Antena1.ro

incomemagazine.ro

AVERTISMENTUL medicilor! Ce trebuie să ştii înainte de a mânca CASTRAVEŢI în OŢET

Persoanele sanatoase pot consuma frecvent astfel de produse, mai ales daca sunt preparate cu mai putina sare. In ciuda efectelor benefice, ele sunt interzise celor cu afectiuni renale severe sau celor cu hipertensiune.

Ouale de prepelita, o adevarata farmacie naturala pentru organism

Ouale de prepelita au o multime de beneficii miraculoase asupra starii noastre de sanatate.

jurnalul.ro

Astăzi e ziua ta, Radu Bogdan

Radu Bogdan, directorul “Nine O’Clock”, primul cotidian de limba engleză din întreaga istorie a României, care va împlini peste două săptămâni 23 de ani, îşi sărbătoreşte astăzi ziua de naştere....

Omul zilei - Andrei Şerban

regizorPeste 800 de persoane care au venit la Teatrul Naţional “Vasile Alecsandri” din Iaşi pentru a urmări premiera de luni seara a operei “Lucia di Lammermoor”, de Gaetano Donizetti, au aplaudat frenetic...

GoodFood


Sfantul Ciprian dezleaga farmecele si blestemele

in Spiritualitate pe 15 Noiembrie 2006, 00:00 367 Comentarii Tipareste

rss

Pe Calea Victoriei, in plin centrul Capitalei, ca o strigare umila catre cainta, se afla Biserica Zlatari, care adaposteste mana facatoare de minuni a Sfantului Ciprian Candva, biserica a avut propria curte, iar acum abia respira dintre blocurile ce o inconjoara, parca vrand s-o sufoce. A scapat printr-o minune de sistematizarea comunista care voia s-o stearga de pe fata pamantului. Soarta ii era pecetluita si, aparent, nimeni nu mai avea putere sa opreasca lucrurile. Se afla incercuita de buldozere gata sa muste din ziduri, camioanele venisera sa incarce valorile pe care le adapostea. Oamenii priveau neputinciosi, cu lacrimi in ochi, strigand catre Dumnezeu sa faca o minune. Si, dintr-o data, totul a fost oprit. Ce-i determinase pe comunisti sa renunte la planul lor nu se va sti cu siguranta niciodata. Poate rugaciunile preotului, poate vreun cosmar al comunistilor, poate interventia Sfantului Ciprian... Si chiar daca peretii ii sunt afumati, iar vitraliile deteriorate, biserica ii imbie pe trecatori la o discutie cu Dumnezeu despre pacea sufleteasca, imparatia cerurilor si mantuire. Rugaciunile lui ocrotesc si vindeca Cand am intrat pentru prima oara in biserica Sfantului Ciprian am avut senzatia ca eram asteptata. Am fost uimita de cata lume era inauntru. Pentru inchinarea la moaste era o coada pe doua randuri si cu greu mi-am facut loc prin multime. Aici erau oameni dn Drumul Taberei, Crangasi, Pantelimon si alte zone destul de indepartate, unii chiar din provincie. M-am intrebat ce-i determina sa strabata intreg Bucurestiul si sa vina aici cand, probabil, au o biserica si in cartierul unde locuiesc? Am adresat aceasta intrebare unei doamne de vreo 50 de ani: "Sfantul Ciprian ajuta la dezlegarea farmecelor, ocroteste de vraji si blesteme... Lumea e rea, razbunarea pune stapanire pe inimile oamenilor si ei apeleaza la lucruri diavolesti, care pot distruge un om, o familie. O vecina pe care o primeam in casa mi-a facut un astfel de rau. Cateodata observam eu ca se uita cam ciudat la sotul meu, dar imi ziceam ca poate mi se pare. Intr-o zi l-am prins pe baiatul ei care-mi punea niste bani marunti si ardei iute sub presul de la intrare. L-am intrebat ce face si mi-a raspuns ca asa i-a zis maica-sa sa faca. Pe atunci nu credeam in vraji, mi-am spus ca baiatul o fi vrut sa faca o gluma. Insa lucrurile s-au complicat... M-am imbolnavit asa, de pe o zi pe alta, ma certam cu sotul meu de la orice nimic... Nu mai puteam sa ma asez seara in pat, ca o forta uriasa ma imobiliza si ma chinuia. Imi mergea din ce in ce mai rau, eram la un pas de divort... Pe atunci nu credeam ca exista oameni care pot sa faca atata rau. Cand ii auzeam pe altii povestind, nu-i intelegeam, iar cand mi s-a intamplat mie, nu am stiut ce sa fac. Am spus duhovnicului meu si el m-a indrumat la aceasta biserica. Rugaciunile Sfantului Ciprian ajuta foarte mult, boala mea a regresat. De cand particip aici la Sfantul Maslu familia mea si-a recapatat linistea. Faptura aceea pe care o simteam ca o greutate pe trupul meu, cu care ma luptam si care nu-mi dadea voie nici sa tip, a disparut. Stiti ce mi-a zis femeia care mi-a facut rau cand a vazut ca incep sa-mi revin? .... Tonul ei trada o dezamagire. Eu n-am zis nimic, atata doar ca n-am mai primit-o in casa mea.i Marturisirea ei m-a infiorat, dar m-a si onorat pentru ca mi-a povestit lucruri atat de intime. In plus, mi-a starnit curiozitatea sa aflu mai multe despre acest sfant atat de cautat. Nu mica mi-a fost mirarea cand am descoperit ca Sfantul Ciprian a fost cel mai mare...vrajitor al timpului sau, care mai apoi s-a crestinat. "Doamne, auzi-ma pe mine, nevredniculi Viata curata pe care o ducea Ciprian dupa ce fecioara Iustina l-a convins de puterea crucii lui Iisus Hristos, n-a cazut bine diavolului. In urma unor planuri bine ticluite, sfantul si Iustina sunt prigoniti, intemnitati si judecati. In fata judecatorului si a multimii, Ciprian marturiseste toate relele pe care le-a facut sub conducerea diavolului, dar si credinta mantuitoare in Hristos. Cuvintele lui nu misca inima judecatorului care, pentru ca nu-l poate determina sa renunte la credinta, porunceste sa fie supus la chinuri grele. La fel si in cazul Iustinei. Insa niciun argument nu reuseste sa-i faca pe cei doi sa revina la inchinarea de idoli. Mai mult, isi striga credinta in Hristos cu glas tare. Nici apa fierbinte nu-i raneste, nici cele mai groaznice amenintari nu-i intimideaza. Si imparatul Claudiu al Nicomidiei da verdictul: decapitarea. Dupa sase zile, trupurile lor sunt luate de niste straini si duse la Roma, unde o femeie pe nume Rufina ii inmormanteaza. Harul sfinteniei daruit de Dumnezeu nu intarzie sa apara: la mormintele lor se fac minuni. Acest har se face simtit si azi. Crestinii care cer ajutorul Sf. Ciprian si care vin sa se inchine la racla care pastreaza mana sa neputrezita, primesc ajutor. Sfantul vindeca de steriliate, de diverse boli trupesti si sufletesti si, mai ales, dezleaga blestemele si farmecele. Rugaciunea Sfantului Ciprian este una dintre cele mai puternice: "Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul, slujitorul Tau si dezleaga pe robul tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratire, sau in alt chip, sau abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca au venit prin unghii de om, de animal sau ghiara de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca au venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna in clipa aceasta Doamne, cu puterea Ta cea mare.i
Ti-a placut acest articol? Aboneaza-te la newsletter si saptamanal te vom tine la curent cu cele mai importante informatii!


Comentarii (367)

Scris de mihaela pe 17.04.2012 la 13:07

buna as dori sa stiu adresa parintelui Adrian Lacatusu de la biserica sfintul ciprian suceava va multumesc

Scris de meri pe 08.04.2012 la 10:19

a fost cineva la manastirea scarisoara la preotul orb?????va rog tare mult sa imi dati si mie detalii daca ati avut reusita.va multumesc!!!!!

Scris de cineva pe 05.04.2012 la 14:03

am o rug ..stiti careva ceva despre .ela cu numarul de mobil 763015380 din bucuresti? ..e sarlatatana ca majoritatea sau pot avea incredere-n ea ..???? ..ptr marius si eu am fost la doamna -care nu-i doamna ..raducea ioana din ilvof si m-a tepuit ..

Scris de un fraier pe 01.04.2012 la 12:45

multi spuneti ca X sau Y sunt escroace ..dar dc nu dati alte amanunte ..decit un nume ,ca ,maria ,lena ,ela ,dorina ..asa nu le pot descoperi ....caz concret ..IOANA ,str,baraganului nr4,popesti leordeni.tel.0767065030..e sarlatana si escroaca ..FERITI-VA DE EA

Scris de anonim pe 30.03.2012 la 17:07

marius doamna radocea ioana din popesti leordeni e mare escroaca si pe mine ma pacalit si nu am rez nimic

Scris de Meri pe 30.03.2012 la 14:55

Pentru cei care sunt disperati si nu stiu la cine sa apeleze pentru ajutor. Eu va scriu din ceva trait de mine si nu am mai scris din luna ianuarie, deoarece atunci am fost la parintele Stoica David din Sadinca si pana nu am vazut rezultate nu am vrut sa-l recomand. Mergeti la el, sunati inainte dimineata intre 6-8. Ca sa nu faceti un drum pana acolo degeaba mai bine sunati. Nr. de tel. al părintelui David Stoica din Sădinca este 0769635436

Scris de miky pe 28.03.2012 la 23:59

Sfanta Marta,roagate pentru mine si familia mea!Sper sa va fie de ajutor...multe persoane spun ca e o rugaciune facatoare de minuni si le-a indeplinit dorintele de fiecare data...eu acum o fac..Doamne Ajuta

Scris de miky pe 28.03.2012 la 23:55

in numele negraitei bucuriicare tia cuprins inima cand iai oferit adapost mantuitorului lumi in casa ta din batania.te implor roagate pt mine si familia mea ca sal pastram pe D-zeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum(si spuneti dorinta)Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,ifrange orice greutate,precum ai infrant balaurul care zacea la picioarele tale.Tatal nostru si Nascatoare sau bucurate marie de 3 ori

Scris de miky pe 28.03.2012 la 23:47

rug catre sf marta-aceasta rug se spune 9 zile de marti la rand,avand o lumanare sfintita aprinsa si dupa 9 marti dorinta voastra se indeplineste pt ca este o rugaciune foarte puternica.Sfanta Marta ma indrept catre tine plina de incredere,cerandu-ti ajutor.cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Sper a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rug,Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele(citit in continuar

Scris de marius pe 23.03.2012 la 15:38

stie cineva ceva de "doamna maria" alias raducea ioana din popesti leordeni ?..mi-e frica sa apelez la dansa ..e escroaca ca majoritatea sau chiar se pricepe ..,.????

Scris de augustin pe 21.03.2012 la 19:40

vad aici zeci de mesaje contra vrajitoarelor escroace si eu am fost fript de una ..nu apelati la nicoleta ilie .,,.are mai multe numere de tel si apare in toate ziarele la diverse ..cu mare har de la dumnezeu,clarvazatoare ,tamatuidoare..etc..etc reclame aiurea ..are un singur atu ..va ia banii aiurea..

Scris de Adevarul pe 10.03.2012 la 18:27

habar nu aveti de vraji,aveti doar vrajeala sa luati bani oamenilor saraci,daca ati fost pacaliti sau aveti probleme pe care ati incercat sa le rezolvati apeland la vrajitorie sau alte metode oculte,si nu le-ati rezolvat,contactati-ma ,nu va cere nimeni nici un ban,dar hai sa vedem daca se poate rezolva sau nu.Incercarea e intotdeuna un pas inainte.

Scris de Mari pe 08.03.2012 la 00:47

Dupa Cite stiu eu Acatistul Sfintul Ciprian. La Sfintul ciprian trebuie rugat, numai increderea in el Va. Poate Ajuta..Contra vrajilor sau a raului DIN famile,

Scris de Ortodocs pe 06.03.2012 la 19:49

Lumina e numai la Dumnezeu Creeatorul nu in amagirea demonilor care se-mbraca iningeri de lumina pentru a ne amagi pe noi oameni, daca vreti izbavire de patimi si vraji luati calea manastirilor sau pustnicilor care citesc Moliftele Sfantului Vasile cel Mare sau ale Sfantului Ciprian, postiti, rugati-va lui Dumnezeu din toata inima si nu cautati tamaduirea la vrajmas care nu poate decat sa va provoace mai multa durere si suferinta.

Scris de Ortodocs pe 06.03.2012 la 19:46

Ce e in capetele voastre ratacitoare dragi comentatori sa cereti ajutorul dracilor si contacte de ocultisti tocmai pe un site unde se vorbeste de marele biruitor asupra dracilor si anume Sfantul Ciprian. De ce cautati solutia in popi care deschid cartea sfanta sa "citeasca viitorul", sau in descantatori a caror putere paleste in fata Sfantului Chip al Mantuitorului si al Fecioarei Curate, de ce cautati izbavirea de rele tocmai la cei ce le pricinuiesc.

Scris de lory lory pe 06.03.2012 la 15:27

Buna ziua.Am nevoie si eu de un sfat,de un ajutor din partea unui preot,ca am o prb destul de grava.Am o familie cu 2 copii,din care fata cea mare are prb de sanatate,urmam tratamente de 4 ani,si nu dau nici-un rezultat,in casa ne intra bani destui dar nu avem deloc,mergem din datorii in datorii,din necazuri in prb.Scumpa mea soacra mi-a zis ca ma face ea pe mine sa ma tarasc ca sarpele pe pamant,sa ma topesc ca lumanarea,ne blesteama sa nu ne ajungem,ca roatele la caruta.Ce

Scris de gabita pe 06.03.2012 la 13:38

buan ziua,as dori sa pot vb.cu preotul ocult .cum pot lua leg cu dansul...

Scris de Mari pe 05.03.2012 la 00:06

Si eu am Probleme Mari am dormit si in biserica si nu am gasit pe nimeni Sa ma ajute. Se spune ca biserica Este crestina si nu cere banii,, Dumnezeu Sa fie Cu voi

Scris de Gabriela pe 04.03.2012 la 18:42

Buna, mesajul asta este catre preot ocult. As vrea sa vorbesc cu dumneavoastra sa vad cum ma puteti ajuta cu dezlegarea farmecelor. Aveti vreun email sau un nr de tel unde va pot contacta? Emaiul meu este sweetgabriela1986@yahoo.com

Scris de Anonim pe 02.03.2012 la 22:57

Ptr GABI Va recomand sa vb cu parintele Bartolomeu de la manastirea Sihastriei voronei nr lui de telefon 0727558408 insistati raspunde greu.

Scris de Gabi pe 02.03.2012 la 13:50

Va rog sa ma ajutati sa pot face ceva pt a salva aceasat casatorie .Dar sa fie ceva crestineste pt ca nu vreau sa il tin cu forta langa mine , asta in cazul in care el chiar nu ma mai iubeste , de si ultima oara cand am vb cu el sustine asat dar ca nu mai poate sat cu mine ca ma viseaza facnd incantati cu lumanri si ca acxum ma vede ca pe o persoana foarte rea care vrea sa il distruga AJUTOR VA ROG CU UN SFAT MACAR

Scris de Gabi pe 02.03.2012 la 13:46

Buna Si eu am o problema sunt casatorita de 1 ani si impreuna ci el de 7 acum o luna mia spus ca vrea sa divortam ca eu iam facut vraji sa ma iubeasa si ca, acum sau dezlegat farmecele si mavede cum sunt ca per satana rea si ca vreau sa ii fac rau .Dumnezeu mie martor ca nu iam facut nimic .Singura explicatie pe care io gasesc sunt farmece pt ca mam lui nu ma vrut niciodat , si inainte de nunta co o saptamana ia spus ca mai are timp sa se razgandeasac .

Scris de ioana pe 02.03.2012 la 13:34

buna sunt ioana; e buna si biserica dar pana nu am ajuns la o domna sa ma ajute nu rezolvasem nimic.sotul meu ma lasase pentru o alta femeie si nu ma mai baga in seama nici pe mine nici pe cei 2 copii eream forte disperata.ioanaelena43 pt. cine vrea sa vb cu mine.

Scris de preot ocult pe 29.02.2012 la 21:34

ma puteti suna la orice ora,inclusiv noaptea pentru ca eu atunci lucrez.

Scris de preot ocult pe 29.02.2012 la 21:33

observ ca sunt multe probleme non sens aici,vreau sa va invat de bine pe toti,eu nu imi fac reclama si nici nu vreau sa atrag clienti,insa vrajitori exista,ce fac eu nu poate face oricine,mergand la tigancile cu har nu faceti decat sa pierdeti bani.daca aveti nevoie de ajutor va ajut cu cea mai mare placere,nu am nevoie de bani vostri sau de mai stiu eu ce porc,vaca,aur,etc. incetati sa mai aruncati bani pe vrajitori falsi.orice problema are rezolvare.

Scris de florin pe 28.02.2012 la 00:13

si sa continui! relatii cu femei am avut o turma,dar nu am reusit sa ma casatoresc cu nici una ,desi sunt totusi o persoana simpatica si sufletista ! as putea sa fiu victima unor farmece si vraji cine imi poate spune ?

Scris de florin pe 28.02.2012 la 00:08

ma scuzati,am 35ani si vreau sa va spun caci am o viata foarte dezordonata.oooooffffffff. la virsta de 11 ani mam inbolnavit,intr-o seara ma luat un tremur puternic incit tremura patul cu mine, ceia ce ma tinut cam 8ani.de atunci inainte nimik bun na mai fost in viata mia.acum sunt in italia lucru ca sudor bani vin girla dar tot asai dau , lucruri imi cumpar dar tot asa la pierd ,mise sparg sau se strica din senin numi gasesc liniste mai niciodata nu ma regasesc la lacul mieu sub nici o forma

Scris de mihaela pe 23.02.2012 la 12:07

Ptr nicoleta Trebuie sa o platiti pe aceea doamna ptr a va spune detalii la parintele Lacatusu si e fffffff scumpa la pret.E peste 10 milioane

Scris de Nicoleta pe 14.02.2012 la 20:19

Pentru Mihaela, ca parintele Lacatusu Adrian sa imi spuna destinul trebuie sa ma duc personal la dansul sau imi poate spune prin telefon ? Si cine este doamna care i-ati dat numele si data nasterii ?Multumesc

Scris de andreia vranceanu pe 11.02.2012 la 14:59

spuneti-mi si mie cum trebuie facut acel ritual de 33 de lumanari aprins cate 7 vineri la rand la biserica sf gheorghe cel nou din bucuresti.va multumesc mult!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Scris de mirela pe 05.02.2012 la 05:52

Eu am o problema,cu barbatul meu,astazi este disperat dupa mine si imi spune ca ma iubeste si maine nu ma mai vrea si ma umileste in ultimul hal,si face asta de un an intreg. Cred ca are farmece facute de fosta,pentru ca mereu se duce dupa ea.Daca da,cum as putea sa aflu da are facut ceva? Si tin sa precizez ca am o bluza de-a lui,poate aceasta haina sa ma ajute ?Este o solutie sa i-o duc la biserica?

Scris de alexandru cristel pe 01.02.2012 la 19:21

pot sa comentez despre acest subiect ca si eu am avut de aface cu aceste puteri malefice erea prin anul 1986 87 88 nu mai sunt sigur care am avut deaface cu 2 pers diferite si miau facut aceste vraji de exemplu in vis se facea ca sunt in curtea de la tara seara si venise un var pe la mine si eu am spus ca merg la el dar sa inchid gainile cind am trecut coltul casei o mina neagra cu niste unghii mari miau acoperit gura si nu puteam respira simteam cum usor mor axfisiat am

Scris de iasomie pe 30.01.2012 la 14:48

revin cu completare de mai sus,,ma facea scarba,,,iiii auzeam vocea nu puteam sa ma misc o forta inexplicabila ma paraliza ,,atunci il stigam pe ISUS si ma facea (scarba)mie numi este frica de asa ceva,,dar acel sentiment e penibil,,am facut si sf sfestanie,,degeaba,,simnt ca face cineva ceva,oamenii rai,,de bani am pierderi financiare mari in afaceri,,tot e legat de bani,nimic,,numi vine sa cred ce mi se intanpla,,osa ajung la sf ciprian urgent

Scris de iasomie pe 30.01.2012 la 14:41

ce vi se intanpla vou e nimic pe ce mi se intanpla mie..imi sare mintea,,cum poate exsta atata invidie ura dusmanie ,,eu sant o persoana sceptica,,dar si superstitioasa,,,de catva tinp,,cineva o vecina ,si sora mea mai mica imi cereau inprumut numai monezi,si numai in zi de luni..nu miam dat seama de ce,,,,dar am inceput sa pierd bani in afaceri si multi,,noaptea aveam cosmaruri,,se facea ca era cineva langa mine ii simteam prezenta,,nu putea sami faca nimic icoana domnului era la pat deasupra

Scris de mioara pe 27.01.2012 la 00:53

acest reportaj este adevarat va spun cu sinceritate am av prob tinmp de 15 anii,iar eu am zis ca asa am sa mor plina de necazuri dar dumnezeu exista si sf ciprian fc minuni ducetiva si rugativa din suflet si o sa vedeti cu ochii vostriiinplinirea cautatil pe preotul ioan si o sa vedeti cu adevarat minuni

Scris de vali pe 26.01.2012 la 22:33

Pentru toti cei care aveti probleme in viata ,trebuie sa participati la slujbe cum ar fi SF MASLU,DEZLEGARI DAR MAI ALES LA SF,LITURGHIE DUMINIKA ,NUMAI ASA NE PUTEM USURA DE PACATE SI PRIN TAINA SPOVEDANIEI PUTE I SA INTRATI PE WWW.ZLATARI.RO ACOLO GASITI PROGRAMUL INTREG AL BISERICII SF CIPRIAN

Scris de robert pe 22.01.2012 la 16:10

imi poate da cineva un sfat despre ce ii se intampla fetitei mele ,de 2 saptamani tot are ganduri impotriva bisericii ,ganduri foarte grave care pentru un copil de 8 ani nu stiu cum le poate gandi ,le repeta intruna de dimineata pana seara ,spuna numai lucruri care-l venereaza pe satan,dar saraca plange si imi spuna ca ea nu vrea sa zica asa ceva ca in inima ei il iubeste pe dumnezeu.Imi poate dacineva un sfat ce sa fac? Am fost si la proti la manastiri in arad,si nimic este vorba de vraji

Scris de Benko erzsebet pe 22.01.2012 la 11:32

Buna ziua!Am nevoie de ajutor foarte urgent.De ani de zile suferim de lucruri de neinteles si eu si fratele meu,ampreuna cu familiile noastre.daca puteti,ajutati-ne.

Scris de anca pe 21.01.2012 la 09:25

A fost cineva la preotul Daniel Cilitacul din localitatea baicoi jud prahova??????????cine a fost la acest preot sa posteze daca a avut rezultat.Multumesc!!!!!!!!!!!! !

Scris de elisabeta pe 14.01.2012 la 12:08

buna ziua am citit unele din comentarile voastre si vad ca parerile sant ampartite, eu am fost victima farmecelor timp de 5 ani de zile ,totul ami mergea prost ,nu puteam avea nici o relatie cu nimeni ,nici spor nu aveam ,eram distrusa ,am ancercat la sarlatancele astea de pe net dar nimik banii pierduti degeaba ,cum se zc brajitoare e adevarat cuvantul ,dar spre norocul meu si prin multe eforturi am antalnit o doamna care are cu adevarat har de la dumnezeu id meu elisabetaelisa60 pt detalii.

Scris de anca pe 12.01.2012 la 10:06

ptr Meri id de mess este cel care l-am scris mai sus acum

Scris de anca pe 12.01.2012 la 09:58

adresa de mess a mea este:beatrice_maria_is

Scris de Meri pe 12.01.2012 la 09:24

pt. Anca. Când vreţi să vă duceţi îmi daţi o adresă de e-mail (sau pe mess) şi o să vă explic cum ajungeţi exact, se poate merge numai cu maşina, vă ajut din tot sufletul că ştiu ce înseamnă disperarea.

Scris de meri pe 12.01.2012 la 09:13

V-am scris că nu mi-am putut spune ofurile, a zis să mă mai duc, i-am explicat că nu mai prea pot să vin în iarna asta şi îl rog numai 2 min. să discutăm, m-a întrebat dacă am pus pomelnic şi atunci i-am dat scrisoarea pregătită de acasă cu pomelnicul. Încă nu comentez că este prea devreme.

Scris de Meri pe 12.01.2012 la 09:03

Aţa mi-a spus şi mie persoana care mi-a răspuns să sun între 6.30-8.00, eu dimineaţa sunt foarte ocupată şi parcă aveam o reţinere, dar o să sun mâine dimineaţă. Am fost acolo de 1 săptămână şi nu ştiu ce să cred. Atunci am mai fost cu cineva la care i-a spus să sune seara, a sunat la 18.30 şi a repezit-o spunându-i că la ora asta sună.

Scris de anca pe 12.01.2012 la 09:02

ptr Meri daca ati ajuns la pr. david stoica macar vi s-au indeplinit????????astept raspuns.multumesc

Scris de anca pe 12.01.2012 la 08:57

ptr Meri Multumesc mult ptr nr de telefon al parintelui david stoica.am inteles de la cineva ca vb cu lumea la telefon dimineata intre orele 6.00-8.oo.merci inca odata

Scris de Meri pe 12.01.2012 la 08:42

Nr. de tel. al părintelui David Stoica din Sădinca este 0769635436. Succes la sunat, eu am reuşit 1 singură dată şi atunci mi-a răspuns altcineva. Am fost eu acolo şi am luat nr. de tel. deoarece 5 min. nu putea să stea de vorbă cu mine şi mi-a zis să sun şi de atunci nu mai răspunde. Scrieţi pe forum dacă aţi reuşit să vorbiţi.

Scris de anca pe 11.01.2012 la 08:17

va rog mult de tot sa ma ajutati cu un nr de telefon al preotului Pandelica Gheorghe din localitatea Reviga jud Ialomita.Multumesc!!!

Scris de andreea pe 10.01.2012 la 16:58

pt doamna care a pierdut masinile , trebuie sa citeasca acastistul sfantului mina la 11 noaptea cu o lumanare in mana,in genunchi cu batic pe cap, acelasi lucru l-am patit si am gasit masina