mironov pe 31.12.2011 la 15:33

Stimati cititori! Revista Felicia NU SE FACE RASPUNZATOARE de ofertele de servicii pe care le primiti prin intermediul comentariilor la materiale. Va avertizam insa sa priviti cu atentie si suspiciune ofertele de vindecare facute din umbra anonimatului pe internet.

Scris de marioara pe 31.12.2011 la 13:47

daca ai gasit nr ROBERT,lasa un mesaj...Doamne ajuta!

Scris de marioara pe 30.12.2011 la 23:19

pt ROBERT!da mi e mi a rezolvat problema pr adrian lacatus,ai nr lui,cauta l,nu vei regerta!

Scris de marioara pe 30.12.2011 la 19:45

mergeti la pr adrian lacatus,sat grigoresti,jud suceava,pt orice problema aveti,va garantez ca liniste veti gasi CU SIGURANTA,un sfat bun,un suflet cald si multa intelegere.Doamne ajuta!

Scris de crestinul pe 16.12.2011 la 20:04

ACESTE COMENTARII NU SUNT PENTRU UNELE "VRAJITOARE" SA-SI FACA RECLAMA NU UITATI ESTE PACAT SA APELATI LA VRAJI.ESTE PACAT SA VI SE DESCHIDA"CARTEA" MERGETI LA BISERICA SI CREDETI IN DUMNEZEU TATAL SI FIUL SAU CE S-A RASTIGNIT PENTRU NOI SI VETI FI MANTUITI